Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyermek meddig jogosult...

Gyermek meddig jogosult iskoláztatási támogatásra (családi pótlék)?

Figyelt kérdés

Adott egy 3 gyermekes család amelyben a legnagyobb idén leérettségizett és ma érkezett az államkincstártól a levél hogy mivel "közoktatási intézményben folytatott tanulmányait befejezte, ... az ügyfél iskoláztatás támogatásra nem jogosult"...

Az érdekesség az hogy a gyermek beadta a jelentkezését felsőoktatási intézménybe ahova felvételt is nyert vagyis folytatja a tanulmányait magyarországi oktatási intézményben. Eddig úgy tudtuk hogy a támogatás egészen addig jár amíg a gyermek (megszakítás nélkül) tanul. Akkor ez mégsem így lenne?



2012. júl. 27. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Rosszul tudtátok.

Az iskoláztatási támogatás a közoktatásban tanuló gyerek után jár, annak a tanévnek a végéig, amelyikben betölti a 20. életévét.

Felsőoktatásban nem jár, de ha nappalin tanul felsőoktatásban, akkor beszámít a gyermeklétszámba (magyarán a 2 kisebbre kaptok csp-t, de gyerekenként nem a 2 gyerekeseknek járó összeget, hanem a 3 gyerekeseknek járót)

2012. júl. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem akkor szakították meg amikor betöltöttem a 18-at, pedig még középsuliba jártam. Most azért mert befejeztem a középsulit. Pár nap múlva megyek beiratkozni pénzügyre és megint meglehet igényelni, de ez már tényleg csak 1 évig fog járni, mert addig jár a cs. pótlék amíg be nem töltöm a 20-at. Bár ezen még filózok, hogy nappali vagy esti érné meg jobban, mert esti mellett bármikor tudok dolgozni, nappalin viszont korlátolt időtartamban, viszont nappalin nyáron kötelező gyakorlat és ott el is tudok helyezkedni. Úgyhogy szerintem nappali lesz. Nem mintha sokakat érdekelne :D
2012. júl. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

ebben az esetben a családi adókedvezmény sem jár?

2012. júl. 28. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!