Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az albérlőm nem fizet, le...

Ha az albérlőm nem fizet, le cserélhetem a zárat, hogy ne tudjon bemenni a lakásba?

Figyelt kérdés
60 ezer forinttal tratozik és ehhez még jön ez a hónap is. A lakásban nincsen annyi értéke am i ezt fedezné. De legalább kitolnék egy picit vele. Ma kutattam a lakásban mert állandóan csak hiteget az utóbbi időben. Találtam egy csomó kifizetetlen cseket meg felszólitást jó nagy összegekkel. Az én csekkeim mind az én kezembe jönnek. Arra gondoltam, hogy lecseréljük a zárat és nem engedem be. Megtehetem ezt?

2012. szept. 24. 19:27
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
46%

Nem kell végigjárni!!


A jogi egyetemen az első évfolyamon tanítják, hogy mi a különbség a tulajdonjog meg a birtok között.

A tulajdonjog az egy jogi állapot, fennáll akkor is, ha nincs birtokodban az adott dolog. Miért, ha én veszek egy házat, akkor állandóan ott kell lennem, hogy az enyém legyen?!


A birtok meg egy fizikai állapot, azt jelenti, hogy valaki éppen ténylegesen az uralma alatt tartja a dolgot. Bérletnél, az, aki adott pillanatban benne van az ingatlanban.


A birtokvédelem védi a bérlőt akár a tulajdonos érdekei ellenére is, de az egy pillanatnyi állapot, ami vagy fennáll, vagy nem. Ha te kikerültél a birtokból (akár állami segítség nélkül is, pl. zárcserével), és semmi jogcímed nincs arra, hogy oda visszakerüljél, akkor így jártál: nem vagy tulaj, és már birtokos sem. Onnantól kezdve csak bűnöző lehetsz, ha be akarsz jutni.

A lakcímkártya meg arra jó, hogy azt valószínűsítse, hogy te vagy a birtokos. Arra - tetszik vagy sem - jó.


Végezd el a jogot, vagy menjél el egy ügyvédhez, de ne terjeszd itt ezt a populáris marhaságot...

2012. szept. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Marhaság, hogy a lakcímbejelentés megnehezítené a kilakoltatást:


www.ajbh.hu/allam/jelentes/201200267.rtf


"Annak, hogy a szállásadó miért nem adja beleegyezését a bejelentkezéshez, több oka lehet, egyik a már fent kifejtett téves jogértelmezés, amikor a saját tulajdonú ingatlan esetében beszélnek „állandó”, míg bérlemény esetén „ideiglenes” lakóhelyről, de sok bérbeadó hiszi azt is, hogy a bejelentkezett bérlőt nehezebb lesz kilakoltatni pusztán a bejelentkezés miatt (holott a kettő között nincs összefüggés, a bérlő birtokvédelmét nem a bejelentkezés hozza létre), továbbá oka lehet az adóelkerülés is."

2012. szept. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, ha nem járult hozzá a tulaj a bejelentéshez, akkor a kirakás után a kedves bérlő SEMMIT nem tud mutatni az esetlegesen kihívott rendőröknek, ami azt valószínűsítené, hogy neki itt valami jogcíme van az itt tartózkodásra. És ez a lényeg. Rövid úton elzavarják, vagy a tulaj feljelentése alapján letartóztatják.


De mint mondtam, nem csak ez az egy ok van, amiért nem érdemes bejelenteni a bérlőt. Itt a végrehajtási törvény vonatkozó passzusa:


"Lefoglalható ingóságok


86. § (1) Lefoglalni az adós birtokában, őrizetében levő vagy más olyan ingóságot lehet, amelyről VALÓSZÍNŰSÍTHETŐ, hogy az adós tulajdonában van.

(2) Nem lehet lefoglalni az adós birtokában, őrizetében levő ingóságot, ha a rajta levő jelből vagy más körülményből minden bizonyítás nélkül kétségtelenül megállapítható, hogy az ingóság nincs az adós tulajdonában."


Valószínűsíthető. Na, ennyi. Az, hogy valakinek egy házba van bejelentve a lakcíme, az már bőven elég ahhoz, hogy azt valószítsék, hogy ott MINDEN az adós tulajdonában van, szóval visznek mindent, amit lehet, akkor is, ha az a szállásadójáé. Kivéve, ha ott helyben mutat mondjuk egy névre szóló számlát a cuccról. Persze, lehet később igénypert indítani, és visszakövetelni az ingóságot, de akkor se fogják visszaadni, csak ha majd ott igazolja egy számlával vagy valamivel, hogy az márpedig az övé.

Nekem nincs névre szóló számlám a mosógépemről, gáztűzhelyemről, számítógépemről, pláne a ruháimról nem, neked van?!


Na szóval ezért mondom, hogy bárki bármit mond, épeszű ember nem járul hozzá, hogy a bérlője bejelentkezzen az ingatlanába, és ezzel a dolog el van intézve.

2012. szept. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
58%
A bérlőnek lakásbérleti szerződése van, ezért az önkényes zárcsere magánlaksértésnek minősül felmondott szerződés esetén is. Csak a bírósági kilakoltatási eljárás a törvényes, amit viszont nem hátráltat a bejelentett lakcím.
2012. szept. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

De nincs neki, ha felmondták!


Az tökmindegy, hogy ha nem veszi át.


Küldeni kell egy TÉRTIVEVÉNYES felmondó levelet ("xy tulajdonos az ekkor és ekkor kötött bérleti szerződést a mai nappal felmondom, és kérem, hogy a felmondási idő leteltével kiürítve adja át a lakást") a bejelentett lakcímére (okos tulaj ugye a bérleti szerződés előtt lefénymásolja a bérlő személyijét meg lakcímkártyáját, aki meg a lakcímkártyája szerint lakcím nélküli, azzal meg szóba se áll...), aztán ha átveszi, akkor ott lesz az aláírása az átvételről, ami VISSZAJÖN HOZZÁD tértivevényes levél esetén.

Ha meg nem veszi át, akkor MÉGEGYSZER el kell küldeni neki ugyanazt, és akkor ha átveszi, ha nem, beáll a kézbesítési vélelem (kétszer szabályszerűen megkísérelt kézbesítés után úgy veszik, hogy megkapta és tudomásul vette, akkor is, ha nem - elvégre az ő kötelessége, hogy az új értesítési címét bejelentse azoknak, akikkel kapcsolatban áll).


Szóval nem bújhat ki ezzel se, megmutatod a rendőröknek a felmondó levél másolatát amit küldtél, meg a két visszajött "nem vette át" tértivevényt, aztán pápá.


Neki ez után itt SEMMI joga nincs tartózkodni, és a tulajnak minden joga megvan, hogy birtokba vegye a lakást.

2012. szept. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Köszi a sok hozzászólaást!

Eleve ugy kötöttük a bérleti szerződést ha nem fizet tárgy hó végéig autómatikusan felmondtam a szerződést! Nekem semmit nem kell küldözgetnem így. Nem fizetett, többszöri felszólitásra sem. A zárt már lecseréltük. Bejelentkezni nem is engedtem. Ugyhogy mehet a francba. Engem nem érdekel. A cuccait sem adom oda amíg nem fizet. A rendörséget meg nem fogja hívni mert azokkal már volt dolga mostanában.

2012. szept. 25. 09:25
 17/28 anonim ***** válasza:
75%

[link]


"Közkeletű tévedés, miszerint a bérlő abban az esetben, ha például bevásárlás vagy munkavégzés céljából elhagyja az ingatlant kikerül a birtokból, és nem illeti meg a birtokvédelem, mivel speciális rendelkezés szerint a lakás bérlőjét mindaddig megilleti a birtokvédelem, amíg a lakás kiürítését elrendelő jogerős határozatot végre nem hajtják. Ebből tehát következik, hogy a bérlő mindezidáig, vagy addig amíg a birtok elhagyás szándékával nem távozik, birtokban marad. Ebből az is következik, hogy a bérlő erőszakos eltávolítása esetén nem lehet jogos önhatalomra hivatkozni."

2012. szept. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
41%

# 16


Akár mit okoskodnak itt előttünk továbbra is jogellenesen raktad ki - viszont JÓL TETTED! Próbáljon csak meg rendőrségre menni ha mer, pláne, ha ilyen sáros alak. Utálom az ilyen kis élősködő patkányokat.

2012. szept. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
75%

[link]


"Nyomatékosan fel kell hívni a figyelmet két jogerős bírósági ítéletre. Megvalósítja a magánlaksértés vétségét az, aki a tulajdonában lévő lakás bejárati ajtaján a zárat lecseréli, erről azonban a bérlőt nem értesíti, nem biztosít az új zárhoz kulcsot részére, s ezzel megakadályozza a sértett lakásba jutását."

2012. szept. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
75%
Nem arról van szó, hogy a bérlők angyalok vagy sem. Hanem arról, hogy ha a bérbeadó mindvégig törvényesen jár el, akkor a lakcímbejelentés nem lesz hátrányos számára, egy szerződésszegő bérlő esetén sem.
2012. szept. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!