Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az mennyire szabályos hogy a...

Az mennyire szabályos hogy a munkahelyemen este hattól másnap reggel 6ig dolgoztam. Aztán 2re vissza kellett mennem dolgozni este 10ig. Vélemény?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 21. 00:52
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nem helyes eljárás, velem hasonló történt. Én délután kettőtől dolgoztam este tízig és még haza kellett buszoznom a 30 km-re levő otthonomba. 23:30-kor értem haza és hajnal fél négykor kelnem kellett, hogy menjek reggelre vissza dolgozni. A főnököm végignézett rajtunk és hazaküldte pihenni azt, aki aznap jött vissza szabadságról. Mindez büntiből történt, mert tettem egy megjegyzést, pedig mégcsak nem is rá. Azóta már rég eljöttem onnan, és ahogy hallom nem lett jobb a helyzet.
2012. ápr. 21. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A munka törvénykönyve szerint: Ha nincs nálatok kollektív szerződés, akkor a munkaidő hossza maximum 12 óra lehet (k.sz.-sel több is lehet) Az osztott munkaidőben foglalkoztatott munkavállalók munkavégzése és munkakezdése között minimum 8 órának kell eltelnie.

Nálad egyiket sem lépték túl, tehát szabályos is lehet.

Ahhoz, hogy biztosat tudjon valaki mondani, ismerni kellene a munkaszerződésedet és a kollektív szerződést (ha van).

2012. ápr. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
miért ha kollektív a szerződés akkor az mit jelent?
2012. ápr. 21. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!