Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit lehet alkudni a...

Mennyit lehet alkudni a vételárból házvásárlás esetén?

Figyelt kérdés
Hány százalékkal kell aláígérni az árnak ház vétele esetén? A mai hitelkrízisben, tekintve, hogy alig van vevő, az is csak hitelre venne, ott hitelelbírálást kell intézni... Mennyit tudok lealkudni mondjuk egy 27 millióért meghirdetett házból, ha másnap készpénzben kifizetem?
2011. okt. 22. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt nehéz megmondani, illetve a háztól is függ, de szerintem 25-re jó eséllyel le lehet alkudni.
2011. okt. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elsőre szerintem mindenképp egy "pofátlanul" alacsony összeget kell mondani, mert akkor még az eladó is alkupozícióban marad és Te is.

Mondjuk Te mondasz 22-23 milliót, ő erre mond valamit, arra még te is tudsz mondani mégegyet és a végén ő kimondja a tutit... és mindketten boldogok vagytok.

2011. okt. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlani kell érte 20-at és 22-ért megvenni.


Ha makacs az eladó (van olyan is) akkor ott kell hagyni és meg nézni kell másikat. A másnap KP nagy úr, pláne, ha valakinek kell a pénz gyorsan.

2011. okt. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az aklupozíciótól függ.


Mennyire akarja az eladó eladni és te mennyire akarod megvenni. Akár 18-as ajánlattal is kezdhettek.

2011. okt. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Alkalmazni fogom az ötleteket. Jó ötlet tárgyalási teret heagyni az embernek magának: 18-ról indítani, és 21-22-ért megvenni, de lehet hogy kevesebbért is simerülhet, ha meg nem, akkor bőven van kínálat újat keresni.
2011. okt. 23. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!