Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A devizapiacon mi határozza...

A devizapiacon mi határozza meg a devizák árát?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az eladók, és a vevők befolyásolják az árat, de mégis pontosan ki állítja be, hogy pl. "mostantól 302,13 lesz az Euró a forinttal szemben"?

2012. jún. 17. 19:32
1 2
 11/15 anonim válasza:

Fura egy logikád van. Azt az állításodat cáfoltam, miszerint _biztosan_nem_lehet_ vele pénzt keresni hosszú távon. Erre jösz, hogy mutassak valakit, aki negyvenszerezett...

Miközben egy körülbelült is kötőjellel írsz, azért még igyekszel angol szavakat is rejteni a mondatba, mutatván ezzel, hogy igazán profi vagy. :)

És jól értem? Az a bizonyítékod, hogy még nem találkoztál ilyen emberrel?

A semilyen szó nem a semmiből származik, így aztán nem is két m... Bocs, csak bántja a szemem, ha hozzád hasonló nagyságoknak meggyúlik a baja az írással.

Ami meg a bizonyítékaidat illeti nekem éppen elég, hogy több ilyen embert is ismerek, valamint befektetési alapok se szoktak egytől egyig veszteségesek lenni hosszú távon, és ami a leginkább igaz: annyira komolytalannak tűnsz, hogy kár ebbe a vitába belefolynunk, hagyjuk meg ezt a kérdést itt arra, amiért a kérdező föltette.

További jó elmélkedést! Egy dologra tökéletes az elméleted: Mivel kitaláltad, hogy tuti vesztő, így nem fogsz devizázni, és akkor 100%-ig biztosak lehetünk benne, hogy veszíteni sem! Mindennek megvannak az előnyei, ennek is. Nincs kockázat, idegeskedés, stb. Teljesen jó életet lehet élni Forex nélkül is, és abban sem hiszek, hogy pénz kell a boldogsághoz, de abban igen, hogy azért létezik olyan számla, ami sok éven át pozitív, márpedig ez cáfolja, hogy biztosan minden számla veszteséges...

2012. jún. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Mi a fura logika abban, hogy állítok valamit, te ennek az ellenkezőjét és kérlek rá hogy egy példával bizonyítsd? Ezt még nem tetted meg. A hedge fundok működésébe ne menjük bele.


Nekiállsz kötekedni velem, ahelyett hogy a felvetett problémára reagáltál volna érdemlegesen. Direkt megkértem hogy ne olyan példát hozz, hogy "ismerem", mert az még nem bizonyítja hogy valóban kereskedésből lett milliomos.


Hogy én is kötekedjek egy kicsit: Ha ilyen nagy nyelvzseni vagy, akkor megmondanád hogy mi a retail trader magyar megfelelője?

2012. jún. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Az a fura, hogy azt állítod, hogy tuti veszteséges, és mikor cáfolom, arra kérsz példát, hogy negyvenszerez valaki. A "nem veszteséges" nem jelenti azt, hogy negyvenszerez... Na gyárts szép elméleteket, talán egyszer nagy leszel belőlük. szia!
2012. jún. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A hiba itt a "matematikai" szóban van. Ha matematikailag lehetne sikeres lenni, akkor nagyon sok ember ebből élne.

Szóval matematikailag lehet, hogy veszteséges.

De a Forexről senki nem állította, hogy matematikailag kell megközelíteni. Érzelmileg is meg lehet közelíteni, de úgy sem érdemes. Teljesen más hozzáállást igényel, és nem az átlagosat. Ergo nem átlag embernek való. De tanulható, csak a viselkedési formák, ami az életben normális, az a Forexben megakadályoz attól, hogy nyerő oldalon tudj maradni.

Mit tanítanak veled? Aki a kicsit nem becsüli....

Forexnél ez kicsit másképp van. Aki a kicsit MEGbecsüli, az a nagyot nem érdemli.

Lefordítva. Az emberek 90% a veszteségben jól elvan. De ha nyereségbe fordul, akkor gyorsan a kicsit be akarja biztosítani, elvágva ezzel a nagyot. És ettől lesznek veszteségesek. A tanult normáiktól, a mindennapi élethez szükséges beidegződésektől.

Ez pedig nem matematika, hanem pszichológia.

Remélem egy picit másképp látod ezen hozzászólás tükrében.

2013. ápr. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Szamold mar ki matematikailag mikor leszek beteg es nem tudok e miatt tozsdezni vagy nem erek ra vagy most ugy latom nem fogok nyerni ezert nem megyek bele istenem..... azert mert te nem ebbol lettel miliomos ne irj ilyeneket...
2014. ápr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!