Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarok, akik Németországban...

Magyarok, akik Németországban éltek, nem érzitek úgy hogy az otthoniaknak komplett falsch elképzelése van arról milyen is az élet Németországban?

Figyelt kérdés
Legtöbben úgy gondolják hogy ez itt a Kánaán, hülyére keressük magunkat stb. Eközben egy 5 km-es távú mentőkocsis szállításról például most kaptuk meg a 293 eurós számlát!..

2012. nov. 25. 10:00
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
94%

Igen, ezt én is tapasztaltam, sajnos. Otthon sokan azt hiszik, hogy itt mindenki 2500-3000 €-kat keres és hogy itt nincs semmi gond. Pedig az átlag német 1500-1600 nettó körül keres, és az otthon is alacsony bérezésű munkák itt sem fizetnek többet 1100-1200 €-nál. Nekem nem egy ismerősöm volt itt, állást keresett, de sorra utasították el az 1200-1400 €-s nettós állásokat, mert ők többet akartak. Sokan nem is akarnak a magyar valóságból kiszakadni, csak a szájuk nagy. Van erről egy fórum, ha érdekel olvasd el, megdöbbentő egyes emberek tudatlansága.


[link]



Jobb a megélhetés idekinn, ezt nem is vitatom, de messze nem Kánaán, ahogy otthonról sokan elképzelik. Egyszerűen nyugodtabb, kiszámíthatóbb életet kapsz.

2012. nov. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
68%
"komplett falsch" - na gratulálok...
2012. nov. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ezt gondolják.

Tény, hogy mindenhol kell dolgozni. De ha annyira panaszra van okotok, miért nem jöttök Magyarországra vissza??


Felesleges ezt vitatnod egyébként. Az emberek többsége tisztában van az árkülönbségekkel és a fizetéskülönbségekkel.

De azért ne akard megmagyarázni, hogy rossz neked ott!

Az életszínvonal nem ugyanaz.

2012. nov. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

"Tény, hogy mindenhol kell dolgozni. De ha annyira panaszra van okotok, miért nem jöttök Magyarországra vissza?? "


Már miért mennék vissza? Én csak azt mondom, amit az első kommentemben is már írtam, hogy az alacsony képzettségű emberek itt sem élnek úgy, ahogyan otthon azt elképzelik. Nagyon sokan az itteni béreket hasonlítják a magyar árakhoz, amiből azt szűrik le, hogy itt mindenki milliomos, ami közel sem igaz. Nyugodtabb, kiszámíthatóbb életet lehet élni Németországban, de hatalmas fizetéseket, itt is csak az kap, akinek a tudása ér annyit. Egy bolti eladó vagy szalagmunkás itt is csak 1000-1200 € körül keres, ami helyi viszonylatban nem sok és ha lakást, autót kell fenntartani, akkor az elég a megélhetésre, de nem lehet nagy lábon élni belőle. Ha családod van, akkor pedig kell a 2 ember keresete, mert egy keresetből családot eltartani itt sem lehet.


A másik pedig hogy hidd el, rengeteg tudatlan ember van! Nekem is tettek már olyan kérdést, hogy valóban 2400 €-t lehet keresni eladóként, stb. Szóval van egy réteg, aki ki akar vándorolni, de fogalma sincs a viszonyokról.

2012. nov. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Ebben teljesen igazad van!

De tudatlan emberek mindenhol akadnak. Nem jogosít fel ez senkit arra, hogy itt általánosítson egy kérdés formájában és panaszkodjon a 293 Eurós költségére.

Azt gondolom nagyon sok magyar, sajnos ÖNHIBÁJÁN kívül, munkanélküliségben él itt.

Nem mindenki, DE sokan.


Én tudom (mert Ausztria-Magyarország között ingázom), hogy odakint is kőkeményen dolgozni kell. És nem minden arany, ami fénylik.

De ez még nem jelenti azt, hogy szélsőséges dolgokkal példálózom és hülyének titulálom az összes magyart.

2012. nov. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

"De ez még nem jelenti azt, hogy szélsőséges dolgokkal példálózom és hülyének titulálom az összes magyart."


Ez teljesen igaz!

2012. nov. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Eközben egy 5 km-es távú mentőkocsis szállításról például most kaptuk meg a 293 eurós számlát!..


----------

Minek veszel olyan autót ami útközben lerobban!...:)

Az ADAC meg röhög a markába!

2012. nov. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
3/4. azért nem mert német a párom. egyébként meg akkor miért nem jössz te is ide és veszel egy szeletet az "aranytortából" ?
2012. nov. 25. 17:59
 9/33 A kérdező kommentje:
7/8. nem tudom miről beszélsz. a hozzátartozóm a munkahelyén összeesett és elvesztette az eszméletét. kihívták hozzá a mentőt. 'köszönöm' hogy ilyen jól elviccelődsz rajta..
2012. nov. 25. 18:01
 10/33 anonim ***** válasza:

Ha nem lennél megint felületes, összeraktad volna, hogy Ausztriában is tartózkodom.

Annyi különbséggel, hogy 1: nem felejtem el honnan indultam.

2: nem szidom a magyarokat.

3: maradt bennem empátia, és tudom, hogy milyen rossz helyzetben él sok magyar, mint azt már írtam is az előzőekben.

2012. nov. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!