Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen teendőim vannak olyan...

Soldierkrisz kérdése:

Milyen teendőim vannak olyan esetben ha idén augusztustól vagyok regisztrálva a munkaügyiben és most kiküldött az önkormányzat 4 órába dolgozni?

Figyelt kérdés
Idén augusztusban jelentkeztem be a munkaügyi központba. Előtte mivel tanultam még sose volt munkaviszonyom (diákmunkát leszámítva). Most is járok 2 éves okj-s képzésre esti tagozaton. Most kiküldött az önkormányzat 2 hónapra 4 órába dolgozni. Valami 30 ezer ft-ot fogok kb kapni egy hónapban. Kérdésem hogy ha lejár a 2 hónap én kaphatok valami munkanélkülit? Egyedül lakom a házban! Munkaügyi központba nekem most be kell szólni, hogy dolgozom? Ja és amit ott adtak kis fehér könyvet abba kell valamit beiratni? Légyszi aki tud nekem ebben segíteni az írjon!
2011. nov. 30. 10:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahhoz, munkanélkülit kapj többnek kell lennie a munkaviszonynak.

A munkanélküli segély folyósításának a feltételei:


- az utolsó 4 évben legalább 365 napig biztosított legyen / be volt jelentve valahol/

- munkáltató rendes felmondással mondj fel, közös megegyezéssel szünteti meg a munkaviszonyt, vagy munkavállaló mond fel rendkívüli felmondással

Ezekben az esetekben már másnaptól kapja a segélyt.


Nem azonnal, csak 90 nappal később kap segélyt, ha munkavállaló rendes felmondással maga felmond, vagy a munkáltató mond fel rendkívüli felmondással.


Nekem 1év után még bekérték az előző 4év munkaviszonyomról papírokat.

Ha melózol, akkor szólni kell a munkaügyi központba.

Azt a kis-könyvet mindig vidd magaddal.

2011. nov. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A 4 év 365 nap csak szeptember 1 előtt volt érvényes.

Jelenleg az kaphat álláskeresési járadékot, aki a jelentkezését megelőző 5 évben legalább 360 nap jogosító idővel rendelkezik (munkaviszony, egyszerűsített foglalkoztatás, vállalkozói jogviszony, ha megfizette a váll. járulékot)

Az önkormányzat idén már csak a munkaügyin keresztül küldhet csak ki közmunkába. Tehát elméletileg a munkaügyi hivatalnak tudnia kell róla, hogy te 2 hónapig közmunkán vagy. Tisztázd az önkormányzati ügyintézővel. Vagy vidd be a munkaszerződésed a munkaügyibe. (a kötelező iratok továbbítása néha hónapokba telik az önkormányzatoknál)

A 2 hónap lejárta után sem fogsz ellátást kapni, de a munkaszerződés lejárta után menj be a munkaügyibe a papírjaiddal.

2011. nov. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!