Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe fektessek 1 millió forintot?

Mibe fektessek 1 millió forintot?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem valami sok, de szeretném biztonságban tudni, a valutában nem bízok annyira. nem, a dollárban, meg hasonló szarokban sem. reéldolgok érdekelnének.
2012. okt. 5. 12:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
reáldolgok*
2012. okt. 5. 12:46
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha spekulatív dolgok nem érdekelnek, csak kézzel foghatóak (pl vállalkozások) akkor most semmibe. Most nincs olyan terület, ami jól fejlődő lenne, pláne nem ekkora összeggel. Igazából ez aprópénz befektetni. Kösd le és várj.
2012. okt. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én is csak olyat tudnék mondani ami spekulatív, nekem bejött, de ha 1M-ból akarsz tőkét kovácsolni akkor bizony nagyobb kockázatot kell vállalni. A banki lekötéssel sokra nem mész.
2012. okt. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, banki lekötéssel sokra nem mész, max. annyira, hogy nem otthon őrzöd a szalmazsákban, tehát egy esetleges hívatlan látogató elvinni nem tudja. Ez miatt viszont megéri bankszámlára tenni.
2012. okt. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%

Banki lekötéssel nem megy semmire? Biztonságban van a pénze, és kamatozik évente kb 75.000 Ft-ot. Az azért szép kis pénz csak úgy, a semmiért.


Persze meggazdagodni nem fog belőle, 1 millió nagyon kevés.

2012. okt. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
27%
vegyél rajt telket, aranyat v gyémántot az tarja meg az értéket....
2012. okt. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

így van tegye be bankba!sokeszűek!

tegyük csak a pénzünket olyan helyre amihez az állam hozzáfér...államcsődnél pedig hopp,elveszik!

semmi kamatot nem adnak rá,levonják a kamatadót ami 16% és az egyéb banki költségeket!

kapnál rá 6-7% kamatot -16% kamatadó,az infláció meg valamivel 4% felett van.az tök megérné nem?


olyan helyre kell tenni amihez nem fér hozzá az állam soha a büdös életben!

2012. okt. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

"kapnál rá 6-7% kamatot -16% kamatadó,az infláció meg valamivel 4% felett van.az tök megérné nem?"


Igen. Ha otthon tartja a pénzét, akkor is van 4% infláció, tehát 1 éven belül 4%-ot veszít az értékéből. Ha beteszi a bankba, akkor 5-6% pluszban lesz, tehát összességében majd 10% a különbség (100.000 Ft, adózás után)


államcsőd pedig egy felől nem lesz, másfelől pedig semmi köze hozzá.... "okoska".

2012. okt. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8%

#8 okoska

honnan tudod anniyra h nem lesz államcsöd, talán viktorunk rokona vagy?

amugy meg sajnos van hozzá köze, mindent ami bankban van, beleértve a bankkártyát is zárolhatja, szóval elveheti, és meg is tenné...

2012. okt. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

8. hát gratulálok,bemutattad mennyire sötét vagy! :)


honnan veszed,hogy nem lesz államcsőd és vele együtt egy bankcsőd??????ugye a kettő együtt jár...

államcsőd esetén az állam zárolja a folyószámlákat meg amit csak tud és b.szhatod...


a banki kamatok 5-7 % körül vannak amiből ugye lejön 16%,amiket látsz a tévében,hogy 10% stb...az addig van amíg ügyfelet gyűjtenek(max 3 hónap) aztán visszateszik szépen 6-ra és ezzel verik át az olyan embereket,mint te vagy!



ki mondta,hogy otthon tömje ki vele a párnát? mert én aztán nem! én azt mondtam,hogy olyan helyre tegye,ahol az állam nem fér hozzá!a kettő közt igen nagy különbség van! hozzáteszem,hogy ilyen helyen magasabb hozamokat is el lehet érni(általában banki dupláját) mivel te nem tudsz ilyen megoldást,szívesen segítek neked benne :)

2012. okt. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!