Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Édesapám, az egyetlen dolgozó...

Édesapám, az egyetlen dolgozó a családban tragikus hirtelenséggel elhunyt. Nagyon nehéz helyzetbe kerültünk. Van lehetőség valamiféle támogatásra?

Figyelt kérdés
négyen vagyunk testvérek, 14/16, én 19 bátyám 23 éves. Én most fogok érettségizni, bátyó egyetemre jár, kistesók tanulnak. anyukám háztartásbeli volt mindig is, apu tartotta el a családot
2012. nov. 27. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

A gyerekek kapnak árvaellátást (ez 25 éves korig jár, de csak ha tanulsz!)

Édesanyádnak is jár valami juttatás, nem tudom pontosan, hogy mi (azt hiszem özvegyi nyugdíj).

És talán családi pótlékot is kaptok, de erről nem tudok semmit.

2012. nov. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

De nézzetek utána, hogy hogy kell igényelni, mert szerintem nem automatikus.

Egyetemen lehet kérni szociális ösztöndíjat is, ilyen feltételekkel biztos kapna bátyád.

Meg van valami Bursa Hungaria nevű dolog is, ezt is érdemes megpróbálni!

2012. nov. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
*Bursa Hungarica
2012. nov. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Gyerekeknek árvasági anyukádnak özvegyi nyugdíj. De azt tudtommal neki kell intézni, a Mák-ban.
2012. nov. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak muszáj lesz valami munkát keresni. Valamilyen végzettsége van? A bátyád is dolgozhat már egyetem mellett. Sajnos ha kaptok is bármilyen támogatást, az önmagában nem lesz elég arra, hogy megéljetek belőle. Részvétem az apukád halála miatt!
2012. nov. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%
Özvegyi nyugdíj csak akkor jár, ha az elhunyt nyugdíjas volt, és a feleség is már nyugdíjaskorú.
2012. nov. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Családi pótlékot és árvaellátást is kaptok, amíg egyetemre jársz. Addig anyukád is kap özvegyi nyugdíjat.

Anyukád kérje a MÁK-tól a saját nevére a családi pótlékot, mint egyedül álló szülő. Ez 1-2 hónapon belül megjön.

A nyugdíj Hivataltól pedig az árvaellátást és az özvegyi nyugdíjat kérje. A megállapítása eltarthat akár 3 hónapig is, de kifizetik visszamenőlegesen.

Érdemes annak is utánanézni, hogy apukádnak volt- e valamilyen biztosítása, ami halál esetén fizet valamit.

Részvétem a családnak.

2012. nov. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Túl sok ötletem nincs, viszont részvétem.
2012. nov. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

6/8


Egyáltalán nem igaz.

2012. nov. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amiket a fentiek írtak (árvasági, özvegyi nyugdíj, családi pótlék egyedülállóknak járó magasabb összeg), ezeken felül az önkormányzattól kérjetek temetési segélyt, lakásfenntartási támogatást, átmeneti segélyt. Ezeket megtalálod a szociális törvényben: [link]

Anyukád regisztráljon álláskeresőnek a munkaügyi központban és 1 év múlva kaphatja az aktív korúak ellátását (foglalkoztatást helyettesítő támogatást) Ezt is megtaláljátok a szociális törvényben.

A bátyád kérjen az egyetemen eseti szoc.segélyt. A hallgatói térítési és juttatási szabályzatban biztos megtalálja a feltételeket. Ha nem találja, kérdezze meg a diákjólétist.

Mindent kezdjetek el minél hamarabb intézni, mert általában hosszadalmas az ügyintézési idő.

Részvétem apukád halála miatt!

2012. nov. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!