Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyar állampolgár külföldön...

Magyar állampolgár külföldön minden gond nélkül tud lakást venni vagy albérletet bérelni? Vagy hogy megy ez?

Figyelt kérdés
2009. aug. 17. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Hol lenne az a "külföld"? Mert nem mindegy.
2009. aug. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Albérletet vagy bérelt lakást biztosan gond nélkül kiadnak, de INGATLANT VÁSÁROLNI már más tészta...


Minden országnak saját rendelkezései vannak arra, hogy lehet-e náluk külföldi állampolgárnak ingatlana vagy milyen feltételekkel.


Vásárlással kapcsolatban az a legjobb, hogy keresel egy helyi ingatlanügynököt, aki pontosan ismeri a jogszabályokat és elintézi neked a szükséges adminisztrációt, lebonyolítja az adásvételt.


A külföldön lévő ingatlanodat Mo-on is be kell jelentened! (Erről meg egy Mo-i ingatlanügynöknél érdeklődj.)

2009. aug. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Angliában gond nélkül tudsz bérleni lakást(én is lakást bérelek)...én úgy tudom,hogy lehet venni is,de nem éri meg...Sokkal több hivatalos papírok kellenek,több engedély,de ezeket tényleg egy jó ügynök tudná megmondani...De nemcsak ezért nem éri meg,hanem mert abból a pénzből amibe kerül Angliában egy lakás,otthon gyönyörű házat veszel,és még maradna is egy csomó pénzed..Összehasonlításképpen mondom..Amit én bérelek lakást az 2 szoba,konyha,fürdő,étkező,és egy kicsi nappali.Van hozzá egy kicsike kert,de éppen akkora,hogy egy autó beálljon..Ennek és hasonló lakásoknak az ára kb. 90.000 fonttól indulnak...Van aki 3 szobás lakásért 160.000 fontot kér..Nos lehet utána számolni,hogy forintba mennyibe kerülne..
2009. aug. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!