Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A 3 v. több gyerekes családok...

A 3 v. több gyerekes családok miért kapnak sokkal több anyagi juttatást mint a 2 v.1 gyereket nevelő szülők?! Vagy legalább arányos lenne?!

Figyelt kérdés
2 gyerek után a családi pótlék 26600ft,3 gyerek után 45000ft!!! Nem beszélve az összes többi támogatásról,kedvezményről/iskolai étkezés, ingyen tankönyv,segélyek,/amiket mindezek mellett ők kapnak, mi pedig nem!!! Nagyon igazságtalan a rendszer mint, minden más ebben az országban!!!!!!
2011. nov. 25. 17:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
51%
Aha.Csak a 3 gyerek háromszor annyit eszik,háromszor annyi ruhát hord,háromszor annyit fürdik,mint az egy.
2011. nov. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
63%
hát igen ez így van, ebből sokan vannak úgy hogy azért szülök 3 at mert így intézményben akár ingyenes is lehet,hogy nem kell fizetni mert nehéz körülmények között él, és akkor még beszélhetünk a morékról hogy azok meg csak segélyből élnek, előbb kapnak meg bármit mint Te vagy a családod!
2011. nov. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
60%
Nevelj 3at kettő helyett és megtudod. Nem mindegy, főleg ha a 3ban ikrek is vannak, tapasztalatból tudom.
2011. nov. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
18%

Na most mi nem tetszett?

Hogy nincs igazad?

2011. nov. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%

Ezen már én is sokat gondolkodtam. Talán ösztönözni akarnak minket a 3. baba bevállalására is, ám ez csak a már előttem említett emberek számára alternatíva, a kb 6000 Ft-os különbözet miatt.

Az étkezéshez azonban a két gyereknél is hozzájárulhatnának, mert én kb 1000 Ft-al haladtam meg a minimum összeget, így már ugye nem jár a segítség, tehát a gyerekek menzája havonta 18 000 Ft.

Ez alapján én is igazságtalannak érzem, ami a kérdésedbe szerepel, hogy arányosítani kellene.

Ha 4000 Ft-al kevesebbet keresnénk, akkor ingyen lenne az étkezés, azaz 18 ezret fizetne az állam. Miért nem fizet akkor csak 14-et?

Ezt a tankönyvre, és minden másra is le lehet vetíteni.

2011. nov. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

3 gyereknél nagy valószínűséggel sokkal többet leszel táppénzen, sokkal kisebb az esélye a munkának. A gyerekkel 1 hét betegszabi pl. 3 gyereknél ha egymás után betegek..nos?Bár ez a kevéssel több pénzt nyilván nem kompenzálja mindezt.

Meg azért kicsit más 3 gyereket nevelni mint 1-et vagy2-t.

Gondolom ez a pár ezerrel több némi ösztönzésként is szolgál...bár ez még nem lehet ok a gyerekszülésre. Esetleg ha úgy érzed a szíved szerint akarsz 3-at akkor talán kicsit segít, hogy van némi juttatás.

2011. nov. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert 3 gyerekkel nő az ország létszáma, 2-vel stagnál, 1-el csökken...szóval arra törekszenek, hogy minél "jobban megérjen" 3 gyereket nevelni(tudom csúnyán hangzik de ez van) hogy kicsit többen legyünk...
2011. nov. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
80%
Nekünk 3 gyerekünk van. Az étkezés nincs ingyen, csak fél áron, mert mind a ketten dolgozunk. Segélyt nem kértünk és nem kapunk. Az ingyen tankönyvet pedig az iskolák általában úgy oldják meg, hogy abban a tanévben kikölcsönözheted a könyvtárból a használt - sokszor erősen telefirkált és elkoszolódott - tankönyvet, hát ebből nem nagyon kér az, akinek számít a gyerek tanulmányi előmenetele. Szóval mi megvettük, és nem azért, mert olyan jól keresünk... Amiket írtál, az csak azokra igaz, akik nem dolgoznak a 3 gyerek mellett, mert csak nekik van ingyen étkezés, óvodáztatási támogatás, gyermekvédelmi segély és egyebek. Aki dolgozik, az nem kapja ezeket. Ez az igazi igazságtalanság, nem gondolod? :)
2011. nov. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
81%

3 gyerekem van. Nincs ingyen az étkezés, féláron van. A könyvekkel szintén ez a helyzet amit előttem írtak hogy könyvtári ilyen olyan könyveket kapnak, beleírni se lehet baromira kell rá vigyázni és akkor nem beszélve bármi különóra vagy akárminek a plusz költségeiről.

Ha akarom járatni őket tornára,edzésre, úszásra külön matekra vagy akármire az 3szor annyi pénz, minden évben 3szoros iskolakezdési költség és háromszoros ruhatár csere évszakonként (mert persze a középső lány, a nagy és a kicsi fiúk és még évszakban se stimmelnek sokszor a ruhák öröklés ide vagy oda).

Mindketten dolgozunk a férjemmel, segélyt még sose kértünk/kaptunk.

Nem a hú de nagy anyagi segítség miatt vállaltunk 3-at.

és igen, azért vannak ezek a támogatások (fele kaja és 3600 al több családi pótlék gyerekenként) hogy növekedjen a népesség.

Persze nem nő, de mindegy.

2011. nov. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
76%
Egyetértek az utolsóval! Az az igazságtalanság, hogy mindenkit támogatnak, meg segítenek, csak aki dolgozik, azt nem! Sokan tényleg jobban megélnek segélyekből, meg adományokból, mint más a nehezen megkeresett sz.ros kis fizetéséből:(
2011. nov. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!