Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A devizapiacon mi határozza...

A devizapiacon mi határozza meg a devizák árát?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az eladók, és a vevők befolyásolják az árat, de mégis pontosan ki állítja be, hogy pl. "mostantól 302,13 lesz az Euró a forinttal szemben"?

2012. jún. 17. 19:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
az, hogy mennyiért hajlandóak megvenni
2012. jún. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
folyt: ...és eladni
2012. jún. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy a kereslet kínálat, de ki állítja be, hogy mennyi az árfolyam? Sejtésem szerint valami számítógépes rendszer.
2012. jún. 17. 20:26
 4/15 anonim ***** válasza:
nem. A kereslet kínálat. ha sokan eladnak akkor leesik az ár, hiszen hajlandóak olcsóbban is eladni. HA pedig sokan venni akarnak, akkor felmegy, hiszen többet is fizetnek érte.
2012. jún. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A kereslet-kínálat, de a gyakorlatban valóban egy számítógépen határozódik meg a konkrét kötési ár.
2012. jún. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nyilván "számítógép" hozza össze a vevőket, de az árat a kereslet-kínálat határozza meg.


Ugyanaz mint almákkal a piacon.

2012. jún. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Ez az almás példa jó, tulajdonképpen a világ híreinek hatására vesznek vagy adnak el az emberek. Ha a termelő azt a hírt kapja, hogy lefagyott a termés az országban, feljebb fog menni a gyümölcs ára is.
2012. jún. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Persze hogy jó példa, mert a pénz is és az alma is áru :)


De egyébként én elég sokat foglalkoztam a devizapiaccal, főként matematikai oldalról megközelítve és arra jutottam hogy hosszútávon biztosan nem lehet rajta pénzt keresni. Kicsit olyan mint a rulett és a kaszinótulajdonosok maguk a bankok. A mozgásokat direkt ők generálják.


Nem azt mondom hogy nem lehet rajta pénzt nyerni/keresni, mert lehet, a hangsúly a hosszútávon van.

2012. jún. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
lol :)))) Lehet, hogy még foglalkoznod kéne vele.
2012. jún. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Rendben. Kérlek mutass 1 embert, aki 25000 EUR körüli számlával kezdte és bizonyíthatóan 1 millió EUR felé tornászta. Körül-belül 3 millió retail trader alsó hangon van, rengeteg ilyen embernek kell lennie, ha nem csupán szerencsejáték az egész. Hogyhogy nem találkoztam én még eggyel sem? Sehol semmilyen cikkben, könyvben stb. De cáfolj rám, ismétlem bizonyítékkal, nem mende-mondákra alapozva.
2012. jún. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!