Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elvesztett polgári per esetén...

Elvesztett polgári per esetén behajtás hogy működik a gyakorlatban, mit visznek, mit nem vihetnek, hogyan igazolom h a tárgy nem az enyém?

Figyelt kérdés
Folyamatban a per, esélyes, h bukjuk, feleségem gyesen, albérletben élünk, gondolom a fizu egy részének letiltása előtt szétnéznek a lakásban, mire figyeljünk h ne legyen akkor már itt? vagy írassak mindent rá 2 tanú előtt és akkor marad a fizuból törlesztés?
2011. nov. 8. 08:33
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Amit a 19. válaszoló tanácsol, az okirat hamisítás. Nagyon nem ajánlom.
2011. nov. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
és ha MA megszűnne a feleségem nevén lévő és közös megtakarításainkat is (de nagyrészt az előtt keletkezett) tartalmazó bankszámla és a pénzről írnánk egy kölcsönszerződést/ajándékozást (nem értek hozzá) éppen megszorult szüleivel (akik ugye nem a rokonaim), h innentől ők használják és majd visszafizetik? még nem zárult le a per, nem tudhatom h kinek ítélik, ők meg most szorultak meg, ez a mai világban nem ritka? Nekem az lenne a lényeg h a bíróság elégedjen meg az én fizum harmadával és a csaj 4év alatt kapja meg ha már volt ilyen gerinctelen h a neki fenntartott, miatta fenntartott lakással/hitellel így visszaél, csak mert elhagyták.Végig fel volt ajánlva neki az eladásból származott én részem, csak h szabaduljunk, de neki több kell.
2011. nov. 9. 07:22
 23/24 anonim ***** válasza:

Miért nem az ügyvédedtől kérdezed ezeket a dolgokat? Tényleg belemennél ilyen kockázatos ügyletekbe, csak mert a fórumon valaki, aki számodra ismeretlen, azt mondja?

Az ügyvéded az, aki ismeri az ügyet, vagy ha másikhoz mész, majd utána jár, ő tudja megmondani, mit tegyél.

Én ki nem jelentek itt semmit, hogy majd azt mondhasd, hogy itt kaptál ilyen tanácsot, ami miatt bukod az egészet, vagy még jól meg is büntetnek...


Az biztos, hogy HA a fenti két lehetőség közül kéne választani, az ajándékozást nem tanácsolom, mert ugye nem vagytok rokonok, így piszok nagy illetéke lenne.

És még egy tanács: akármit csináltok, azt is ügyvéddel csináltasd, ne ti írogassatok mindenféle papírokat, mert aztán majd azt veszed egyszer csak észre, hogy ebben az új helyzetben ismételten jól le lettél húzva. (Láttam már sok ilyet.)

2011. nov. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
az ügyvédem szerint nem terhelhető a feleségem bankszámlája. Egyébként ismerős ajánlotta és per közben derült ki h baromira nem együttműködő,2.kör előtt már nem is akart találkozni velem, h átbeszéljük, majd tárgyalás előtt az orrom alá dugott 3sort h ezt mondjam, az egyik tanújelöltemmel úgy összeveszett h a tanú visszalépett. Egyrészt semmiért nem húznám rád a vizes lepedőt, hiszen válaszoltál és szerintem hasznos, és köszönöm, másrészt minél több szemszögből látom a dolgot, annál nagyobb (szerintem) az esélye h nem esek pofára. Az ügyvéd szerint csak az én számlámról emelik, ha emelik, de ugyanez az ügyvéd azt is mondta anno h nyerhető és látod... Köszönöm az eddig válaszaidat és h egyáltalán elolvastad!
2011. nov. 9. 12:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!