Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ismertek olyan családot, ahol...

Ismertek olyan családot, ahol az anyagi problémák fő oka, hogy rosszul osztják be a pénzt?

Figyelt kérdés
Megköszönöm, ha bővebben kifejtitek a történetet.
2012. dec. 15. 22:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Normális családokban nem ismerek. Az ha valaki alkoholra és cigire költi az összes pénzét, nálam túlmutat a pénz rossz beosztásán. Vannak családok akik kevés pénzből élnek körülöttem, de ők hiába is próbálnák máshogy beosztani nem lehet.
2012. dec. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%

ismerek. Pénz lenne elég de kaja helyett inkább egész nap kocsikázik, fizetéskor moziba meg mekibe jár és ott meg költik a pénzt mint akinek mindent kötelező meg venni. aztán sír h nincs pénze.

első válaszolónak üzenem, hogy én dohányzok is mégis betudom osztani a pénzt..

2012. dec. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a testvérem. Együtt él a fiújával, a srác dolgozik, de a testvérem soha életében nem dolgozott végig egy évet (29 éves). Nem háztartásbeli, mert nem engedhetnék ezt meg maguknak, mindig azzal hiteget mindenkit, hogy éppen munkát keres, na de könyörgöm, 10 éve nem talál? Mindegy, ezen felül mindkettő láncdohányos, hétvégente bulizni járnak, ott ugye isznak, szórják a pénzt, aztán főzni sem hajlandó az én kishúgom, ezért rendelik az ételt, vagy gyorséttermekben esznek.. Az albérletüket, a számláikat nem fizetik egyáltalán, ezeket hol a mi, hol a fiú anyja fizeti ki, amikor már akkora a tartozásuk, hogy kilakoltatással fenyegetik őket. Tipikusan az a pár, ahol ha mindkettő dolgozna és normálisan beosztanák a pénzt, akkor egész jó színvonalon élhetnének.
2012. dec. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

Igen, a mostohaapám. Különkasszával vannak Anyuval, szóval engem igazából nem érint, meg nem is érdekel, de igazából eléggé lenézem, amikor az ápolói fizetését napi 2 doboz Marlborora tölti, és a 2 doboz sör nélkül el sem tud aludni.

De ha neki úgy tetszik, mondjuk 500 ezres hitelkártya tartozása van, de az ő dolga.

2012. dec. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Kettes, első vagyok. Úgy írtam alkohol-cigi. Nem egy családot ismerek (vidéken élek kis faluban) ahol, CSAK ennyit vesznek a segélyből, a többit a nagymama állja. Így értettem. Erre írtam hogy ez nem nevezhető rossz pénzbeosztásnak. Megfelelő kifejezés nem nyomdafestéktűrő.
2012. dec. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ismerek. A férj vállalkozó és jó pár évig az volt megszokva, ha egy kis pénz befolyt szétszórták luxus dolgokra (plazma tv, amerikai hűtő, drága festmény, márkás ruhák, külföldi nyaralás stb.), de a beszállítókat nem fizették ki. Anyagért is messzire kell járniuk, mert a megyében már nem hitelez nekik senki. Főleg a feleség a ludas a dologban. Mostanra a vállalkozás nem működik jól, ennek a legfőbb oka a válság, de nem urai a pénznek ma sem. Adótartozást halmoztak fel és lefoglaltak dolgokat is.
2012. dec. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

az anyósom


képes a 5000.- krémet megvenni mikor kajára sincs pénz :-(

ha nem költené el feleslegesen kencékre stb..re akkor szépen kijönnének a 2 fizuból

2012. dec. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek ilyen családot többet is.Mindenhol jelen van a cigi és a pia,innentől kezdve no comment.Bár én dohányzok,mégis kijön a havi cigi pénzem 5 ezer forintból,de az alkohol függőség már nem ilyen egyszerű.
2012. dec. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a rosszul osztja be és felesleges hülyeségekre költi az nem teljesen ugyan az. Egyszer egy évben lehet rosszul beosztani egy hónapban de mindig nem, az már felelőtlenség.
2012. dec. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm úgy is megvette a 200 ezres tévét részletre, hogy hónap végén sokszor már alig volt mit ennie. Az előző tévéjének abszolút semmi baja nem volt, csak valamivel kisebb volt, és nem volt teljesen lapos.

Ha pedig egyszer-egyszer nagyobb pénzhez jutott - mert jutalékos fizetése van -, inkább elment külföldre nyaralni, ahelyett, hogy félretett volna szűkösebb időkre, és csak miután megvan a megfelelő tartalék, ment volna üdülni. Utána meg persze a számlákkal volt elúszva.

Ja, és mindemellett a csotrogány autóját is fenntartotta, és még cigizik is, hónap végén meg előfordul, hogy kölcsönkér.

2012. dec. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!