Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülhet egy panel...

Mennyibe kerülhet egy panel lakás fenntartása?

Figyelt kérdés

Egyedül élnék, és most nézegetek panelokat, de gondolni kellene arra is, hogy mennyibe lenne a fenntartása (ha már az ára olyan olcsó).


Hallottam hogy pont ezért a legdrágábban fenntartható, de vizet sokat nem használok, áramot inkább (TV/GÉP) télen se hiszem hogy az egész lakást fűteném (amennyiben ez lehetséges) + nekem a 20 fok, már bőven jó.

Az lenne még jó, ha lenne digi (mert az olcsó és jó).


Az a baj hogy gőzöm sincs a költségekről, valaki esetleg betudja ezt saccolni? + (szerintem a panel mérete nem befolyásolja a költségvetést)


2012. jún. 29. 22:49
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Én sem értem, mert most olvastam, és rengetegen vannak, akik panelra esküsznek, mert tán olcsóbb is fenntartani.


De így tudja meg az ember mi az igaz egyik ez/ másik az.


Én spórolós típus vagyok, elektromos készülékekből is nézem a fogyasztást meg minden, nem hagyom égve a villanyt, gépet is kilövöm ha nem használom (teljesen áramtalanítom). Én is reménykedek hogy 30.000-ből (max +közös rezsi) kijövök.

2012. jún. 30. 02:10
 12/17 anonim ***** válasza:

Hiába spórolsz a fűtéssel! A hőmennyiségmérő se ér semmit!

Nekem pl. sokkal több lett a fűtésem, mikor hőmennyiségmérőt szereltek.

Azóta már rég családi házban lakom! 15 ezer ft átalányt fizetek 90m2-re télen-nyáron (ebben meleg víz is van) !!!

A panelban pedig nyáron 15 ezerft, télen meg 30-35 ezer ft volt csak a fűtés 59m2.-re!!!

2012. jún. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ja és a panelban ilyen időben meg lehet halni a melegtől...Szóval mindenképp kalkulálj bele egy klímát is!Nekünk sajna nincs rá pénzünk,de már most 32 fok van a lakásban...:-(
2012. jún. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

ja előző vagyok még:

Nekünk panelgarzon 28nm...(Bp XIV)

Villany:7000(azzal is főzünk nincs gáz)

Fűtés:Télen 10-12e(szabályozható,mindig nullára van véve akkor is ennyi),nyáron 5000

Közös költség:6000

víz:vízórás ketten vagyunk: 2havonta 5e körül

Ez panelprogramos


Anyámnak:

75 nm panel(Bp 3.ker)

Villany:5000

Gáz:1500(általány)

Fűtés télen:35-40ezer(nem szabályozható),nyáron 15e

Közös költéség:20e(nincs vízóra...)

Nem panelprogramos..

Ja mindkettő 4 emeletes,lift egyikbe sincs....

2012. jún. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül én azt mondom még mindig inkább a panel,mit egy nyirkos,dohos, gangra néző lakás valahol a 7.-kerületben mondjuk...Jártam pár olyanban hát...Lehet sapkában főzni,mert nincs fűtés a konyhában,meg a mellékhelységekben...Lehet nyomatni az olajradiátort,és fizetni a horror villanyszámlát...Sőt az egyszál gázkonvektor mellett a szobában is ki lehet fagyni(a 20 ezres gázsszámla ellenére is)Még nyáron is égetni kell a villanyt olyan sötét,boldog-boldogtalan bembámul a képembe aki elmegy a gangon...Zajos,büdös...Szóval inkább egy panel vmi jó helyen pl óbuda,gazdagrét...
2012. jún. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Itt nézelődtem eddig:


Havanna (XVIII)

Angyalföld

Rákosfalva

Zugló


Ezek mind elég olcsók, úgy hogy eléggé felújítottak + panelprogramos (hideg/melegvíz mérő, fűtés mérő) + szigetelt, és biztonsági záras ajtó. Pár cuccal már berendezve, vagy akár teljesen.


Vidéki vagyok jelenleg, de még szűlővel élek, és nekem teljesen idegen pest.

2012. júl. 2. 14:29
 17/17 anonim ***** válasza:
Szia, azt azért remélem tudod, hogy Havanna és Angyalföld eléggé gettó, főleg a Havanna. Elég hírhedt rész Budapesten, mondjuk már be van kamerázva, de akkor is.. A többi kettőről nem tudok nyilatkozni, de szerintem mindenképp nézz utána, hogy milyen a környék
2012. júl. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!