Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Havi negyvenezer forint elég...

Havi negyvenezer forint elég élelmiszerre egy 3 fős családnak, ahol az egyik fő pici gyerek?

Figyelt kérdés
Adnátok tippeket, hogyan lehetne ennyi pénzből kijönni havonta a kajával úgy, hogy a gyermek is megfelelő vitaminmennyiséghez/minőségi ételhez jusson? Köszönöm!
2012. ápr. 13. 00:43
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, sok hasznos ötletet találtam közöttük!

A neten sajnos hűségidős szerződésünk van, nem olyan könnyű manapság egy ilyen szolgáltatástól megszabadulni, jól ki van ez találva. Ráadásul a páromnak a munkájához is kell, csak ő keres a családban, sajnos nálunk is a klasszikus probléma lépett fel, kisbabánk születése után nem tudtam még visszamenni dolgozni, ha meghallják, hogy kisgyermek van a családban, a munkáltatók egyből elzárkóznak a felvételtől. Természetesen folyamatosan keresek állást, de addig is ennünk kell valamit:)

Egyébként Budapesten lakunk, és mégis, itt is nehéz elhelyezkedni. Köszönöm mégegyszer a sok hasznos tippet!

2012. ápr. 13. 07:34
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Készíthetsz nagy adag paprikás krumplit, rakott krumplit, krumplis tésztát, főzelékeket, vagy zöldségleveseket. Ezek mind laktatóak, és nem túl költségesek.

A főzelékekhez nem feltétlenül kell húst tálalni, virslit is kisüthetsz, mondjuk sűrű, sós palacsintatésztába mártva.

Pici gyereknek kiváló nasi egy-két gyümölcs leturmixolva, kis vízzel felhigítva.

2012. ápr. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Étkezésre bőven elég annyi pénz egy hónapra. Ha csak ennivalóra költöd akkor elég. Viszont ha a kicsinek még pelenkát is meg ruhát is abból kéne venni akkor is ki lehet jönni belőle, bár úgy már szűkösen.
2012. ápr. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

én a pici gyerek vitamin forrására mindenképpen drogériák saját márkás tápszereit venném, kedvező az áruk, kakaónak elkészítve ha szereti, így tudod biztosan hogy ne szenvedjen vitaminhiányban

de minden nap pici gyümölcsöt adj neki, ezt azért ne hagyd ki

2012. ápr. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
51%
Ki lehet hozni,de nyomor, az biztos.Amúgy már fent mindent leírtak, de ne gondold azt, hogy ez a normális.Ha olyan 80000 lenne, az már csak-csak.
2012. ápr. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
87%
Ami nekem nagy spórolást jelent az a szójagranulátum. Azt hiszem 250 ft egy doboz (háromféle van, a granulátummal jössz ki a legjobban) és talán fél kiló húsnak elegendő. Én egy dobozból rengeteg hamburgerhúst vagy fasírtot szoktam csinálni, hozzá valami főzelék (pl sárgaborsó) és fillérekből megvan az étkezés, és még a gyereknek is jó. Most, hogy jön a tavasz egyre olcsóbban lehet majd zöldségeket, gyümölcsöket is kapni, legalább annyi legyen otthon, hogy a gyerek tudjon enni, ő meg ha pici, akkor nem nagy tétel :)
2012. ápr. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
86%

ma 08:47


Igazad van, nem normális. Sőt, havi 40 ezer normálisan egy ember havi adagja kellene, hogy legyen, és akkor van hús, gyümölcs, zöldség, tejtermék, amit csak szeretne. Nyilván tudja ezt a kérdező is, csak sajnos ennyiből kell megoldania.


Kedves kérdező, itt van néhány jó ötlet:


http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__konyhai-praktik..

2012. ápr. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

ma 08:55


Bár nekünk szerencsére rendeződött az anyagi helyzetünk, 10 évvel ezelőtt elveszítettem a férjem és egyedül maradtam a kisfiammal. Csak a gyed és az árvasági volt a bevételünk. Húsra, sajtra egyáltalán nem tellett, zöldségre-gyümölcsre is csak nyáron..... A gyermekorvos tanácsa volt a szójagranulátum. Magas fehérjetartalmú, ami a fiamnak nagyon fontos volt és változatosan elkészíthető. Évekig éltünk rajta. Szerencsére szerette.

Úgyhogy egyetértünk és én is tudom ajánlani.:-)

2012. ápr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Az mindenképpen jó érzés, hogy ennyi jószándékú, segítőkész ember van itt:)

Remélem, hogy gyorsan megoldódik a problémánk, nem is annyira miattunk, csak a kislányunk miatt lenne fontos.

Ennyi ötlettel szerintem már elboldogulok:)

Mégegyszer köszönöm mindenkinek!!

2012. ápr. 13. 10:19
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

18-as: Nekem sem kell már spórolni, de a szójagranulátum megmaradt :) Én pl utálom a disznóhúst, de a férjemnek kell a fasírt és társai, olyankor csinálok disznóból és szójából is, és mindenki boldog. :)

Kérdező, rendesen befűszerezve tényleg alig van különbség, szerintem a világ legjobb találmánya. Tele van fehérjével, olcsó, finom és jól lehet variálni. Mellé krumplit, főzelékeket lehet gyártani, de pl töltött káposztába is jó tölteléknek, ami meg nem egy drága étel egyébként, viszont kiadós.

2012. ápr. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!