Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átvert az orvosom? Mi a teendő?

Átvert az orvosom? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Diákmunkásként fogok dolgozni a nyáron az Egyesült Államokban, és a leendő munkaadómnak szüksége van egy ún. Medical Form-ra, amelyben az áll, hogy milyen betegségeim, védőoltásaim stb voltak eddig. El is mentem a háziorvosomhoz, aki azt mondta, hogy 6 000 Ft-ba kerül, holott úgy tudtam, hogy ez ingyenes. Mindenesetre kifizettem, mert elhittem, hiszen egy idős, szimpatikus doktornő volt, és éppen nagyon sietett (talán ez a játszma része volt?).


Mindenesetre írtam egy e-mailt a közvetítőnek, aki azonnal felhívott, és azt mondta, hogy átvert a doktor, mert ezért nem kérhet pénzt.


Nem kaptam számlát. Mit tehetek? Vissza akarom kapni a pénzem!



2012. ápr. 15. 00:23
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem kaptál számlát akkor be kell nyelned, nincs bizonyíték, az ő szava áll a tiéddel szemben, plusz mire lenne belőle valami te már régen kint leszel.
2012. ápr. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Akkor a doktornő a diákmunkással megfizettette a tanulópénzt. Menj hozzá vissza, a szemedbe csak nem tagadja le, hogy odaadtál 6000 Ft-ot, azt meg nem tudja megmondani, hogy milyen rendelet alapján kérte!
2012. ápr. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%
Mindenesetre válassz magadnak másik háziorvost, és ha valaki ről megtudod, hogy ehhez a nőhöz jár, akkor mondd el neki a sztorit
2012. ápr. 15. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Pár évvel le van maradva a közvetítőd.

Néhány éve volt nagy felháborodás belőle, hogy 6-7ezer forintos díjat kértek az orvosok az igazolások kiadásáért, ha táborba ment a gyerek.

Igaz, a blikk cikkje, de biztos megtalálod máshol is: [link]

Van amelyik orvos ingyenesen kiadja, van amelyik pénzt kér érte.

Ráadásul ezeket a díjakat nem kell kifüggesztenie a váróban, úgyhogy sokan csak a rendelőben szembesülnek vele.

Elméletileg számlát kellene minden ilyen díjról adniuk, gyakorlatilag alig találsz olyan orvost, aki ad róla számlát (a jogosítvány érvényesítéséhez szükséges orvosiról is kellene számlát adniuk, de kérdezd végig az ismerőseid, hogy hányan kaptak, kb. egy sem)


A pénzed biztos hogy nem kapod vissza, esetleg számlát kérhetsz róla, de utólag már azt se nagyon fogsz kapni

2012. ápr. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!