Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Júliusban töltöm a 19. és...

Júliusban töltöm a 19. és terhes vagyok, egyedülálló. Milyen jogok illetnek meg? Mármint pénzügyileg.

Figyelt kérdés
2008. máj. 16. 19:47
 1/8 anonim válasza:

Ha volt munkahelyed és van legalább 180 nap biztosításod a szülést megelőző egy évben, akkor GYED-et fogsz kapni, ami a fizud 70%-a. Illetve az első 6 hónapban - ha jól tudom - a TGYÁS-t, ami a fizud 100%-a. Ha nem dolgoztál, akkor GYED alanyi jogon jár, ez mindenkinek fix összeg, 30ezer körül van havonta. A gyerek 3 éves koráig jár. Kapsz egyszeri anyasági támogatást a szülés után, ez ha jól tudom 67 ezer Ft. Ezen kívül jár neked családi pótlék is, ami 12 ezer körül van gyerekenként, egyedülállóként valamivel több, nem sokkal. Érdemes ezeken kívül is érdeklődni, mert a helyi önkormányzatok gyakran adnak egyéb segélyt, támogatást, ez a helytől függ.

Nem a magánéletedben akarok vájkálni, de hol a gyerek apja? Ugyanis némi kötelezettsége neki is van. Pl. gyerektartás.

Remélem, tudtam segíteni. Minden jót!

2008. máj. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a TGYÁS az előző évi fizud átlagának 70%-a, a GYED szintén 70%, de max. nyolcvanvalahányezer forint (ez a nagy kitolás!). a GYES jár alanyi jogon, ez a huszonvalamennyiezer.
2008. máj. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

első munkahelyemen 8hónapig dolgoztam,2 munkahelyemen 2hónapig,de itt én számoltam le!A gyerek apukájával együtt vagyok,de ő külföldön él és mivel én nem beszélem a nyelvet,haza kell költöznöm :-(a baba és a vizsgálatok miatt!És ő csak havonta tud hozzám jönni,ezért leszek ugymond egyedülálló.

2008. máj. 16. 21:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha már nem vagy munkaviszonyban, akkor én úgy tudom, hogy pl. táppénzre már nem tudsz menni. Ha meglesz a baba, akkor is csak a GYES jár és a családi pótlék. Ja, és fizetned kell magad után a biztosítsát, különben a szülésért is fizetned kell.
2008. máj. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az első válasz elég helytelen. A GYED nem jár alanyi jogon, az a fizetésed hetven százaléka, ha volt munkahelyed, ahonnan GYED-re mentél. De mivel te már nem vagy munkaviszonyban, így ez neked nem jár. Ja és a GYED nem három évig jár, hanem kettő. Ami mindenkinek jár, az a GYES, az fix összeg, azt fogod kapni három évig, 28 ezer. A TGYÁS sem a fizetés 100%-a, az is hetven százalék, csak az a fizetés ÁTLAGÁNAK a 70%-a, míg a GYED a törzsbér 70%-a. De ez téged nem érint. Ezen kívül megillet még az emelt családi, mivel egyedülálló vagy, az 13700 forint havonta.
2008. máj. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
miért kéne hazaköltöznöd..?ezt nem értem.én is külföldön lakom...svàjcban...a kisbabäm most 6 honapos,21 vagyok.a pärom svàjci és én sem beszélem a nyelvet.....tehàt ha a pärod ezzel "etetett"hogy a nyelv miatt nem maradhatsz ott....eleg nagy baromsàgot mondott.
2008. máj. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

még azt elfelejtettem,hogy

a baba meg a vizsgälatok miatt sem kell hazamenned,pär héT alatt megvannak a papirok a dokihoz hogy ingyen vizsgäl ,(ultrahang,szülés stb....)mivel fizeti az ällam!söt a kisbabäm(sajnos vesebeteg)de ellehet szintén neki is intézni pär hét alatt ha korhäzba kerül vagy akärmiféle gyogyszert kell neki kivältani vagy csak dokihoz menni,szintén fizeti az àllam...tehàT megmodnom öszintén..nem is értem miéRt is mentél vissza magyarorszägra.

hidd el sokkal könynebb a päroddal végigcsinälnod a terhességed minthogy egyedül "otthon".hät ne tudom...de ne legyél naiv kérlek...sok sikert a babodhoz,éS ha kondolod irj privàT üzit és felvehetjük a kapcsit;).puszz

2008. máj. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!Igen én ezt mind tudom amit leírtál,de amugy én szeretnék hazamenni,mert hiányzik a családom.

Azt szeretném hogy otthon szüljek,később pedig kiköltözöm!

Jó persze jobb lenne a párom mellett lenni,de ő itt dolgozik és a szülés előtt-közben-utána persz ott lesz.

Nem kell aggódni,nem vagyok hülye,hogy csak ugy szülök mindenkinek... :-)

2008. máj. 17. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!