Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Havi negyvenezer forint elég...

Havi negyvenezer forint elég élelmiszerre egy 3 fős családnak, ahol az egyik fő pici gyerek?

Figyelt kérdés
Adnátok tippeket, hogyan lehetne ennyi pénzből kijönni havonta a kajával úgy, hogy a gyermek is megfelelő vitaminmennyiséghez/minőségi ételhez jusson? Köszönöm!
2012. ápr. 13. 00:43
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is megmaradt a granulátum:-)

Bár annyi nem, mint korábban, mert én nagyon szeretem a húst. De fasírtot a mai napig abból csinálok. A kicsiknek a vitamin és a fehérje a fontos, a felnőttek elvannak tésztán és krumplin is, ha nagyon nincs mit enni.

2012. ápr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyetek sok-sok főzeléket! Hajlamos az ember ráállni arra, hogy "nincs pénz!" felkiáltással tésztával meg krumplival eteti a gyereket. De valójában az sem sokkal olcsóbb, mint csinálni egy borsófőzeléket. Mi - ha megcsúszunk hó végére - feltét nélkül esszük, úgy is jó. A húsos ételek sem feltétlen drágák. Nálunk a sima sült hús vált be: nagyon vékonyra szelem, és egy szelet az adag (a párom amúgy fél kiló húst is képes megenni, de hát azt nem lehet kifizetni...). Ha van módod, akkor érdemes kertészkedni, esetleg baromfit tartani. Nekem a lakásban sajna nincs erre lehetőségem, de anyukámmal megbeszéltük, hogy ő tart tyúkokat, én meg beszállok a költségekbe és onnan hozom a tojást. Remek fehérjeforrás, de boltban véve iszonyat drága. Ilyen megoldásokon is gondolkozz el.
2012. ápr. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:

Szerintem nem lehet megoldani a minőségi étkezést, de persze ki lehet jönni, éhenhalni nem fogtok.

Sok jó ötletet írtak, én inkább annyival egészíteném ki, hogy minél kevesebb cukros dolgot egyetek, mert az csak növeli az étvágyat. Átmenetileg ugyan csökkenti, mert eltelít, sőt, el is veheti az étvágyat, de hosszútávon csak még éhesebbek lesztek tőle.

2012. ápr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Bár megoldható, de egy biztos az alultápláltak táborát fogjátok gyarapítani. Hiába okoskodnak it egyesek, mert azok az éetelek pláne egy kis gyereknek elfogadhatlanok és előbb vagy utóbb, de legyengül az immunrendszeretek és akkor marha nagyot spóroltatok, mert viheteitek annak az összegnek a többszörösét az orvosokhoz.
2012. ápr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

ma 14:29


Havi negyvenből tényleg csak szénhidrátalapú étkezésre futja. Ez sajnálatos, de mit lehet tenni? Nincs nekik több. Itt most nem arról van szó, hogy a cigit-kólát-mekdöncit cserélje le a minőségi étkezésre, hanem hogy csak ennyit tud rá költeni. Az ötletek pedig többeknek is beváltak. Olcsó fehérjével szerencsére ki tudja egészíteni a szénhidrátot, a szójagranulátum pont erre való. A nyár és az ősz könnyebb lesz, mert a szezonális termékek jóval olcsóbbak lesznek, akkor több vitamin kerülhet az asztalra. A telet meg majd kihúzzák valahogy.

Én még a savanyú káposztát és a lilahagymát ajánlanám. Olcsó és nagyon sok vitamin van benne.

2012. ápr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk 1 főre jut 30 eft/hó a kajára.


Szerintem nyomor, ha 3 fő eszik belőle, de a kollégiumi válaszadó ötletei jók lehetnek.


Bár egy diák folyton ül, én is jól tudtam éhezni az egyetemi évek alatt. A munkahely azért kicsit már más. Most ennem is kell, különben nem tudok teljesíteni és kirúgnak.


Meg kinek milyen a gyomra, én a paradicsomos krumplitól biztos gyomorfekélyt kapnék.

2013. ápr. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó vagyok, állítólag a szója hosszú távon meddőséget okoz! Indiában, USA-ban bizonyított.
2013. ápr. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Nemár, ez fehérjeéhezés kb. amiket írtok. Senki sem javasolt olcsó húsokat? Csirkeszárny, belsőségek, aprólék? Főleg kicsi gyereknek jött itt mindenki az édességekkel, palacsintákkal meg szójával...
2017. febr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!