Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az amerikai típusú CV-ben...

Az amerikai típusú CV-ben miért nem írja senki, hogy hol született és mikor? Nem kell beleírni?

Figyelt kérdés
Google-ben amik vannak példa CV-k egyiknél sem találtam ilyen részt. Esetleg ha tudnátok linkelni egy jól kidolgozott példa CV-t azt megköszönném.
2012. febr. 2. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem szokás! Ezért. Bár a CV kifejezést Angliában használatos, az USA-ban és Kanadában a Resumé kifejezést használják az önéletrajzra.
2012. febr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm. Tehát akkor elég a tanulmányaimról, oktatásról, érdeklődési körömről, díjakról, publikációkról, referenciákról írni ?
2012. febr. 2. 14:24
 3/7 A kérdező kommentje:
Valamint azt elfelejtettem kérdezni, hogy igaz, hogy jót tesz az önéletrajznak ha kicsit egyedivé tesszük némi background design-nal? Mert Néhány oldalon ezt javasolták, hogy próbáljunk kitűnni a szabványból, stb.
2012. febr. 2. 14:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Úgy fogd fel, hogy ez egy marketinganyag. Bőven elég azt és csakis azt ráírni, ami releváns a munka szempontjából. A születési hely és idő nagyon nem ilyen. Sőt valójában semmilyen személyes adat sem. Ezeket csak akkor kell beleírni, ha pozitívan befolyásolhatják a kiválasztást. Mondjuk ha a szomszéd utcában laksz, akkor írd bele a címed. Ha más városban, akkor ne írd bele, mert még csak be se fognak hívni! Életkor, gyerekek száma, családi állapot, stb. mind-mind maradjon titok :)

Ellenben bátran írj az eddigi munkáidról és eredményeidről!

2012. febr. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! És a háttér design-ról mi a véleményed?
2012. febr. 2. 18:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha jó érzéked van hozzá, akkor csináld meg. De nagyon fontos, hogy ízléses legyen, olyan ami egyedi, de elég semleges ahhoz, hogy bárkinek tetsszen. Olcsó megoldásokat, mint pl. wordben található keretek, lehetőleg ne alkalmazz. Ha nem vagy egészen biztos a dologban, akkor inkább ne csináld.

Többet számít az, hogy mindig személyre szabd az önéletrajzot, a releváns információkat írd bele, elejére írd azt,ami kell nekik, ami pozitív, a végére azt, ami annyira nem szerencsés, stb.

2012. febr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm!
2012. febr. 2. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!