Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti mennyi zsebpénzt kaptok?

Ti mennyi zsebpénzt kaptok?

Figyelt kérdés

Én eddig nem kaptam és nem is tartottam rá igényt, viszont most, hogy gimis lettem, a szüleim is mondták, hogy fogok kapni. Kíváncsi vagyok, ti mennyit kaptok és azt hetente vagy egy hónapra egyben megkapjátok és beosszátok?

14/L


2012. szept. 7. 22:38
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
21%
Mert legalább, még nem tart ott, hogy napi 1 dobozt szívjon. És minden idegeskedés után cigi hiánya legyen. Persze nem helyes, de úgyis csinálják, legalább keveset szív (van azért heti 1.5 doboz is szerintem ha sok sorstársa van baráti körben) Ha ismernéd a volt osztálytásaim jaj.
2012. szept. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
70%
Egy 12 évesnek, még nem kell zsebpénz, ez persze változik, ahogy idősödsz :)
2012. szept. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim válasza:
37%

Én írtam, hogy a fiam 16 éves.

Nyilván nem egészséges a dohányzás, persze. De a mértéken van a hangsúly mindenben. Heti 1 doboz kb. semmit sem tesz. Én úgy 2-t elszívok, de még azt sem mondanám soknak. Reggel 1-1 szálat együtt, ő nem szereti a kávét, szóval egy kakaó. Attól, hogy vele dohányzom, attól még a fiam, és nem értem azt akik ezt elítélik. Mi baja lesz annyitól? Rászokni sem fog. Aztán van olyan is, hogy iskolában 8 órája van...na, az én időmben 5-6 volt legfeljebb, de a 6 már sok volt. Nekik 8. Hogyan lehet azt kibírni épp ésszel? Muszáj 1-2 cigit beiktatni, hogy ellazulj. Akik 8 órát kávé, cigi nélkül végig ülnek, minden elismerésem az övék. Este pedig a hangulat kedvéért beszélgetés mellett 1 szál cigi. Maximum kettő.

Nem látok ebben semmi rosszat. De javítsatok ki ha tévedek. Kb. minden osztálytársa dohányzik, és nem ennyit. És nem is kúltúráltan.

2012. szept. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
67%

13:

Nem értek veled egyet.

Ellazuláshoz minek a cigi? Ha fáradt, mert dolgozat van, egy-egy kávé nem a világ. Én sem vagyok fanatikus biomami aki csak a saját készítésű répalevet és kenyeret adja a gyerekeinek, de szerintem a stresszoldásra van más lehetőség is, nem olyan kellene, ami tönkreteszi a bőrét, a tüdejét, az egészségét. Az nekem nem kifogás, hogy bezzeg a többi mennyit szív. Na és?

2012. szept. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
91%

"Nyilván nem egészséges a dohányzás, persze. De a mértéken van a hangsúly mindenben. "


Szerintem meg nem mindenben. Kávé, gyorséttermi kaja, alkohol tényleg nem tesz kárt, ha alkalomszerűen, egészséges mértékkel fogyasztja az ember. Sőt, időnként egy-egy pohár vörösbor még egészséges is.


Cigi, cián, drogok, stb. pedig más tészta.

2012. szept. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim válasza:
16%

15 ös válaszoló: Ezt te sem gondolod komolyan, barátom. "Cigi, cián, drogok". A Cián egy méreg, a deogok alatt gondolom kábítószert értesz...a dohányzás...a dohányzás az meg más dolog. Néha akár hiszed akár nem, nem dohányzó embernek is jól esik elszívni egy-egy cigit, pipát, szivart. Egyszerűen hangulata, érzése van.

Heti 1 doboz cigivel, pedig meg merem kockáztatni, hogy semennyi kárt nem tesz magában.

2012. szept. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

"Néha akár hiszed akár nem, nem dohányzó embernek is jól esik elszívni egy-egy cigit, pipát, szivart."


Nem dohányzom, soha nem éreztem ingert arra, hogy elszívjak egy cigit. Nemdohányzó ismerőseim közül van olyan, aki eltűri, van akit kifejezetten zavarja...


Aki akar, dohányozzon úgy, hogy mást nem zavar vele. Tegye, ha felnőtt. De itt egy fejlődésben lévő fiatal szervezetről van szó, évek alatt felhalmozódik benne a káros anyag. És ha stresszes, akkor más feszültséglevezető megoldásokat kellene javasolni, vagy segíteni. A felnőtt életében fog még rengeteg stresszes helyzettel találkozni.


A példában meg a cigi nem ugyanolyan veszélyességű mint a cián, csak kis mennyiségben sem látom semmi hasznát.

2012. szept. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
59%
havi 20.000ft 17f
2012. szept. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
87%

Nem kapok zsebpénzt. Ruhát vesznek nekem. Ha kell valami akkor szólok, és mindig kapok pénzt. Ami megmarad, azt elteszem, és így gyűjtögetek, bár igazából azt sosem kell használnom :D Uzsonnára is mindig ők adnak pénzt minden nap.

Az a szerencse, hogy akár hova megyek, vagy akármire kell a pénz, mindig kb duplaannyit adnak, mint amennyire szükségem lenne, így elég jól tudok gyűjtögetni. :D


Ezt a saját, összegyűjtögetett pénzemet nagyon ritkán használom. Pl, ha épp nincsenek itthon, hogy kérjek tőlük pénzt, néha kozmetikusra/körmösre...:)


15L

2012. szept. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim válasza:
86%

Hetente 3500 forintba kerülök a szüleimnek amibe benne van az úszás, hegedű oktatás, és néptánc tagsági díj. Ezen kívül suliidőben ha nem tudok magamnak kaját tenni (mert pl elfogyott a vaj vagy kenyér...) akkor kapok meg 400 forintot de azt soha nem költöm el. Haverokkal sörözést meg ilyesmiket saját erőmből fedezem. Ruhákat évszakváltáskor kapok amit vagy magamnak veszek vagy szüleim.


17/F

2012. szept. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!