Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jár a gyes a második gyerek után?

Jár a gyes a második gyerek után?

Figyelt kérdés
Kisfiam után aki tartós beteg 10 éves koráig gyest kapok.Most 36 hetes kismama vagyok.Kapok gyest a másodikra is vagy csak egy jár.Nem vagyok gyedre jogosult
2009. júl. 3. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem kis korkülönbséggel született gyerkőceim vannak,de csak egy gyes jár(t).Hogy a te esetedben,ha tartós beteg gyermek is van a családban mi az eljárás pontosan,azt nem tudom,de a mai viszonyokat nézve gyed/gyes témában,sok jóra ne számíts.Területileg illetékes államkincstári hivatalnál érdeklődnék a helyedben.
2009. júl. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindig egyszerre csak egy ellátás jár, de abból mindíg a magasabb összegű! Viszont családi pótlékot megemelten kapod a beteg gyermek után (mint mi is), és még a kicsi után is jár.
2009. júl. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kiegészítés az első mondatomhoz:

Ha GYED-re is jogosult lennél, akkor a kicsi születése után újra idulna a GYED, és annak letelte után kapnád megint a GYES-t, de mindig csak egyfélét.

2009. júl. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Szép napot :)
2009. júl. 7. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!