Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az albérlőm nem fizet, le...

Ha az albérlőm nem fizet, le cserélhetem a zárat, hogy ne tudjon bemenni a lakásba?

Figyelt kérdés
60 ezer forinttal tratozik és ehhez még jön ez a hónap is. A lakásban nincsen annyi értéke am i ezt fedezné. De legalább kitolnék egy picit vele. Ma kutattam a lakásban mert állandóan csak hiteget az utóbbi időben. Találtam egy csomó kifizetetlen cseket meg felszólitást jó nagy összegekkel. Az én csekkeim mind az én kezembe jönnek. Arra gondoltam, hogy lecseréljük a zárat és nem engedem be. Megtehetem ezt?

2012. szept. 24. 19:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
41%

Személyes dolgait nem tarthatod vissza.

Az albérlő szerződésszegést követett el (nem fizet), úgyhogy a szerződés megszűnik. Kirakhatod és perelheted... : (

2012. szept. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
De menni sem akar! A szeméjes dolgait oda adom, de más minden marad. Így sem?
2012. szept. 24. 19:37
 3/28 anonim ***** válasza:
69%

Ha az albérlöd dolgaiban kutatsz, akkor feljelenthet emiatt.

Ha nem fizet, akkor irásban felmondhatsz neki, és adhatsz egy idöpontot, ameddig el kell hagynia a lakást.

Ha a zárat kicseréled, akkor neki joga van feltörni, mert te nem zárhatod ki a lakásából.

2012. szept. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Amit a szerződésben leírtatok(kikötöttetek)aszerint kell eljárni.Gondolom írtatok az elején erre való figyelemmel is?
2012. szept. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Aszerint már rég ki kelett volna költöznie.
2012. szept. 24. 19:53
 6/28 anonim ***** válasza:
41%

Törvényesen nem.


A gyakorlatban a legjobb, ha ezt teszed, mert különben csak halmozza NEKED a rezsit is.

2012. szept. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
41%

Mi az, hogy törvényesen nem?!

Hát ha már felmondott neki, akkor már rég ki kellett volna költöznie, semmi jogcíme nincs arra, hogy ott tartózkodjon. (kivéve, ha volt olyan hülye a kérdező, hogy hozzájárult, hogy bejelentkezzen oda lakcímkártyán...)

Cserélni a zárat és nem beengedni, ez teljesen törvényes. Ha meg Ő akarja ugyanezt, akkor kihívni a rendőrséget, mert onnantól ő egy sima betörő. Szomszédoknak is szólni, hogy figyeljék...

2012. szept. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
85%
Pedig de : a bérlő van birtokon belül. Fel kell szólítani hivatalosan, majd a hatóságokkal kiköltöztetni, önkényesen nem lehet (micsoda elb@szott törvénykezés igaz?). Sajnos mi is lógva maradtunk sok lakbérrel az elmúlt pár évben.
2012. szept. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
66%

Ugyan már. Ez csak a hülye szenzációhajhász hírműsorok által generált félreértelmezése a jognak.


Jó, most ő van birtokon belül. Ha akkor próbálnád lecserélni a zárat, amikor otthon van, akkor rádhívhatná a rendőröket, mondván, hogy ő van birtokon belül, és ezt akadályozzák meg. Meg is tennék.


Ezért kell akkor csinálni, mikor nincs otthon. Lecseréled a zárat, és nem engeded be. Na, akkor ki van onnantól birtokon belül? Te. End of story.


Hívhatja akár a rendőrséget, te mutathatsz nekik lakcímkártyát, mutathatsz nekik tulajdoni lapot, ő mit mutathat? Egy lejárt bérleti szerződést? Viszlát. Egy határozatlan időre szóló bérleti szerződést? Megmutatod nekik a felmondást amit küldtél neki kétszer tértivevénnyel, hogy visszajött úgy hogy nem vette át, vagy úgy, hogy átvette, és ott van az aláírása. Viszlát.

Egyébként is, te vagy birtokon belül, szóval onnantól neki kellene valamit mutatnia...


Oké, ha van valami jogcíme, hogy pl. a hülye tulajdonos hozzájárult ahhoz, hogy bejelentkezzen oda lakcímkártyán, akkor más a történet. Akkor ő is tud mutatni lakcímkártyát, hogy ott lakik, és hát igen, ilyenkor muszáj végigjárni azt a nyomorúságos utat, hogy bíróságra vinni a dolgot, és tőlük birtokbaadási végzést kérni.

De olyan tulaj, akinek esze van, ilyesmihez soha nem járul hozzá. És nemcsak emiatt, hanem azért is, mert ha a kedves bérlőnek adóssága van, akkor majd oda jönnek foglalni az ingóságokat, ahol a bejelentett lakcíme van.


Egyszóval, ha nem volt lúzer a tulaj, akkor sima ügy: kipakolni a cuccait a lakás elé, mikor nincs otthon, a zárat lecseréltetni, ha meg erősködik, akkor ráhívni a zsarukat zaklatásért/magánlaksértésért/betörésért. Ennyi.

2012. szept. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Marhaság, hogy a bejelentett lakcím bármiféle többletjogot adna a bérlőnek ( [link] "A lakcímbejelentés ténye önmagában a lakás használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet, és nem szüntet meg"). Ugyanakkor önhatalmúlag nem lehet kizárni, az nem törvényes. Végig kell járni a bírósági utat. Ez a bérbeadás kockázata, hogy időnként kifogsz egy nem fizető bérlőt.
2012. szept. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!