Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit kell tenni, ha ismeretlen...

Mit kell tenni, ha ismeretlen cég keres meg azzal, hogy korábban regisztráltál oldalukra és most hosszabbíthatsz 20 000 Ft-ért, vagy töröltetheted magad 15 000 Ft-ért?

Figyelt kérdés
Egy hölgy hívott fel az "online üzleti cégtudakozó" oldalról a fentiekkel. Mit tegyek? 100%, hogy nem regisztráltam az oldalukra. Becsengetős csalás lenne? Mit kell tennem?

#csalás #becsengetős csalás #üzleti csalás
2012. szept. 17. 17:02
 1/3 hájaaa ***** válasza:
100%
Ez a csalás már kb 1éves, még a híradóban is benne volt,a tulajt valszeg már leis csukták, csak valakinek megtetszett az ötlet és lemásolta...Ha megint hívnak, mond nekik, hogy már a rendőrségen van az ügy és várod válaszukat.
2012. szept. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az első híváskor mondtam neki, hogy át kell gondolnom, addig utánanéztem és valóban kamu volt az egész.

Másnap felhívott és elmagyaráztam neki, hogy 100%, hogy nem regisztráltam és semmiféle szerződési feltételeket nem fogadtam el tőlük soha - kicsit kitértem az adatvédelemre is - valamint jeleztem, hogy megnéztem az oldalukat és nem is szereplek rajta. Aztán jól elküldtem, hogy többet ne is keressen.


Azért írtam le, hogy hátha valakinek még jól jöhet a megoldás.

2012. szept. 19. 13:58
 3/3 anonim válasza:

Sziasztok!


Én ma kaptam fizetésbehajtó telefont, mert állítólag regisztráltam még 2011-ben és elfogadtam a szerződési feltételeket melyben le volt írva hogy kizárólag a cégtől kért lemondó nyilatkozattal tudom leállítani a hirdetésemet.


Furcsa ez az egész mert kettő nagyon hasonló oldal is fent van a neten:

[link]

[link]


Most melyik az igazi és melyik a hamis?

Az egyik pénzt követel tőlem , de nem tud küldeni szerződés másolatot amit én állítólag elfogadtam, a telefonos munkatárs nem adhatja ki az igazgató nevét, hogy vele tisztázhassam a dolgot, ...stb.

A másik oldalon még csak nem is szerepelek hírdetőként de ott meg a telefon átmenetileg nem kapcsolható.


Mi folyik itt?

Tud nekem segíteni valaki?

Volt már valakinek velük valamilyen kapcsolata?

Köszönöm előre is.

2013. márc. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!