Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha átvert az...

Mit tehetek, ha átvert az esküvői fotós?

Figyelt kérdés
Hónapokkal később, többszöri ígérgetés után is csak a képek felét kaptuk meg, azt is kétes minőségben. Természetesen nem fizettünk, csak előleget, és nem tudunk vele dűlőre jutni a további képeket illetően, mert ő úgy gondolja, hogy a teljes árat ki kellene fizetnünk, míg teljesítés meg nincs mögötte. Milyen szervhez lehet ez esetben fordulni?

2012. nov. 18. 18:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az írásos szerződéssel -amiben vállalja a leírt dolgokat- bemenni a rendőrségre.
2012. nov. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Jelentsd fel!! Fogyasztóvédelemnél, fenyegesd a Nav-val, bármi!
2012. nov. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A szerződésben időt nem vállalt, de irreálisan későn kaptunk tőle bármit is, és az is olyan, hogy... és a képek feléhez még hozzá sem szagolt ennyi idő alatt. Próbáltunk vele alkudni, de annyira más világban él, hogy az nem kifejezés.

Sajnos 100%-ig meg van róla győződve, hogy neki van igaza, miközben a legszebb napunkra úgy emlékszünk, hogy elkap az ideg ha erre a gyökérre gondolok. Egy megismételhetetlen napot cseszett el gyakorlatilag, és magáról az esküvőről egy darab képünk nincs. Ő fenyegetőzik ügyvéddel, meg hasonlók, de lóf***t se csinált eddig, akkor meg mire fizessek?

A fogyasztóvédelemnél nem tudom foglalkoznának-e ezzel, de lehet, hogy az lesz belőle.

2012. nov. 18. 19:05
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nagy rá az esély, hogy az igazadat - már ha van, ezt nem tudom, nem olvastam a másik fél "verzióját - csak polgári peres úton tudod érvényesíteni, ami évekbe telhet, ráadásul a költségeket, amíg nincs jogerős ítélet ami elmarasztalja Őt, Te fizeted. Utólag könnyű okosnak lenni tudom, de érdemes körültekintően választani. Remélem dűlőre juttok. Hajrá és sok boldogságot!
2012. nov. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Adapter007 válasza:

Szia,

Menj nyugodtan a fogyasztóvédőkhöz. Ha van szerződés, és nincs benne vállalási határidő, az már alapból necces, mert akkor a szerződés is helytelen. A szerződésben minimum ennek, és az anyagi elszámolásnak és a képek darabszámának szerepelni kellene, no' meg a szeződő felek pontos adatainak.


Viszont értem azt is, hogy a fotós nem akarja átadni a képeket addig, amíg 100%ig nincs kifizetve - ha jól dolgozott. De könnyen meglehet hogy nem dolgozott jól, ezért nem mutat több képet, amit mutatott az sem az amit ígért. Ígért/mutatott egyáltalán referenciát, vagy bármit?

2012. nov. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
Esetleg fenyegesd meg a Tékozló Homárral, ami mondjuk visszafelé is elsülhet, ha Ő is leírja a verzióját és abból a többség arra következtet, hogy igaza van, de egy próbát megérhet.
2012. nov. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
43%
Én a helyedben mindenképpen elsétálnék a rendőrségre, és elmesélném a történteket. Ott majd elmondják, mi az amit egyáltalán tehetsz. Ennyit mindenképpen megér az ügy, és ez még nem kerül semmibe. De akár egy ügyvédet is felkereshetsz, akinél (amíg nem bízod meg semmivel) csak azt az óradíjat kell fizetned, amíg beszél veled. De ő legalább szakértő, és egyből látja a szerződésről vagy és a képekről, hogy érdemes-e perbe bonyolódni. A tékozló Homáros javaslat tényleg jó. Már csak azért is, mert ha valaki legközelebb rákeres a fotós nevére az interneten, akkor megtalálja a lehúzó véleményt, és talán óvatosabb lesz, mint te voltál.
2012. nov. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrségnek SEMMI KÖZE a dologhoz, ez egy polgári ügy, bűncselekmény nem történt, tehát ügyvédhez mehetsz. Viszont az ügyvéd miért látná a képekről? Nem hozzáértő. Az ügyvéd azt tudja megállapítani, hogy megszegte-e a szerződésben vállaltakat. Ezért is írtam a Homárt, mondd meg neki, hogy ha nem teljesíti amit vállalt akkor a Tékozló Homár blognak fogsz írni és tényszerűen leírod azt ami történt illetve, hogy szerinted átvert. De mondom még egyszer, ez visszanyalhat mert ha a válasza Őt igazolja az neked lehet kellemetlen.
2012. nov. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
2012. nov. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek. Nekem már az is elég, ha mást nem tud megszívatni. De azért igazán megérdemelne egy pert is a nyakába, mert életem legszebb napjára úgy gondolok vissza, hogy ez a majom hogy tönkretette...
2012. nov. 26. 06:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!