Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem hagyja jóvá a...

Miért nem hagyja jóvá a licitem törlését a vaterán az terméket eladó ember? Ugye ha vége a licitálásnak és én nyernék, nem kötelező mindenképpen kifizetnem?

Figyelt kérdés

Segítsetek!! Már küldtem neki üzeneteket, de nem reagál!

nagyaon félek, hogy valamit nagyon elcsesztem, valaki nyugtasson meg



2012. aug. 21. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajna ki kell fizesd a szabályok szerint, viszont az eladó ha jó fej akkor elengedi. Elméletileg amire ráütöttél, azt vinned kell.
2012. aug. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"A vásárlás után a vételi szándékától elméletileg nem állhat el (PTK 211. §)! Javasoljuk, hogy ilyen esetekben vegye fel a kapcsolatot az eladóval és próbálják meg tisztázni a kialakult helyzetet.


A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló 211.§-ban rendelkezik a kérdésről. A törvény értelmében az a vevő, aki egy aukciós oldalon ajánlatot tesz, vagyis licitál, a licittől a későbbiekben nem állhat el. Az eladónak a vatera.hu oldalra feltett ajánlata szerződéskötési nyilatkozatnak minősül, vagyis ha a termékre licitáltak, az eladási szándéktól elállni már nem lehet. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön. Így a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni. Az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni.

Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni. A Vatera piacterén a nem teljesítő felhasználót negatív jelzéssel lehet illetni, amennyiben vállalt kötelezettségét nem teljesíti. A negatív visszajelzések alapján a Vatera akár ki is zárhatja a felhasználót a piactérről."


A szabályzatból másoltam ki.

2012. aug. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Így van, tetteinkért vállaljuk a felelősséget (= ha licitáltunk vegyük is meg).
2012. aug. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de közben már megnyugodtam, ugyan is az eladó azt írta nekem, hogy mivel a licit a minimálárat nem érte el, jelentéktelennek minősül.
2012. aug. 22. 08:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy mit akartál megvenni? :D
2012. aug. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
egy ipod-ot, de már lemondtam róla
2012. aug. 23. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!