Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha munkanélküli vagyok és a...

Ha munkanélküli vagyok és a napokba jár le a segély, és még nem vittem be a rózsaszin kiskönyvet. Ilyenkor mivan? Azért nem vittem be mert nem irtak bele semmit a volt munkahelyemen

Figyelt kérdés
2012. nov. 19. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi az a rózsaszín kis könyv az enyém fehér volt de a folyamat a következő:Ha lejár az álláskeresési járadék, akkor a munkaügyi központ kiadja a papírjaidat és utána el kell menni a területileg illetékes önkormányzat szociális osztályára és kérvényezni kell az aktív korúak ellátását. Kapsz egy papírt ki kell tölteni és vinni kell azokat a papírokat, amiket felsorolnak a kérdőíven. Ennyi.
2012. nov. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A rrózsaszin kiskönyv a tb kiskönyv..az a harmonika alakú könyv..
2012. nov. 19. 21:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja tényleg! Na mindegy a lényeg ha lejár a segély és mindent szépen teljesítettél, amit a munka ügyisek előírtak és betartottad a szabályokat akkor a papírokkal irány az önkormányzat szoci osztálya.
2012. nov. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezaz h abba a könyvbe nekem nem írt bele a munkaadom semmit..ja mêg mà voltam egy állásinterjun és azt mondta a góré h ne jelentkezzek ki..ilyet szabad?
2012. nov. 19. 22:02
 5/6 anonim válasza:

Off.


Az első válaszadótól kérdezném, hogy hogyan működik ez az aktív korúak támogatása (szociális segély?)

Kitöltök ilyen-olyan nyomtatványt? Leadok ilyen-olyan papírt?...

DE! Azért a havi huszonpárezer Ft-ért kiküldhetnek közmunkára, utcát söpörni, havat lapátolni...

Ha nem megyek, megvonják azt a keveset is?


Köszi!

2012. nov. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen bármikor kivághatnak közmunkára de a végzettségednek megfelelő helyre. Havat lapátolni már tényleg csak azokat teszik ki, akiknek alig van valami iskolájuk. Nekem érettségim van és takarítani voltam egy bölcsiben 3 hónapig. Gyűlöltem, iszonyat szar volt de ez a feltétele a segélynek. Egyébként meg ha az állásinterjún azt mondták, hogy ne jelentkezz ki az azt jelenti, hogy nem akar bejelenteni. Nos ezzel van egy kis gond. Egy esetleges ellenőrzésnél úgy megb***nak, mint szódás a lovát. Kivágnak a rendszerből nem kapsz semmit, és még fizetheted a büntetést is. Ilyen hülyeségekbe ne menj bele. Nagy szemetek a munkáltatók igyekeznek mindenkit átvágni, kihasználni. Arról nem is beszélve, hogy habár az aktív korúak segélyét az önkormányzat fizeti, de a munkanélküliek tartják nyilván tehát mehetsz állandóan pecsételtetni. Ha menni kell oda vagy közmunkára, hogy enged el a munkáltatód? Ebbe belegondolt? Vagy akkor repülsz? Viszont ha találsz átmeneti munkát van egy kis könyv, amibe a munkáltató ragaszt egy bélyeget. Így igazolja, hogy ott dolgozol és a bélyegért fizetett pénz fedezi a munkáltatói járulékot. Ennek azonban feltételei vannak, egy évben csak bizonyos számú napot dolgozhatsz. Addig a segélyed szünetel vagyis nem szűnik meg. Amint vége a munkának a segélyt kapod újra. Ha jól emlékszem ez a meló beleszámít a közmunkába is. Nálunk van egy információs rész a szoc. hivatalban direkt azért, hogy az ilyeneket megkérdezhessék. Szerintem menj be nézd meg nálatok van-e ilyen. Írd össze, amit tudni akarsz mert ott aztán minden kiesik az ember fejéből és a legfontosabbakat felejti el megkérdezni.
2012. nov. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!