Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A pénz nem boldogít?!

A pénz nem boldogít?!

Figyelt kérdés
sok helyen olvasom az általánosítást,hogy a gazdagok mind boldogtalanok a szegények meg szeretetben, boldogságban élnek,hát jó nagy marhaság szerintem!Én nagyon nem tudok boldog lenni,ha attól kell rettegnem mikor kapcsolják ki a gázt, vagy mikor raknak az utcára.És ez ma egyáltalán nem olyan vad dolog,normálisan tiszességesen dolgozó embereket is fenyeget.Mi ketten élünk 160e forintból a rezsi, a kaja ,az albérlet,meg a BKV bérletek,az egész pénzt elviszik hó végére egy vasaunk se marad,pedig egyre gyakrabban főzünk paprikáskrumplit...És igen én boldogabb lennék,ha lenne egy saját lakásunk(és nem kéne kb 3 évente költözni a tulajok miatt,akik kiatlálják,hogy bocs mégis eladja,kell az unokájának aki megnősül,stb,stb),ha lenne egy autó és nem kéne naponta a boltba rohangálni mert 10 kg cuccot nem tudok hazacipleni,ha legalább 1-2 évente el tudnánk menni nyaralni,és havonta mondjuk egy étterembe,fodrászhoz,és ha nem csak bámészkodni járnék a boltokba(de lassan már a közértbe is),hanem néha meg is tudnám venni ami megtetszik/amit megkivánok(mert a közértbe is egyre gyakrabban teszem vissza a polcra a joghurtot,az üdítőt,de lassan már a tojást is).Ha nem kéne azon rettegni,hogy mi lesz,ha tönkremegy a hűtő,ha valami miatt fogpótlást kell csináltatni,soroljam?Szerintem ezeknek a 21.században alapértelmezett dogoknak kellene lenni.Ja persze fogjam be a pofám és örüljek hogy van munkám,és tudok dolgozni.A kérdés már csak,hogy minek?Mert,hogy már nem azért,hogy ÉLJEK az biztos,max csak azért,hogy vegetáljak...
2012. jún. 18. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
a pénz nem boldogít, csak amit rajta veszel :D
2012. jún. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tökéletesen egyetértek veled.

Es amikor elegem lett, összeszedtem magam, és kihúztam külföldre dolgozni.

Azóta MINDEN sokkal jobb!!!

Ha olyan szakmátok van és tudtok valami nyelvet akkor lehet nektek is el kellene gondolkodni valami efféle lépésen, mert otthon nem lehet létezni.

2012. jún. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a pénz nem boldogít, de jobb egy limuzinban bőgni, mint a villamoson.
2012. jún. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én akár mennék is,de a férjemnek van az előző házasságából 2 gyerkőc és nem akarja itthagyni őket...
2012. jún. 18. 19:31
 5/10 anonim ***** válasza:

A pénz nem boldogít dumát azért találták ki, hogy a szegényeket kicsit megnyugtassák.

Én kipróbáltam mindkét verziót, és az a helyzet, hogy boldogabb voltam, amíg volt pénzünk és nem azon ment a vita folyton, hogy számlát fizessünk vagy vacsorázzunk.

2012. jún. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát én jobban érezném magam, ha lenne egy biztos anyagi hátterem és nem kéne minimálért dolgozni látástól-vakulásig. Szóval engem jelen pillanatban boldogítana a pénz és még csak nem is kéne millióknak lennie...
2012. jún. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A pénz nem boldogítban van azért valami. Szerintem azt akarja kifejezni, hogy hiába vagy gazdag, ha gyógyíthatatlan betegségben szenvedsz, vagy akár ágyhoz vagy életed végéig kötve, vagy akár donorszervre vársz, hogy tovább élhess.

Ilyenkor tényleg igaz, hogy a pénz nem boldogít..., egyébként viszont nem rossz, ha sok van belőle.

2012. jún. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jim Rohn: A legnagyobb érték a következő: JÓ ÉLETET ÉLNI!!

-Ha nem alkotsz, nem leszel boldog.

-Kell hogy legyenek barátaid.

-Spirituálisan légy fejlett.

-És ne hagyj ki semmit az életben(na ehhez nem árt a pénz néha)

-stb.

Akit érdekel Jim saját szavaival mindez, itt megnézheti:

[link]

2012. jún. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szerintem igen is boldogít a pénz sok érdekember van aki csak a pénz miatt van együtt párjával, megvehet bármit és imádják szórni a pénzt ha pedig boldogságra vágyik mind ez mellett aki megtetszik neki titokban folytat egy viszonyt, a gazdag férje mellett és meg van mindene azon nyomban.
2012. jún. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Pénzért manapság már mindent megtudsz venni, ha szegény vagy erre esélyed sincsen, és sok kapcsolat ebben megy tönkre mert mindig a pénz hiánya miatt megy vita.
2012. jún. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!