Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A NAV árverési oldalán egy...

Beettyy kérdése:

A NAV árverési oldalán egy lakásra licitálni és ha sikerül akkor megvásárolni. Viszont van egy gond, hogy a lakás lakottan kerül értékesítésre. Nem tudom, hogy lehetne a jelenleg ott lakót kitenni a lakásból?

Figyelt kérdés

Az ingatlan egy társasházi lakás, melyben jelenleg az adós lakik, az árverezés során az ingatlan meghirdetése során a NAV feltüntette, hogy az ingatlant lakottan értékesíti.


A fő kérdésem az volna ha megvásárolok egy ingatlant sikeres licit esetén akkor a lakás tulajdonjog bejegyzése alapján én rendelkezem felette. Amennyiben a jelenlegi lakó nem akar elköltözni és bérleti szerződést sem akar kötni, hogy lehet a lakásból eltávolítani? Csak peres úton? Vagy akár a zár lecserélésével megoldható? Mivel ha a tulajdonjog átkerül az én nevemre sikeres árverés következtében úgy neki engedély nélkül a lakásban tartózkodnia nem lehet?


Kérem ha tud valaki akkor segítsen.


Köszönettel:

Beettyy



2012. szept. 13. 20:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%

Olyan településen lakom, ahol az elmúlt 6-7 évben rengeteg új ház épült hitelből. Ezeket nem tudták már fizetni a tulajok, így árverezésre kerültek családostul. Az esetek 90%-ában az történik, hogy a család, megtudván a dolgot, elkezdi lelakni az ingatlant. Bármilyen fotót látsz a belsőről, környezetről, stb., felejtsd el. Mire odaérsz a fele sem lesz olyan állapotban. A rezsit ilyenkor abbahagyják fizetni, ami "kit érdekel, majd a bíróság kifizetteti velük", de mivel pénzük nincs (valószínűleg tényleg, mert a hitelt sem tudták fedezni) majd neked kell az összes hátralékot + visszakapcsolási díjat megfizetni.

Ezen kívül rendszeresen zaklatják a volt lakók az újakat, ordibálnak, hogy "rohadj meg, elvetted a házamat, oda az életem, gusztustalan féreg" és stb. Ezt így mondjuk napi 5-6 órában vagy éjjel. Extrém esetekben a kutyát, cicát mérgezték meg, ablakot bedobták többször is. Diplomás emberekről beszélek, akiket a keserűség már félig őrületbe kergetett és ilyen szélsőséges és felesleges dolgokra ragadtatják magukat. Tudok egy esetről, ahol a volt családfő öngyilkos lett, és az új tulajt fogták perbe mint okozót. A vége mi lett, nem tudom, mert a per még tart. Tudom, ez extrém eset, de semmi nem garantálja, hogy te nem esel majd a szórásba.


Elhiszem, hogy nincs pénzed, elhiszem, hogy kéne a lakás, de bevállalni egy ilyet, hogy majd még te költöztesd ki őket, meg vívni meg stb... Egy nyugodt perced nem lesz nagyon sokáig, ezt garantálom (nem KÍVÁNOM, csak tapasztalat) + hatalmas összegeket fogsz költeni a felújításra, közművekre, kilakoltató cégre...

2012. szept. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
47%

Miért kellene az új tulajnak fizetnie a hátralékot, ha nem ő halmozta fel? Ez nem így működik, új szerződést fog kötni, nem a régit fogja folytatni. Ha kijönnek üvöltözni a régi lakók, le kell kamerázni őket, rájuk kell hívni a rendőrséget, nem kell megijedni tőlük.

Az öngyilkosságos sztori viszont szerintem hülyeség, hogy az új tulaj lenne a felelős. Ez még viccnek is rossz. Kétlem, hogy bármelyik bíróság komolyan venné az ügyet.


Nem egyszerű egy ilyen lakást megvenni, de csak olyanra kell licitálni, ami megfelel. Egy szétvert lakásra nyilván nem licitálok, vagy csak alacsonyabb értékben, hogy jusson a felújításra. Amúgy is végez mindenki kisebb átalakításokat egy költözés után, hiszen "személyre szabja" a lakást.


A folyamatot pedig a hatóságokkal érdemes átbeszélni, mielőtt belevágsz.

2012. szept. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
50%

Csak leírtam, amit láttam. Nem mondtam, hogy az új tulaj a felelős a halálért, de beperelték. Most rohangálhat a bíróságra, macera, ügyvéd stb.

A közműveket tartozás miatt simán kikapcsolták több helyen, és csak úgy kötötték vissza, hogy meg kellett fizetni az adósságot. De ha még azt nem is kell, a bekötés sem ingyenes.

A volt lakók kellemetlenkedését meg lehet rendőri úton intézni, de sokakat eléggé megvisel ám. Én sem örülnék ha állandóan tiszta szemét lenne a kert, órákig kántálnák, hogy mekkora "undorító embermásolat" vagyok, betörnék az ablakot, szélvédőt stb. (Ezt meg sose bizonyítod ki volt az éjszaka közepén...)

Remélem a kérdező érti, hogy nem kívánom neki egyiket sem vagy ilyesmi, csak leírtam tájékoztatás végett, hogy mit látok magam körül, tehát előfordulHAT.

2012. szept. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Jó, hogy több vélemény alapján tudom mérlegelni a dolgot. Voltam az ingatlanban, nem is olyan régen normál állapotban van. A tulaj viszonylag normális. De ki tudja milyen lesz ha esetleg eladásra kerül az ingatlan végleg. Tudom, hogy mindennek mint ennek is két oldala van. Direkt elmentem a bejárásra és ha gyermekes családról vagy idős emberről lett volna szó nem is gondolkodnék tovább a vásárláson. Itt viszont azt gondolom egy olyan emberről van szó aki a kis vállalkozásaival sokat seftelt és nem fizette a kötelezettségeit. Így nem érzem magam rosszul amiatt, hogy licitáljak. De hozzáteszem rajtam kívül sokan mások is ott voltak. Főként anyagi haszonszerzés céljából.
2012. szept. 14. 11:15
 15/17 A kérdező kommentje:

Hát, hogy csak tájékoztassak mindenkit aki ezt az oldalt és ezt a témakört érinti.


Az árverésnek ma este 9 órakor kellett volna lejárnia, szerettem volna hétfőn megfizetni a becsült érték 10 %-át a NAV fele, keresem a honlapon az árveréshez tartozó számot melyet az utaláshoz szükséges megadni,hogy tudják mit akarok. És nem találtam a futó árverések közt, éreztem hogy valami nem ok. Hát kerestem tovább, néztem a lezárt árveréseket. Na ott volt. TÖRÖLVE, INDOK: Az árverés törölve lett (2012.09.14. 12:34). (Árverésen kívüli értékesítés). Hát ez kiverte a biztosítékot.


Majd felhívtam a NAV-ot, hogy érdeklődjek, hogy is van ez, közölték volt valaki aki megállapodott a tulajjal és becsült értéken múlt hét pénteken megvásárolta nyílt árverés hiányában az ingatlant. Akkor nem értem minek az árverés!?? Semmi értelme! Ha valamit kiírnak miért nem tarják magukat ahhoz?

Szóval a helyszíni bejárást követően ott kellett volna maradnom a tulajjal csacsogni egy keveset kérni egy telefonszámot, mondani egy összeget. Ja és a zsebébe rakni valamennyit és máris enyém lett volna az ingatlan.


Tanulságképp érdemes megkeresni a kiskapukat.


Mert vannak akik használják és nagyon jól járnak vele.

2012. szept. 19. 15:05
 16/17 anonim ***** válasza:

Ez nem kiskapu. Árverés akkor van, ha határidőig nem tud fizetni az illető. Ha az árverés határideje előtt a tulaj meg tud állapodni mással akkor az árverésre nem kerül sor.


A forgalomképes lakások 98%-a nem jut el árverésig, mert előtte (az árverési értéknél azért picivel magasabb áron) eladásra kerülnek az ingatlanok.


Ha nézel ingatlanhirdetéseket, ott gyakran szerepel, hogy "sürgős" "csak eben a hónapban" "komolyan alkuképes" - ezek gyakran árverés előtti ingatlanok, amik kicsivel a piaci ár alatt mozognak (nem mindig, de gyakran).

2012. szept. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
10%
remélem egyszer téged is kiraknak a g@cibe :)
2012. szept. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!