Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most akkor én nem lehetek...

Most akkor én nem lehetek dollár milliárdos?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam így gyerek fejjel ,hogy vajon attól lesz-e valaki dollár milliárdos hogy gazdag helyre születik-e, tehetősek-e a szülei stb... Megnéztem a forbes magazin első pár emberét és bizony nekik a szüleik tetemes vagyonnal rendelkeztek így alapjáraton gazdag gyerekből lett még gazdagabb felnőtt. Pl.: Bill Gates-nek a szülei alapból banktulajdonosok voltak ,szóval nem csoda hogy "10 évesen alapitotta meg első cégét" bizonyára okos kölök volt de azért belátható hogy ennyi pénzel bármelyik gyerek szívesen monopolizott volna :) Aztán ott az a mexikói 60 valahány éves csávó aki 15 évesen részvényekkel kereskedett , nem csoda Ő is gazdag volt, jó sok pénze volt a családjának. Facebook-os kölök dettó ,ott is richest szülök. A kérdésem az lenne ,hogy tudtok olyan emberről aki a forbes lista élén mozog vagy legalábbis a top 100-ban és nem született Roysroys-sal a seggében :)szóval szegény családból származik ?

Amúgy még azt vettem észre ,hogy aki gazdag az ráér és nem kell törödni a pénzügyekkel , ez tök jó lehet , nincs esténként kiabálás a számlák miatt ,nem kell lógni a buszon stb...azaz nem is kell busszal menni :D tehát a sok idő végett és a sok pénz végett meg lehet valósitani a találmányokat,ötleteket. Nekem is van jó pár ötletem de megvalósítani nem tudom nincs rá pénz meg jóformán idő sem támógató meg pláne nem, amit keresek annak nagyrészét beszívja a család,pedig koromhoz képest sokat keresek úgy vélem és mégis én meg két testvérem vagyunk anyuval meg elvált idegbeteg apuval :P

17/F


2011. nov. 23. 14:56
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Mellékes de nem tudjátok ki is verte meg asszem tavaly Rihannat ? Melyik rapper is volt az Kanye West ?
2011. nov. 23. 15:20
 12/16 A kérdező kommentje:
nem nem , Chris Brown volt az.A mocska :)
2011. nov. 23. 15:25
 13/16 anonim ***** válasza:

" pl. a nővérem elment nagy szomorúságába sétálni valakit fel lökött segített neki fel állni kiderült hogy egy cég vezér igazgatója az az ember és azóta a nővérem is fél milliót keres 20 évesen. és nem szexelt a férfival meg semmi csak jó helyen volt jókor."


Hát ezt meg nem hiszem el! Legfeljebb nem mondott el mindent a nővéred! A munkahelyemen látom, az "olyan" lányok, ha szépek, ha csúnyák, hamar előre törnek, aki meg szép, de nem hagyja magát, marad alantas munkában. Ezek a lányok is állítják, ők nem csináltak semmit ezért, aztán mikor munkaidőben sz*pnak a kihalt folyosón, mert a combjukat tapizzák mások szeme láttára, az ember biztos el is hisz nekik...

2011. nov. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom honnan veszitek hogy Steve Jobs csóró volt. A nevelőszülei igen, de az eredeti apja gazdag kaszinótulajdonos, több tízmillió dollárrral. Szerintetek soha rá sem nézett a gyerekre, nem segítette a kapcsolataival? Ugyanmár...Azért nem nevelte fel, mert olyan nő lett terhes tőle, akit ő csak egy éjszakára gondolt. De foglalkozott vele és egyengette az útját.


Egyébként kedves kérdező, igen jól látod, dollármilliárdos biztosan nem lesz belőled. Nem a feltaláláson van a lényeg, mert akármilyen jó dolgot is kitalálsz, más akinek több pénze van, úgyis jobban tud érvényesülni. Ez a mai kor királyfi története, azaz most nem a lányok hisznek a királyfiban, hanem a fiúk a meggazdagodásban.


Viszont egy igen jó anyagi szintet el lehet érni ha keményen dolgozol, de "kőgazdag" nem leszel. Egy millió dolláros vagyonnal már jól el lehet éldegélni a világ bármelyik részén.

2011. nov. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy dollármilliárdos legyen egy átlagos családból származó ember, először is teljesen le kell vetnie azokat a nézeteket, amit a szülei tanítottak neki. Lásd "keress egy normális munkahelyet", "addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér" és hasonlók. Ezen kívül nagyon magas pénzügyi ismeretekkel kell rendelkeznie.

Ezeket a dolgokat a gazdag családból származó gyerekek szinte az anyatejjel szívták magukba. Egy átlagos családban egy szülő se mondja azt a gyerekének, hogy igen, tedd fel az utolsó forintjaid is erre a dologra, mert valószínű bejön, hanem azt mondja, hogy spórolj és még intenzívebben keress munkát.

Egyszerűen a legtöbb ember képtelen megtenni azokat a lépéseket, amik ahhoz kellenek, hogy gazdag legyen. Elismerem, én se lennék rá képes.


Na a lényeg, hogy a szegény vagy átlagos család nem kizáró ok önmagában, de iszonyúan megnehezíti a gyerek dolgát, ha ki akar törni abból a "kasztból", amibe született.

2011. nov. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha nem valami iszonyatosan zseni az ember, akiért kapkodnak a cégek, akkor esélyed sincs.

Kezdőtőke nélkül nem lehet részvényt venni, céget alapítani. Nekem is van 5-6, néhány ember szerint jó netes ötletem, de nincs többszázezer forintom, hogy megpróbáljam. Ez van!

2011. nov. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!