Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan van ez a TB fizetés...

Hogyan van ez a TB fizetés munkanélkülieknek? Pályakezdő vagyok, munka nélkül hogy fizessek?

Figyelt kérdés
22 éves pályakezdő vagy. Dolgoztam kb 5 hónapot betanított munkásként, aztán elvégeztem egy szakmát, amiben eddig nem tudtam elhelyezkedni. Jött a NAV-tól egy levelem, hogy egy éve nincs fizetve az egészségügyi járulékom, fizessek be közel 80 ezret... Most mit lehet csinálni? Nincs munkából nincs pénzem amit befizethetnék. Pályakezdőként meg kellek a kutyának... Adnátok valami jó tanácsot?

2012. szept. 25. 15:42
 1/9 A kérdező kommentje:
*vagyok
2012. szept. 25. 15:42
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
a Tb-járulékról neked kellett volna érdeklődni már jó pár hónappal ezelőtt, ezek szerint orvosnál is rég jártál. a körzeti Kormányablak szociális irodájában kérvényezheted a támogatásukat a tb kifizetéséhez, de így utólag már nehezebb lesz...80ezer ft tartozással. azért érdeklődd meg ott (segélyeket is ott lehet kérni).
2012. szept. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%
Önkormányzatnál is érdeklődnék a helyedben, de valóban nem kellett volna várni, amíg felszólítanak...
2012. szept. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
84%
A szociálpolitikai osztályon kitöltesz egy nyomtatványt,és újra van Tb-d.De az elmaradt összeget neked kell kiperkálni,mi is így jártunk,csak ezt teheted.
2012. szept. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Van egy modszer amivel ki lehet kerulni azt hogy visszamenoleg kelljen fizetned. A kovetkezo a teendo: bemesz az OEP-hez es kozlod hogy az elmult evet kulfoldon toltotted, azert nem fizettel TB-t. Egy 1 oldalas nyomtatvanyt kell kitolteni, semmi az egesz, beirsz valami kamu kulfoldi tb szamot meg a datumot hogy mettol meddig voltal kint, es ennyi, a kulfoldon toltott idoszakra nem szamlaznak (tudom, mert en valojaban kulfoldon voltam 5 evig, es eleg erdekes osszeget akartak kiszamlazni. Azt hittem valami komolyabb procedura bebizonyitani, de semmi, mondom egy oldal meg egy alairas. Senki nem ellenorzi, jogviszony rendezo lapot kell kerni.) Igy akkor a 80 ezres problemadat meg lehet oldani.


De ha azt akarod hogy legyen TB-d es ne csak surgossegi ellatasod legyen akkor sajnos fizetni kell magadnak, 6-7 ezer forint korul van havonta.

2012. szept. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is tisztáznod kell, hogy mikortól kellett volna fizetned (a NAV sem tud mindent)

Utána el kell intézned a bejelentkezést.

Akkor pontosan megtudod a járulék tartozásod összegét.

Beadsz egy kérelmet a NAVhoz, hogy méltányossági alapon engedjék el a tartozásod, ha nem engedik, akkor mérsékeljék, vagy adjanak részletfizetési lehetőséget. (fenn van a honlapjukon a nyomtatvány valamilyen adatlap magánszemélyeknek néven)

Bemégy a polgármesteribe és rászorultsági alapon kérelmezed, hogy rendezzék a TBd.

Ezt visszamenőlegesen nem tehetik meg, csak a kérelem napjától, úgyhogy az eddigieket neked kell rendezned mindenképp (vagy kérelmezed és elengedik/mérséklik/részletekben fizetheted, vagy ki kell fizetned az egészet)

2012. szept. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes, hasznos válaszokat!
2012. szept. 25. 17:25
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha be vagy jelentkezve a munkanélkülibe akkor az önkormányzat egy évig fizeti helyetted ha nem kapsz munkát, de utólagosan nem hiszem. De ha a következő hónapban már ők fizetik akkor is könnyebb lesz.
2012. szept. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Aki hasonló helyzetbe lenne:


Akkor vállalja ezt át az állam, ha:


- Elmúltál már 20 éves /vagy ha egy főre jutó jövedelem kevesebb X összegnél (sajnos nem emlékszem)/

- Regisztrálva vagy mint pályakezdő munkanélküli

- Ha kitöltesz egy kérvényt a Szociálpolitikai osztályon

- Kérvényhez csatolod a Hatósági igazolást, miszerint regisztrált munkanélküli vagy.


Ezek után a NAV-ot is értesíteni kell, hogy már fizetik neked, és kérvényezheted az esetleges tartozásod elengedését, részletfizetését.


Legalábbis nekünk itt Szegeden ezt mondták.

2012. szept. 28. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!