Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Volt munkaviszony, kapott...

Volt munkaviszony, kapott Tgyást és Gyedet is de most Gyesen van de a második baba meg útban van ilyenkor mi jár?

Figyelt kérdés
2012. aug. 21. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha gyes alatt megszületik a második baba, akkor kapja majd a tgyást, gyedet.

Ha gyesből kicsúszik, de van munkaviszony, akkor el lehet menni táppénzre, és akkor szintén jár a tgyás, gyed.

Ha gyesből kicsúszik, és nem lenne munkaviszony, mert még korábban megszűnt, akkor csak alanyi jogon a gyes járna.

2012. aug. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

attól függ mennyit volt gyesen.

a gyedem 2010.11. hóban járt le. onnan a szülésig 2011. 05-ig gyes helyett táppénzen voltam, utána megint kaptam tgyást, gyedet.

Azt nézik, hogy az előző évben többet voltál-e gyeden, ha igen, akkor jár minden, mint az előzőnél, és az alap is az, mint az elsőnél. csak van egy korált, én 100 e tgyást kaptam.

2012. aug. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nem én rólam van szó, de ő már évek óta gyesen van (beteg a gyerek)
2012. aug. 21. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!