Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vatera/Teszvesz: nem megtörtén...

Vatera/Teszvesz: nem megtörtént tranzakciót miért számláztak ki? Az értékelést vissza lehet vonatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Aránylag új vagyok a Vaterán/Teszveszen.

Volt kettő nem megtörtént tranzakcióm mégis kiszámlázták és ráadásul nem kevés pénzről van szó.

Ha Ők is tudják, hogy a tranzakciók nem sikeresen zárultak, akkor miért kérnek 2x majdnem 1000 Ft-ot?

Nem miattam nem történt meg a tranzakció.


A másik kérdésem az értékelést vissza lehet vonatni? Képzeljétek el, hogy mi történt: felszólítottak az értékelésre. Semlegest adtam és megírtam, hogy remélem Ő pozitívot ad, mert én házhoz szállítottam potyára a terméket és Ő nem kérte. Erre kaptam Tőle negatívot. Most meg kiszámlázták.

Köszönöm szépen, ha válaszoltok!!!



#Vatera/Teszvesz
2012. okt. 14. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom, kiemelted a terméket, aminek ára van, akár elkelt, akár nem. De ezek szerint elkelt, leütötték, csak nem kellett a vevőnek.


Az, hogy te negát kaptál a semmiért, lehet jelenteni a vaterának, hogy jogtalanul kaptad.

2012. okt. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Értékelni a valóságnak megfelelően kellene: ha jól értem, nem jött létre a vásár. Akkor miért adtál semlegest? Ő kinyilvánította, hogy meg akarja venni, te elvitted, s ő nem kérte, akkor ez negatív, hisz elállt az üzlettől. Ilyenkor azt írod, hogy nem jött létre a tranzakció.De ő mire fel adott negatívot, mire hivatkozott?A vatera az alapján számláz, ha azt olvassa, hogy mindkét fél szerint létrejött a tranzakció.

Írj nekik a kapcsolatfelvételen, írd le, hogy nem volt vásár! Engem is sokszor szólongatnak, hogy értékeljek, de ha az eladó nem küldi, addig hitelben nem értékelek:)

2012. okt. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A(z új) szabályzatnak van olyan része, hogyha a leütés után 12 nappal nem értékeltél valamit, akkor azt kiszámlázzák, függetlenül attól, hogy sikeres volt-e az adásvétel.


Amúgy az értékelésnek nincs köze a számlázáshoz (annak van, hogy azt jelzed, hogy létrejött-e a tranzakció vagy sem).

2012. okt. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a vatera/teszvesz szerintem elég trükkösen számol, a kiszámlázott összeg mindig kb. 30%-kal több, mint az összes feltüntetett költség

"aukciók után fizetendő díjak összesen" - ha jól emlékszem

2012. okt. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!