Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy uszhatom meg a gyerektart...

Hogy uszhatom meg a gyerektartást? Ugy hogy sose tudják behajtani? Ugy tudom az állam is csak fél évig előlegezi meg

Figyelt kérdés
Szóval most van a nevemen 2 lakas + autó ha ezeket átiratom a szüleim nevére? még illeték sincs. munkám sincs hivatalos csak forgatom a pénzem ahhoz a pénzhez hozzányulhatnak? Vagy a bankbetéthez? Ha 0 a jövedelmem? Vagy a pénzt is mondjuk fater nevére átrakom akkor sose tudják behajtani nem?
2011. nov. 13. 10:21
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
Diplomásként köteles vagy elfogadni. Közterületet meg már nem adhatsz meg címnek,mivel nem lehet ott lakni,tehát kötelességed olyan helyen lakni, ahová be tudnak jelenteni,pl. menedékszálló,ha nem ott laksz,akkor bankszámláddal is gondok lesznek. Mivel hogy lehet pénze olyannak, akinek lakhelye sincs? És mondom,ha perre viszi, bizony meg fogják nézni,hogy hol laksz, el fognak nem 1x nem 2x látogatni anyukádékhoz, akár évekig is vagy még tovább. Majd meglátod. Nem úszhatod meg ennyi, te hiába mondasz le a szülői jogaidról, ha perre viszi,mert te vagy az apja,fizetned kell, ennyi.
2011. nov. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:

nem fizetek adót. irtam már hogy a pénzem apám nevén forgatom tovább. Amugy nem dicsekedem a diplomámmal. Szociális munkás szakra jártam de csak azért hogy legyen diplomám. lightos szak. És innen tudom, hogy a hajléktalanoknak nem kötelező bejelentkeznie egy szállóra sem, sem ott lakniuk. Egy tartózkodási hely van megadva a személyiben ami egy bizonyos város/kerület ahol bemondás alapján általában "vannak"

Amugy volt egy fazon mikor gyakszin voltam aki valami rokonánál lakott nem volt semmije csak a rokkantnyugdija de ingyen kapta a gyógyszert stb mert hivatalosan hajléktalan 120 ezres nyugdijjal.

2011. nov. 13. 12:38
 33/42 anonim ***** válasza:
87%
Igen, így volt,de nem rég változott. Nem hallottál róla? Már az utcán lakni is tilos, sőt erdőkben is.
2011. nov. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
Magyarul hivatalosan már nem léteznek hajléktalanok,csak menedékszállón lakók.
2011. nov. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
Nem kötelező menedékszállóra sem menni nem kötelező oa bejelentkezni. Már régen is az volt a baj hogy egy helyre jutott vagy 20 ember. Tehát ahhoz az államnak több hajláktalanszállot kellene biztositania
2011. nov. 13. 13:18
 36/42 anonim ***** válasza:
Nézzél híradót, már tilos életvitelszerűen az utcán élni!
2011. nov. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:
csak annyi a változas hogy nem aludhatsz közterületen.mert megbüntetnek de jót is tesznek vele ha bekaszliznak mert ott meleg van és hami hami
2011. nov. 13. 13:20
 38/42 anonim ***** válasza:
Na,most már tuti, hogy kamu kérdés volt.:D De tény, hogy a valóságban is vannak ilyenek. Bár börtönbe kevés hülye menne.
2011. nov. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

"de csak a végzettségemnek megfelelő közmunkát olyan meg ugysincs"


Ez nem igaz. Köteles vagy elvállalni bármilyen közmunkát, ha állambácsi felé tartozol, mert gyerektartásra kötelezett leszel és az állam megelőlegezi helyetted. És kapaszkodj meg ilyen esetben a teljes 28500 ft közmunkabért is letilthatják és küldhetik az anyának, amíg a megelőlegezett hónapokat ki nem fizetted, utána pedig minimum 10 ezer ft-ot fognak még abból is tiltani. A házakat mindegy, hogy örökölted, akkor is a vagyonod, és ha csak utána ajándékozod el, mint megszületett a gyermeked, akkor visszamenőleg is megsemmisíthetik az ajándékozási szerződést és kénysze rértékesíthetik az ingatlant. Ha meg megvan az ingatlan, amit kiadsz, akkor a bérleti díj miatt a NAV rád szállhat, és azt utaltathatják az anyának, plussz mellette téged is megbírságolnak, ha nem jelentetted be az albérlőket, és a NAV jogosult elárvereztetni bármilyen kis összegű tartozásnál is a vagyonodat és akkor oda kapcsolódik be végrehajtási jogként a gyerektartás elmaradása is. Hidd el, láttam már sok ilyen esetett itt, ahol lakom. Tehát jobban jársz, ha a minimális 10 ezer ft-ot legalább fogod fizetni, ha kell szülői segítséggel és ebben állapodsz meg az anyával addig is, míg nincs rendes fizud, hogy a fizud 20%-át vonják 10 ezer helyett.29N

2011. nov. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

nem fogok fizetni olyan nőnek aki átvert. hétfön megyek az ügyvédhez csak gondoltam addig is tippeket kérek

Az elajándékozás az biztos az már meg van beszélve az ingatlanokra. a gyerek amugy meg nem született meg és ki tudja lehet nem is az enyém

2011. nov. 13. 13:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!