Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Genetikával szeretnék foglalko...

Genetikával szeretnék foglalkozni, milyen munkát tudtok itthon ami ebben a témakörben mozog?

Figyelt kérdés
10-es gimnazista vagyok, szeretnék tájékozódni.
2012. febr. 15. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Általános orvos, itt első évben már rögtön tanultok is genetikát. Itt a tárgyat tartó Sejtbiológiai tanszéken TDK (tudományos diákköri kutatómunka) az egyetem hat évében, majd PhD és kutatóorvosi munka. Ha esetleg nem humángenetikára gondolták, akkor TTK biológia szakról mehetsz növénygenetikát v. állatgenetikát tanulni, hasonló módon, illetve gyógyszerésztudományi karról növénygenetikát és esetleg, kitartó munkával humán genetikát (de itt egy általános orvossal szemben azért mindig hátrányban leszel). Genetikai tanácsadó csak orvosi diplomával lehetsz.
2012. febr. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még SOKAT kell tanulnod, aztán TALÁN.
2012. febr. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ok köszönöm a válaszokat, gondolom innentôl a többi már rajtam áll vagy bukik
2012. febr. 16. 05:26
 4/6 A kérdező kommentje:
még talán annyit hogy ezt így melyik egyetemeken lehetne?
2012. febr. 16. 05:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Budapest, Szeged, Debrecen és Pécs azok az egyetemi városok, ahol orvostudományi és természettudományi karok is vannak. Pesten Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar, Gyógyszerésztudományi Kar, vagy ELTE Természettudományi kar biológus, vagy biológia-kémia szakok. Igen, a sok tanulást és a szorgalmat illetően teljesen igaza van a 2.-nak, akármelyik verziót is választod, készülj fel rá, hogy a kutatás kell, hogy kitöltse majd az életedet.
2012. febr. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
na most jól megnyugtattál, amugy köszönöm a választ
2012. febr. 16. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!