Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elvesztett polgári per esetén...

Elvesztett polgári per esetén behajtás hogy működik a gyakorlatban, mit visznek, mit nem vihetnek, hogyan igazolom h a tárgy nem az enyém?

Figyelt kérdés
Folyamatban a per, esélyes, h bukjuk, feleségem gyesen, albérletben élünk, gondolom a fizu egy részének letiltása előtt szétnéznek a lakásban, mire figyeljünk h ne legyen akkor már itt? vagy írassak mindent rá 2 tanú előtt és akkor marad a fizuból törlesztés?
2011. nov. 8. 08:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

ha vagyonközösségben éltek, és a tartozás ezalatt az idő alatt keletkezett, akkor mindketten teherviselővé váltok.


tehát ha te nem tudsz helytállni, akkor a feleséged fog.


(nem érdemes tehát a megtakarított pénzedet az ő számlájára tenned, ott sincs biztonságban. mindenképp részletfizetést kell kérni/felajánlani!)

2011. nov. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
uhh, de jó h írtad, na akkor megpróbálom kifejteni, exnejjel közös lakás kiköltözésem utáni költségei felét perli az exnejem visszamenőleg, tehát ez az összeg abban az időszakban keletkezett már amikor a barátnőmmel éltem, később a feleségem is lett. Akkor azt hiszem célszerű eltüntetni az ő számlájáról a megtakarításainkat.
2011. nov. 8. 13:29
 13/24 anonim ***** válasza:

vááárjál!


milyen költségeket?

a fenntartási költségek a használót terhelik. Ha értéknövelő/állagmegóvó felújítás, karbantartás történt, annak a rád eső részét (tulajdoni hányad alapján) követelheti rajtad, de elsősorban pont a tulajdoni hányadoddal tudsz helytállni ebben az esetben.


tehát a példa kedvéért:

10millát ér az ingatlan, fele fele tulajdonosok vagytok.

Ő költ rá 1millát.


Te vagy fizetsz neki 500k forintot, vagy a tulajdonrészed terheled meg vele, így már csak 45%-ban lesz tulajdonrészed az ingatlanban. És nem kell fizetned semmit sem.


Ez az életszerű bírósági gyakorlat ebben az esetben.


A "számláról eltüntetem a pénzt" mindenképp vagyonkimentésnek számít, és a törvény bünteti.

2011. nov. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Mint mondtam korábban, mindenféle fedezetelvonó ügylet, vagy vagyonkimentés esélytelen.


Azt pedig nem véletlenül kérdeztem, hogy a tartozás pontosan kié, hogyan keletkezett, mert nem mindegy, hogy a "különvagyont" terheli-e, vagy a felek közös vagyonát.

2011. nov. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
ez nagyon bonyolult, fele-fele tulajdon volt,de a hitel 100%ban az én nevemen,(nem volt hitelképes) ő kezes. Elváltunk, elköltöztem, de kérte h ne adjuk el a lakást, ő maradna benne, fizeti a hitelt a nevem alatt lévő bankszámlára, míg át nem tudja vállalni, ő v a családja.Ott csesztem el, h ezt nem írtuk így le. 3év várakozás után és 2. felszólítólevelemre eladtuk a lakást, hálából beperelt h semmilyen megállapodás nem volt közöttünk h ő fizeti mert ő maradt abban a városban, azért fizette a hitelemet (elköltözésem után általa befizetett hitel felét akarja), mert félt h utcára kerül, hozott 2 hamis tanút,az én tanúm kihallgatását elutasította a bíróság, szerintem bukta.De ha már így alakult, szeretném ha nem egy összegben jutna hozzá. Ha most megszűnik a feleségem megtakarításos bankszámlája, ítélethozatal előtt, szerintem nem számít pénzmenekítésnek, nem? plussz házasok csak 1éve vagyunk, hogy döntenék el, ebből a bankszámláján mennyi keletkezett a házasságkötés után?
2011. nov. 8. 15:55
 16/24 anonim ***** válasza:

Egyrészt én biztos vagyok benne, hogy ez a TE tartozásod lehet max., ennek az új házasságodhoz semmi köze.


Másrészt meg van ügyvéded?

Ha nincs, sürgősen szerezz! Én nem lennék biztos benne, hogy bukott ügy.

2011. nov. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
van ügyvédem, ő sem számít sok jóra, max másodfokon, de nem szeretnék még fél évig ezzel a névvel és a hazugságaival foglalkozni. 70%os kérdező, szerinted is ez csak az én adósságom/az én bankszámlám terhelhető?
2011. nov. 8. 16:21
 18/24 A kérdező kommentje:
nem kérdező, válaszoló:-)
2011. nov. 8. 16:23
 19/24 anonim ***** válasza:

ha a 2.feleségednek volt a házasságkötésetek előtt is pénze, az hozott vagyonnak vagy személyes vagyonnak számít. azt megtarthatja, ahhoz nem fognak nyúlni.


Ha van közös megtakarításotok és az az ő számláján van az már neccesebb.


Ezt is ki lehet menteni, ha ír a párod a családjából valakivel egy kölcsönszerződést úgy, mintha évekkel ezelött adott volna kölcsön, és az most folyna vissza apránként. Ebben az esetben ez is magánvagyonnak minősül a házasságotok előttről, így ahhoz sincs senkinek semmi köze. ;-)

2011. nov. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"lköltözésem után általa befizetett hitel felét akarja)"


Ez mondjuk majdnem jogos is. annyi finomsága van a dolognak, h nem a fele, hanem valamivel kevesebb járna neki, hiszen ő maradt birtokon belül, így az ingatlantulajdon hasznát is ő élvezte ez alatt az idő alatt.


sztem, ha jó ítélet születik valahol 30-35% környékén kellene megállapítani a te kártérítési kötelmedet.


az eladásból származó bevétel persze ettől még 50-50%-ban járna mindkettőtöknek.

2011. nov. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!