Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a domain regisztrátor...

Ha a domain regisztrátor bejegyzi a megvett domainem, de utólag (1 hónappal később) kiderül, hogy az védett, akkor kit terhel a büntetés?

Figyelt kérdés
Nem a domain regisztrátor feladata ellenőrizni, hogy védett-e vagy sem?
2012. márc. 26. 14:22
 1/7 kovpet ***** válasza:
Milyen büntetés?
2012. márc. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A domain amit vettem, ma kiderült, hogy védett és egy rakás pénzt akarnak behajtani tőlem.
2012. márc. 26. 14:37
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja bocs... nem védett, csak sértette a cég jogát... és bejelentették jogosan, mert van védjegye vagy mi az istene...
2012. márc. 26. 14:58
 4/7 kovpet ***** válasza:

Ja, hogy nem védett domainról van szó. Így azért más. :)


Másé a védjegy és mégis bejegyezték neked? Szerintem az ISZT hibázott...


Ki és miért kér pénzt tőled?


Mit tárgyaltál velük? Add oda nekik a domaint és akkor csak a regisztrációs díjat bukod.

2012. márc. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elvileg az enyém a felelősség a domain választásért, tehát a büntetés is engem érint. Az a szolgáltató kéri a pénzt, az eljárás árát és ha ezt be is fizetem, a domaint akkor is elveszik... ez mi már? Fizessek 51ezer ft-ot, plusz 3500 a domain egy hónapért???
2012. márc. 26. 15:48
 6/7 kovpet ***** válasza:

Egy szolgáltató cég nem büntethet meg, nincs abban a helyzetben. Csak hivatalos szerv róhat ki büntetést (NAV, bíróság, rendőrség, ilyesmik).


Pontosan miért kell nekik 51000 Ft? Milyen büntetésről beszélsz? Ki rótta ki? Eljárás ára? Már volt valami eljárás? Ki folytatta le és mi lett az eredmény? Miért nem egyeztél meg a jogtulajdonossal, hogy vegye meg a domaint tőled? Vagy adtad oda ingyen?


Fél információk alapján nem lehet okosat mondani.

2012. márc. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez nem büntetés, bocsi csak már azt se tudom hol áll a fejem, elég ideges vagyok :-/


Ez az eljárás ára lenne. A szolgáltató küldött egy levelet, melyben csatolta azt a dokumentumot amit neki küldtek, hogy mi a helyzet a domainnel és hogy mennyit kell fizetnem.

2012. márc. 26. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!