Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülhet egy panel...

Mennyibe kerülhet egy panel lakás fenntartása?

Figyelt kérdés

Egyedül élnék, és most nézegetek panelokat, de gondolni kellene arra is, hogy mennyibe lenne a fenntartása (ha már az ára olyan olcsó).


Hallottam hogy pont ezért a legdrágábban fenntartható, de vizet sokat nem használok, áramot inkább (TV/GÉP) télen se hiszem hogy az egész lakást fűteném (amennyiben ez lehetséges) + nekem a 20 fok, már bőven jó.

Az lenne még jó, ha lenne digi (mert az olcsó és jó).


Az a baj hogy gőzöm sincs a költségekről, valaki esetleg betudja ezt saccolni? + (szerintem a panel mérete nem befolyásolja a költségvetést)


2012. jún. 29. 22:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Felejtsd el, a panel egy pénznyelő, főleg, ha távfűtéses, és nem lehet leválni!


Társasba gondolkozz, de még az is necces a közösköltségek miatt..


A legjobb egy kiskertes kisház.


6-7 millért vhol a fővárosban.

2012. jún. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is pénznyelő.

Minden ismerős menekült a panelból ahogy csak tudott.


Magas a közösköltség.

Már elég lepukkant a 95%-uk.

Ha nem fűtesz télen be fog fagyni a popsid, hidd el nem 20 fok lesz bent...


És hát a falak is papírvékonyak és idegesítő hogy minden áthallatszik...


Első: hol lehet 6-7milláért kertesházat lenni Budapesten? az se baj ha fel kell újítani.

2012. jún. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
4. kerület pl..
2012. jún. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

pl ez is olcsó.


[link]

2012. jún. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Hát nézd, mi is azért vettünk két éve panelt első lakásként, mert az volt a legolcsóbb, egy 59 nm-es lakást vettünk Kispesten, nem mondom, hogy megbántam, de még egyszer nem vennék ilyet.

Az első probléma, hogy a fűtés nem egyedik mérős, azaz nekem ha kell, ha nem fűtenek, méghozzá úgy, hogy lévén a mi középső lakásban vagyunk, ráadásul nem rég lettek a nyílászárók cserélve (azaz jól zárnak), így sokszor 24-25 fok, sőt akár több is simán van a lakásban, akkor amikor kint mínuszok vannak, úgyhogy fura érzés januárban nyári takaróval rövidnadrágban izzadva ébredni, és szar dolog utána megkapni a fűtésszámlát. Még meg kell jegyeznem, hogy idén pl.: még május elején is fűtöttek amikor aztán már végképp semmi szükség nem lett volna rá. Ráadásul igen magas a fűtési alapdíj is, így csak fűtésre+meleg vízre nyáron 10-15 megy el, télen a 30 szinte mindig megvan, de 35 körül is előfordul.

Ezenkívül a közös költség is 11 rugó.

A gázhoz sincs külön mérő, így hiába főzünk relatív keveset mindenképpen fizetni kell, bár az havi 1500-ból megvan.

Ezentúl vannak az egyéb dolgok, amik máshol is valsz ennyibe kerülnének (DIGI, víz, szennyvíz, áram, szemétszállítás). Mindennel együtt a rezsi 50 és 80 között szokott lenni.

2012. jún. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát amit én néztem panelt, ott házközponti fűtés van egyedi méréssel. Külsőleg szigetelt, és állítólag idén korszerűsítik a fűtést is (nem tudom ezt mit jelent).
2012. jún. 30. 00:59
 7/17 anonim ***** válasza:

Új építésű olcsóbb de lakhatatlan.


Panel lakás


35 nm 35 ezer Ft


60 nm 50 ezer FT


70 nm 80 ezer FT

2012. jún. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

ezt most nem igen értem... Ha 60 m2 is a házad, attól mért lenne drágább? Ha a fűtést te szabályzod?


Én nem vagyok olyan örült, hogy télen 8 helységet fűtsek.

2012. jún. 30. 01:55
 9/17 A kérdező kommentje:
meg lakhatatlan? Most nem kötözködni akarok, de semmit nem értek abból, amit ideírtál.
2012. jún. 30. 01:56
 10/17 anonim ***** válasza:
Én családi házban lakom, és mi szabályozzuk a fűtést, nappal, ha nem vagyok itthon akkor 16 fok, este max 20. És íg is 50 e ft télen. Szóval nem értem, nektek miért drága a a panel 30 e ft-ért?
2012. jún. 30. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!