Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Határozott idejű a munkaszerző...

Határozott idejű a munkaszerződésem, ha babát tervezünk, mire érdemes odafigyelni az anyagiak tekintetében?

Figyelt kérdés
Tehát pl. ha egy év múlva jár le a szerződésem, akkor a szülés pillanatában is kell, hogy legyen munkahelyem? Vagy igaz, hogy a munkaviszony megszűnése után 45 napon belül kell szülni? És akkor hogy alakul a gyed, miből számolják, hisz akkor már munkanélkülin lennék... Ebben van valakinek tapasztalata?
2012. nov. 20. 23:21
 1/3 Gabi86 válasza:
28%
én úgy tudom ha megszűnik a munkaviszonyod akkor be kell jelentkezni a munkaügyibe.mert nem számít hogy nincs munkahelyed,mert az utolsó(hiszem) 2 évet nézik hogy volt e munkahelyed és abból számolják ki,de szerintem biztos vannak kiskapuk(hogy kaphass gyedet).ezt nem 100%-ra tudom de egy ismerősömnek ezt mondták mert neki ilyen 3 hónapos szerződéseket adtak és így is kapott.remélem tudtam segíteni.de szerintem,ha van könyvelő ismerősöd ő tud neked segíteni.
2012. nov. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
HA passzív táppénz alatt születik vagy a szülést megelőző 28 nap beleesik akkor jár. Illetve a 3 hónap munkanélküli alatt is. De ha egyik sincs ezek közül akkor nem jár.
2012. nov. 21. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Utolsónak van igaza. illet ha nincs akkor csak gyes jár.
2012. nov. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!