Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladtam a lakásom. Készpénzben...

Eladtam a lakásom. Készpénzben megkaptam az előleget ami 10 %. A többit az ügyvéd jelenlétében akarva utalni a vevő. Mennyire bevett szokás ez? Hiszen utalt összeg csak 2-3 nap múlva ér a számlámra?

Figyelt kérdés
bizalmatlan vagyok

2012. máj. 30. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Írjátok meg úgy a szerződést, hogy a tulajdonjog változás bejegyzéséhez csak akkor járulsz hozzá, ha a számládon lesz a pénz.
2012. máj. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Többnyire így megy,hogy kapsz egy foglalót,és utána a megbeszélt határidőig a vevő vagy ügyvéd előtt átadja készpénzben a többi összeget vagy ügyvéd előtt átutalja a számlájáról a te számládra a pénzt.

Nem mindenki szeret pár millióval a zsebében sétálni,és nem is igazán ajánlatos. Szerintem teljesen korrekt így.

Ha aggódsz akkor az átutalásról kérhetsz bizonylatot.

2012. máj. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen én értem,de vannak bankok,ahol az utalást vissza lehet vonni X IDŐN BELÜL.mI VAN HA OTT ELUTALJA ELŐTTEM,UGYE NEKEM MÉG NEM ÉRKEZIK MEG ÉS MIUTÁN TÁVOZUNK AZ ÜGYVÉDTŐL,AKKOR Ő VISSZAMONDJA AZ UTALÁSÁT?
2012. máj. 30. 12:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor írjátok meg úgy a szerződést, hogy neked igazolni kell a pénz megérkezését a további intézkedésekhez.

Amúgy ilyet még nem is hallottam, hogy utalást visszamondani...

2012. máj. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem jogos a félelmed, az utalást szerintem is vissza lehet mondani
2012. máj. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szerintem ilyen esetben gond nélkül vissza tudod perelni a lakást plusz kártérítést. ez olyan lenne mintha odaadná a pénzt, de amint elfordulsz, egy zsinóron kirántja a zsebedből.


szerződésben legyen benne, hogy a pénz megérkezése, számládon való jóváírása után érvényes blablabla... de mondjuk szerintem nem fog ezzel senki se szarozni.

2012. máj. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én még ilyet nem hallottam, hogy vissza lehetne vonni az utalást...


De marha egyszerű, mert úgy kell megírni a szerződést, hogy a tulajdonjog akkor száll át, ha megérkezett a TELJES VÉTELÁR az eladó számlájára.


Semmi okod amúgy bizalmatlankdni, ez teljesen bevett szokás, én is ügyvéd előtt venném csak meg a lakást.

2012. máj. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utaljon ügyvédi letétszámlára. És ha ott van lóvé az ügyvédnél "lepapirozátok" az adás/vételtel és az ügyvéd továbbküldi neked lóvét.
2012. máj. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!