Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A vaterán kb 95%-ban senki...

A vaterán kb 95%-ban senki sem akar utánvéttel csomagot, árút feladni, de miért?

Figyelt kérdés

mindegyikhez szinte csak az van írva hogy "Standard postai csomagként előre utalás után, Nem standard postai csomagként előre utalás után"


de ki az a hülye aki előre utal pénzt 50 70 ezreket vagy akár többet.


pl itt van ez

[link]


az miért nem jó ha elküldi a csomagot, oda adom a postásnak a pénzt és átveszem az árút ?


2012. júl. 18. 17:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Akkor tedd fel a kérdést magadnak így.

Miért baj az ha az eladónak előbb ki kell fizetni az árut,és utána küldi el postán???


Gondolom a válasz az,hogy nem vagy bolond előre fizetni egy idegenek. Mi van ha lelép a pénzzel? Így se pénz se árú..


Na ugyanez a helyzet fordítva. Ki az a bolond aki elküldi az árut,hogy majd ha az illető megkapta,kifizeti. Akár le is léphet. Se áru,se pénz.


A legbiztosabb ha személyes átvétellel veszi meg az árut az ember.

A linkben is van ilyen lehetőség.

"Személyes átvétel, Standard postai csomagként előre utalás után"

Vagy elmész és személyesen átveszed,helyben kifizeted,vagy bízol az eladóba és előre fizetsz.

2012. júl. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Nem erről van szó első válaszoló. Utánvételnél a vásárló csak akkor kapja meg az árut ha kifizeti.


Utánvéttel 2 gond van: az egyik, hogy a postaköltség kb duplája a hagyományosnak (pl 650-1115 Ft helyett fizethetsz 1500-2000 postaköltséget), a másik pedig: ha a vásárló NEM veszi át a terméket, akkor a feladóval azért kifizettetik a postaköltséget.


Legtöbb eladó annak idején élt az utánvételes lehetőséggel, csak sok rossz tapasztalat és dupla postaköltség kifizetése után inkább lemondtak róla.


Vaterán több mint 1500 eladásom volt, és nem vállalom én sem a csomag küldését utánvéttel.


Pár esetben volt, hogy a vevő ragaszkodott hozzá, majd miután nem vállaltam elfogadhatónak tartották vagy a személyes átvételt, vagy az előre utalás után postázást - majd nem utaltak illetve nem jöttek a termékért. Tehát pont a megbízhatatlanok kérik az utánvétet (aminek előnye nincs, csak hátránya az előre utalással szemben - ha valaki át akar verni, akkor utánvételes csomagnál is feladhat pl egy 2 kilós követ a drága elektronikai szerek helyett).

2012. júl. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Így van.


Az eladó feladja a csomagot és ha nem veszi át a hül*egyerek akkor még ráverik a postaköltséget is...

2012. júl. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
jó de ha én előre utalok pénzt, akkor mi a garancia arra hogy el is küldi az árut ? ez oda vissza játék nem ?
2012. júl. 20. 15:50
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Igen, oda-vissza játék. De az eladónál az áru, így ő van nyeregben, illetve ő is kockáztat többet, mert ha te utalsz és nem kapsz árut akkor feljelentheted az eladót, az utalás könnyedén nyomon követhető. Míg ha te nem veszed át a csomagot akkor az eladó bukja a ~2K-t és semmit sem tud tenni.
2012. júl. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
94%

Személy szerint azt javaslom hogy ha ilyen komolyabb összegben szeretnél vásárolni próbáld elintézni személyesen, akár ismerős által.

Mindenképp érdemes mindig beleolvasni az Eladó értékeléseibe, megnézni a regisztráció időpontját, az értékeléseit és azok arányát. Ha régi regisztrált és (szinte) csak pozitív visszajelzései vannak akkor nagy a valószínűsége hogy minden rendben fog menni ezúttal is! :)


Utánvétet senki nem szereti mert költséges és ha nem veszik át akkor (tudtommal) a visszapostát is a feladó fizeti ami ugye neki így kidobott pénz így kevesen rizikóznak!


Sajnos semmire nincs garancia. Arra sem hogy ha megkapod akkor az valóban működni fog és arra sem hogy az utánvéttel kért és küldött csomagban valóban az lesz amit megvásároltál hisz amíg ki nem fizeted a postás nem engedheti meg hogy felbontsd a csomagot, miután fizettél meg már szintén mindegy a dolog. (Közismert a legenda az az utánvéttel küldött csomagról melyben tégla volt a termék helyett).


Ez egy ördögi kör. Én szinte mindent előre utalással vásárolok viszont a komolyabb összegeket próbálom személyesen intézni de vásárlás előtt mindegy is mi legyen az megnézem az eladó adatlapját / értékeléseit és csak akkor vásárolok tőle ha megbízhatónak ítélem.

2012. júl. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
94%

AZ ellenőrzött oldalakon (Teszvesz/vatera) több mint 1000 eladásom van, és nem adok fel utánvéttel csomagot, egyetértek az előttem szólóval, mert nem éri meg sem az eladónak, sem a vevőnek!

Vásárolni ritkábban szoktam, de ilyenkor mindig ellenőrzöm az eladó értékeléseit és ha az közel 100 %-os és az írásos vélemények is jók, akkor nyugodt szívvel utalok előre, ha más városban vagyunk és nem megoldható a személyes átvét. Az utalást ugyanis nyomon lehet követni, ha probléma lenne.

2012. júl. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Törpecsaj válasza:
77%
Velem a következő történt.Feladtam egy eladó női arany fülbevalót az egyik internetes oldalra,egy hölgy felhívott hogy utánvétellel szeretné megvenni mivel messze lakunk egymástól,belementem.Feladtam a csomagot a hölgy meg is kapta,még az nap felhívott hogy ez a fülbevaló törtarany,amiről én semmit nem tudtam mivel néhány évvel ezelőtt kaptam ajándékba,és mivel nem használtam gondoltam eladóm.Megvádolt hogy ez csalás mert ez csak törtarany és hogy a kért összeg felét éri a fülbevaló és felfog jelenteni a rendőrségen.Én nem gondolom ezt csalásnak mert azt küldtem amit kért...Tanácstalan vagyok,ez csalásnak minősül?És egyáltalán foglalkozik ezzel a rendőrség,mert semmilyen írásos megállapodás nem történt a fülbevalót illetően.Kérem akinek hasonló élménye van vagy tudna nekem segíteni kérem írjon.Előre is köszönöm!
2013. febr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyrészt mi az, hogy "TÖRTARANY"?!

A tört arany az semmi más, mint selejtes arany ékszer vagy tárgy. Azért "tört", mert összetörik és beolvasszák, hogy újra feldolgozásra kerüljön!


Ergo ez így marhára értelmetlen.


Ha neked volt egy hirdetésed, hogy mondjuk 24 karátos arany fülbevaló eladó 10e forintért, 3 gramm súlyú, ami a valóságban csak 2 gramm és csak 14 karátos azért igen, feljelenethet csalásért.


Ha a termék megfelel a hirdetésben leírtaknak vagy nem közöltél részleteket (pl. csak annyi volt, hogy 2 grammos arany fülbevaló 10e forint) akkor nincs miért reklamálnia.

2013. febr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Némethné Ágnes válasza:
Ehhez annyit tudnék hozzáfűzni.Én már adtam fel utánvétellel de csak úgy,hogy az utánvét díját ami 1890 Ft volt előre kértem a vásárlótól utalja el.Ezután föladtam így ha nem is veszi át akkor csak a vissza postát bukom ami nem olyan vészes összeg.
2013. márc. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!