Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladtak nekem olyan házat,...

Eladtak nekem olyan házat, ami nem is a tulajdonuk volt, Mit tehetek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Üdvözletem Először leírnám a kezdetét a problémámnak, Megkeresett Szeptember 19. én 1 ismerősöm, hogy vegyem meg a háza felét 2 millió ftért, Adjak neki 200 ezer ftot egy összegben és a többit havi 25 ezerrel törlesszem neki, Én bele is mentem ebbe, de nem voltunk ügyvédnél, csak egymásközt írtunk szerződést 2 tanúval. Ez még nem is volna gond, de Most november 3. a körül kiderült, hogy a ház amit eladott nekem nincs a nevén, hanem ő is havi törlesztéssel vette meg, de az is kiderült, hogy Ő viszont nem fizet 1 fillért sem az igazi tulajnak. Én ahogy ezt megtudtam azonnal mondtam, hogy Én kérem vissza a pénzem a 225 ezret és nem kell így a háza, mert soha nem lesz így az enyém azt mondta vissza adja 4. én vagy 5. én, De azóta kinyomja a telefonját, ha hívom. Mit csináljak most?Most mit csináljak? Ez nem csalás? Én követelhetem a házat? Ezt aki átvert engem feltudom jelenteni? Ma viszem a papírokat 1 fogadott ügyvédhez, hogy olvassa át és adjon tanácsot. Kérem aki tud adjon itt tanácsot, mit csináljak? 3 gyermekes, szegény ember vagyok, és örültem, hogy így házhoz juthatok, de még a spórolt pénzemet is elcsalták tőlem. Várom a tanácsokat. Köszönöm.
2012. nov. 7. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

azonnal feljelenteni a rendőrségen, mindegy mit tanácsol az ügyvéd (az ügyvéd érdeke, hogy sokáig húzza az ügyet, több bevétele legyen belőle)


próbáld mindenhogy elérni a sumákot, és közöld vele, hogy a mai napon megteszed a rendőrségi feljelentést ... ne hagyd, hogy kikönyörögje, hogy jaj majd a jövő héten visszaadom a pénzed! ... közöld, hogy ma mondjuk háromig van ideje, aztán rendőrség ... attól tartok, hogy nem fogod látni a pénzed (ha nincs semmije a sumáknak) ugyanis elítélhetik büntető ügyben, de a pénz visszaszerzésére még polgári pert is kell indítanod)

2012. nov. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mara Acoma ***** válasza:
88%

Elsőként megjegyezném, hogy nagyon nagyon nagy hülyeséget csináltál! Soha nem veszünk lakást ügyvéd, tulajdoni lap nélkül!!! Még is, hogy akartad bejegyeztetni a földhivatalban? No de ezen már kár rágódni...

A pénzed szerintem kizárt, hogy viszontlátod. Legalább van valami papír arról, hogy havonta odaadtad a pénzt? Átvételi elismervény? Hiába perelsz, ha nem tudják behajtani rajta. Viszont dutyit azt kaphat nagyértékű csalás miatt.

2012. nov. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Belőled, hülyékből élnek a csalók!
2012. nov. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Adásvétel csak ügyvédi vagy közjegyzői ellnjegyzéssel, szárazbélyegzővel érvényes. A köztetek létrejött szerződés semmis. Irány a rendőrség, majd utána ügyvéd, mert egyedül nem tudod beadni a bíróságra a polgári igéyedet.


Bocs, de attól, h szegény vagy, nem kell hülyének is lenned.

2012. nov. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A két tanus nyilatkozat nem feltétlenül a "legerősebb" papír amit ilyenkor lehetne alkalmazni, azonban teljes bizonyító erővel bír, főleg ha a két tanu hajlandó melléd állni s ebben segíteni téged! 3an egy ellen vagytok, ha nem tudod a pénzed kiszedni belőle 1 héten belül, én is csak a polgári peres eljárást tudom javasolni (esetleg lopd meg, verd meg, hajtsd be valahogy a károdat)....


Magyarországon vagyunk, lassan mindent szabad! :S

2012. nov. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat,már Én is rájöttem,hogy hülye voltam,de egy 55 éves magyar embertől(sírköves) vettem így meg a házát,ráadásul fateromnak a gyerekkori barátja,anno 1 utcában laktak.Nos nekem a házra lenne szükségem.Hiába hívom,le se szar.Most nézek 1 jó ügyvédet elviszem hozzá a papírjaimat és megpróbálom felvenni a kapcsolatot az igazi tulajjal,és ha lehetséges módosítsa át a szerződést az Én nevemre.Megverni! nem tehetem mert az önbíráskodás(megütném nagyon a bokám)Meglopni!(NEM VAGYOK TOLVAJ-és nincs semmije sem).Még egy-két tanácsot kérhetnék,de ha lehet ne hülyézzenek le folyton.A feleségemmel így is minden naposak lettek a vitáink,ez a hülyeség végett.Már 1 hete csak idegeskedek és szaladgálok a pénzem,vagy a ház után.
2012. nov. 8. 06:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!