Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kulfoldon szuletett kislányom...

Kulfoldon szuletett kislányom után kaphatok otthonròl pénztámogatást (gyes, anyasági stb) ha hazamegyek elintézni? (részletek lejjebb)

Figyelt kérdés

A kislànyom kulfoldon szuletett (Unios orszàgban), ìgy kulfoldi àllampolgàr lett, van bejelentett lakcìme itt, ès minden hivatalos papìrja. èn az anya magyar vagyok, az apa pedig itteni szàrmazàsù. Nemsokàra utazunk haza Magyarorszàgra ès szeretnèm elintèzni a magyar àllampolgàrsàgot is a kicsinek, illetve ha jàr valamilyen pènztàmogatàst is, mert itt sajnos nem fizetnek nekunk semmit - ami fel is hàborìt nagyon- mert az èn kulfoldi okmànyaim csak a baba szuletèse utàn lettek elintèzve. Na erre hivatkoznak, hogy ezèrt nem jàr nekunk a tàmogatàs,mert nem a baba szuletèse elott intèztuk a papìrjaimat. De amikor mèg vàrandòs voltam, el akartuk intèzni, akkor meg azt mondtàk, hogy meg kell vàrnom, mìg megszuletik a kicsi.

Na most akkor nem èrtek semmit...

Ezen a Foldon akkor senki nem tàmogat engem ès a picikèmet, hogy a vilàgra jott, csak mert magyar anyakènt kulfoldon szultem a gyermekem???

Ki tud valami hasznos informàciòt bàrmit ebben az esetben???



2012. aug. 24. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

kimentél külföldre és még pénz kéne?

ki a te gyereked,hogy támogatni kelljen? annyi gyerek jön még világra :)

2012. aug. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Első: Miért te nem kérnél gyes-t, vagy családit a gyereked után akár Magyarországon, akár külföldön?
2012. aug. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
KEdves kerdezo! A GYES jarna neked, de volt bejelentett munkahelyed? A ferjed dolgozik, igy a gyermeket eltudja tartani.
2012. aug. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Mo-n igen, de, ha kimennék eszembe sem jutna.

Nem Mo lakosságát gyarapította, hanem külföldét.

2012. aug. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
ha kint fognak élni mi jogon kéri a pénzt? ez a felháborító.
2012. aug. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Elvileg két fajta kedvezmény jár a gyerekek után: családi pótlék és adókedvezmény. Az utóbbira ugye nem vagy jogosult, mivel nem itt élsz, azaz nem ide adózol. Az előbbihez szerintem szükség van magyarországi lakóhelyre, de ebben nem vagyok biztos. De minek kellene neked a magyar államtól az a kb. 43 euró. Kávépénznek?
2012. aug. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Senki màs a gyermekem, mint egy a sok kozul, aki vilàgra jott, s ìgy jàrna a tàmogatàs neki is, mint minden màs gyermeknek..èn csak egy kèrdèst tettem fel, hogy otthonròl jogosulhatok-e bàrmi tàmogatàsèrt.. Nem hiszem, hogy te a gyermeked utàn nem intèztèl gyest, illetve hasonlòkat... mèg akkor is ha az apa dolgozik.. azt hiszem a mai vàlsàgos idòkben, minden pènz ès tàmogatàs jòl jon.. fòlegha itt kinn senki nem tàmogat szulès utàn.. Semmi illegàlisat nem teszek azzal, ha igènylek bàrmi tàmogatàst, ami jàr... valòszìnù az èn esetemben nem jàr semmi tàmogatàs, na akkor ìgy jàrtam, de legalàbb utànajàrtam, megèrdeklòdtem, s nem vagyok abban a hitben, hogy mi lett volna ha jàr ès èn nem intèzkedtem..
2012. aug. 24. 20:22
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
De milyen jogon háborodsz fel azon, hogy külföldön nem jár semmi, gondolom, oda se sok adót fizettél,
2012. aug. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

Külföldre nem fizettél semmit, tehát nincs jogod felháborodni, gyereket volt eszed csinálni, de alap dolgokkal nem vagy tisztában..XD


Ha kimentél innen se várj sok mindent, így jártál.

2012. aug. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%

Amúgy nem is csodálkozok, hogy sokan kimennek.

Mindamellett, hogy nevetségesek a fizetések, nem segítik a fiatalokat semmiben.Kivéve persze a romákat,vagyis azok közül az alját, s hányinger, amit csinálnak.


Erre valaki feltesz egy kérdést, s jönnek a rosszindulatú válaszok.Nem tudtok normálisan válaszolni? Gusztustalan egy pár hozzászóló.

Nem elég, hogy az ország tele van nem dolgozó romákkal, még a magyarok is rosszindulatúak egymással.


Egyik ismerősöm mesélte, hogy külföldön is jobban kell a magyarokkal vigyázni, mint az ott élőkkel. Egy magyar a másik magyarnak hamarabb keresztbe tesz. Nemhogy segítené.

2012. aug. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!