Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az albérlőm nem fizet, le...

Ha az albérlőm nem fizet, le cserélhetem a zárat, hogy ne tudjon bemenni a lakásba?

Figyelt kérdés
60 ezer forinttal tratozik és ehhez még jön ez a hónap is. A lakásban nincsen annyi értéke am i ezt fedezné. De legalább kitolnék egy picit vele. Ma kutattam a lakásban mert állandóan csak hiteget az utóbbi időben. Találtam egy csomó kifizetetlen cseket meg felszólitást jó nagy összegekkel. Az én csekkeim mind az én kezembe jönnek. Arra gondoltam, hogy lecseréljük a zárat és nem engedem be. Megtehetem ezt?

2012. szept. 24. 19:27
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

[link]


"15. § (1) A polgár a lakcímbejelentkezés során a következő adatokat közli a helyi nyilvántartó szervvel:

(...)

h) a tulajdonos vagy a lakás használatára egyébként jogosult hozzájárulását."


A bérlő a "lakás használatára egyébként jogosult" (a bérleti szerződés miatt), ezért a törvény szövege szerint a "szállásadó aláírása" rovatot ő maga bérlőként aláírhatja. Nincs szükség tehát a bérbeadó közreműködésére vagy engedélyére.

2012. szept. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Ugy néz ki , hogy jönnek a rendőrök. nem adtam oda a kulcsot a bérlőnek, hogy a szeméjes dolgait kivigye a lakásbol. Fizetni továbbra sem fizetett.

Szép ki törvény mondhatom. Még én menjek a bíróságra a de a bérlő fizetni még akkor sem fog. Még jó ha börtönbe nem kell mennem. És itt vagyok egy 6 hónapos pici babával egyedül.

2012. szept. 25. 18:02
 23/28 anonim ***** válasza:
Nem mondhatod, hogy nem lettél figyelmeztetve az eljárásod törvénytelenségére.
2012. szept. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Igen nagyon kimeritően leírtak itt nekem mindent. Csak arra nincsen törvény, hogy a bérlőnek a számlákat be kell fizetni. Nem tudom egy albérlő miért jobb ember, pláne, hogy hazudozik össze vissza.
2012. szept. 25. 19:34
 25/28 anonim ***** válasza:
Dehogy nincs arra törvény: ha nem fizet, feljelented, és a bíróság megitéli neked a lakbért, a lakónak meg ki kell fizetnie.
2012. szept. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Igen tudom! És évekig elhuzódhat az egész! És még akkor sem biztos, hogy én látom valaha azt a pénzt+ a perköltség!
2012. szept. 25. 19:45
 27/28 anonim ***** válasza:
51%
Ki mondta, hogy a bérbeadás kockázatmentes üzlet? Legközelebb válogasd meg jobban a bérlőidet.
2012. szept. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Remélem nem lesz legközelebb. Az előzőtöl is alig tudtunk megszabadulni. Ők végül 200ezer minusszal mentek. Ugy, hogy azt játszottuk el, hogy eladtam, mert nem akartak kimenni. Pont tél volt és kisgyerekesek voltak. Ennyit az én szerencsémröl.
2012. szept. 25. 20:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!