Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterás anyukák! Ilyet lehet...

Vaterás anyukák! Ilyet lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Sajnos valamiért dél óta nem akar betöltődni a vatera szabályzata, ezért kérdezek itt. Vásároltam egy eladótól, és úgy egyeztünk meg, hogy jövő kedden utalom neki a pénzt, mert van még két terméke, amiket szeretnék megvenni. Most viszont felrakott egy új tételt, ami nagyon szuper, csak sajnos félő, hogy jövő keddig iszonyúan felviszik az árát. Az eladónak mindegy, hogy mennyiért szabadul meg tőle.

Megtehetem, hogy írok neki egy e-mailt, hogy mondjon egy árat a termékre, amennyiért szívesen odaadná, és megkérem, hogy hozza előre az aukció lezárását, én pedig a megegyezett árban lecsapok rá? Vagy ez szabályellenes? (Kicsit annak tűnik, de nem tudom, vannak-e kiskapuk.)


Köszi a válaszokat!


2012. jún. 26. 18:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ez nem derül ki, de ne úgy, h hozza előre, hanem törölje az aukciót, és te megveszed, ő meg küldje azt is. Ami nem derül ki, abból nincs baj :D
2012. jún. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg megteheti, de ha sok az érdeklődő, akkor neki ez nem érdeke.
2012. jún. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%

Ha olyan ajánlatot teszel neki, ami kicsit is "megegyezés" gyanús, akkor figyelmeztetést fogsz kapni email-ben, hogy ez szabályellenes. És ha folytatod, vagy létrejön a megegyezés, akkor kizárhatnak. Én is így jártam múlt héten. Ajánlatot tettem, már jött is a figyelmeztetés.

Mivel már megnyertél tőle terméket, így megvan az email címe. Mindenképpen email-en írd meg neki az ajánlatod. Ha neki is jó, akkor megköthető az üzlet, a vaterát kikerülve.

2012. jún. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Én már többször kértem ilyet(persze miután megvettem az eladótól valamit,és tudtam neki e-mailt írni).Megtetszett valami,és megkérdeztem,kikiáltási áron odaadná-e.Ha igen,vegye le.Ha olyan cuccról van szó,ami népszerű,keresett termék,vagy ritka,nem biztos,hogy leveszi,mivel azokat jó áron el lehet adni.De próba szerencse.
2012. jún. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Egy játékbabakocsiról van szó, teljesen új. Most e-mailezünk, tettem neki egy nagyon alacsony ajánlatot, írtam, hogy ez fölfelé módosulhat, ha megírja, ő mennyiért adná. Épp a válaszát várom, remélem, sikerül.
2012. jún. 26. 18:30
 6/23 Sókristály ***** válasza:
100%

Még jó, hogy nem írtál ez ügyben a Vaterának, jól fenékbe billentettek volna.

A lényeg az, hogy ha még nincs rajta licit, és az eladóval megegyezel, akkor le tudja venni neked, a Vatera meg nem is tud róla. Ilyesmit mindig e-mailen intézz, ne a terméklapon.

De ha már licitáltak rá, csak annyit tehet az eladó, hogy zárja a licitet. Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy ténylegesen 24 óra múlva zárul, a Vatera pedig minden licitálónak és licitfigyelőt kérőnek kiküld róla egy értesítést. Olyankor ha már van a terméken licit, az eladó nem veheti le, nem rakhat villámárat, nem módosíthat az áron.

2012. jún. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Sikerült megegyeznünk egy baráti árban, lezárja a licitet, szóval 24 órán át imádkozhatok, hogy senki ne vigye feljebb. :)

2012. jún. 26. 18:38
 8/23 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés:

rálicitáltam a termékre, majd még egyszer, mert nem írta ki az árat. Most azt írja, hogy levédett ajánlatát sikeresen módosította.

Mi az a levédett ajánlat, és miért nem jelenik meg a licitált ár a babakocsinál? Csak az, hogy én vagyok a nyertes, de a jelenlegi árnál még mindig az én licitem alatti értéket írja... most ezt nem értem.

2012. jún. 26. 19:04
 9/23 A kérdező kommentje:
És törölni sem engedi ezt a hülye akármit, így nem tudok rendesen licitálni!
2012. jún. 26. 19:07
 10/23 Sókristály ***** válasza:
100%
Linkeld be légyszi a terméklapot, és írd meg, mekkora árat írtál be, akkor megnézem.
2012. jún. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!