Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jön a baba. Kaphatok anyagi...

Jön a baba. Kaphatok anyagi támogatást? Bovebben lent.

Figyelt kérdés
Munkanelkuli vagyok, az utobbi par evben sem dolgoztam, beteg nagytatam melett ultem, nagyival egyutt. Egeszsegugyet nem fizettem... nem jar semmijen anyagi tamogatas? (Romaniaban elek)
2012. márc. 6. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha Romániában élsz akkor bemész a helyi önkormányzatba vagy tanácshoz( ami van nálatok) és megkérdezed.

Magyarországon szinte semmit nem kapnál,hiszen se TB-d se munkaviszonyod nincs.A semmire szülni meg a lehető legnagyobb önzőség,és butaság.De te tudod..

2012. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez a helyzet csak én Magyarországon vagyok. Te hány éves vagy?
2012. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
GYES-t kaphatsz, GYED-et viszont nem mert előtte két évig nem találtál munkát.
2012. márc. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
24... te? és kapsz valami támogatást?
2012. márc. 6. 21:22
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha most surgosen munkat keresnek, es dolgoznek mig birnek, mondjuk 3 honapot akkor kaphatnek tamogatast meg? nem tudom mit tegyek...
2012. márc. 6. 21:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Előbb gondolkozni és dolgozni kellene, csak aztán tedd szét a lábaidat! Gondolkozni, a gyerek neveléshez szükséges lehetőségek megteremtésével kell kezdeni, nem a gyerkcsinálással! Ne az állam(adófizetők) pénzéből akarj gyereket nevelni!
2012. márc. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 26.
2012. márc. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha román állampolgár vagy akkor a Magyar államtól l0faszt nem fogsz kapni.


És az éhenhalás küszöbén nem kéne puját csinálni...

2012. márc. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hiába kezdesz el dolgozni a 3 hónap kevés.

Nem tudom Romániában mennyi napot kell ledolgozni,hogy jogosult legyél gyedre,de itt Magyarországon 365 napnak kell eltelnie.

Linkelem:

" Ki jogosult a gyed-re?

A 2010 május 1-jét követően született gyermekekre tekintettel igénybe vehető gyed jogosultsági

feltételeként szükséges előzetes biztosítási idő – főszabály szerint – 365 napra emelkedett. Ez alapján

gyermekgondozási díjra jogosult:

 a biztosított, gyermeket szülő anya, ha a szülést megelőzően két éven belül 365 napon át

biztosított volt,

 a biztosított szülő, ha a gyermekgondozási díj igénylését megelőzően két éven belül 365 napon át

biztosított volt,

 a terhességi-gyermekágyi segélyben részesült anya, akinek a biztosítási jogviszonya a terhességigyermekágyi segély igénybevételének időtartama alatt szűnt meg feltéve, hogy a terhességigyermekágyi segélyre való jogosultsága a biztosítási jogviszony fennállta alatt keletkezett és a

szülést megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt"

2012. márc. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!