Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 15 évesen mire költsem a pénzem?

15 évesen mire költsem a pénzem?

Figyelt kérdés
összegyűjtöttem majdnem 90.000 Ft-ot ,persze több év alatt, mert mindenféle alkalmakra is kaptam pénzt, de nemtudom mire költsem! Ne nézzetek hülyének, és ne írjatok olyan válaszokat h adjam nektek meg ilyenek, csak valami értelmeset szeretnék venni belőle, de nem tudom mit..
2009. aug. 24. 19:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Biztos el akarod költeni? Mi lenne ha lekötnéd?

Ha mindenképp el akarod költeni, én biztos, hogy elutaznék valahova. Nem egy tárgyra költeném. Egy út pedig örök emlék marad.

2009. aug. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

hát, sztem nem költsd el csak úgy, ha speciel nem vágysz semmire.

gyűjtögesd még, ki tudja mire lesz jó később. lehet idősebben szeretnél majd egy autót, vagy tandíjra, albérlet, ilyesmi.

2009. aug. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
hát hogyha konkrét elképzelésed nincsen akkor tarts egy kikapcsolodos napot pl: szépits fodrász manikur pedikür stb egyjokis szoli,szauna vagy a barátnökel menj el shopingolni,vagy mozizni de bár szerintem ha enyi pénzt összegyüjtötél akkor erre van másik külön pénzed :) végülis én ezt tenném és a többipénzemet elteném mert biztos majd lesz kséöb oylan dolog amire költeniszeretnél:)
2009. aug. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
Én mindig ruhát veszek a spórolt pénzemen, vagy könyveket. Nálunk a könyv az érték. Na de nem utolsó dolog elmenni a haverokkal valahova sátorozni, kirándulni, vagy átvonatozni a határ túloldalára. Esetleg tedd félre a sofőr sulira, vagy tanfolyamra, amit le akarsz tenni, pl ECDL.
2009. aug. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%
szerintem ne kölsd el. még jól jöhet a jogsihoz...
2009. aug. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
26%
először is add nekem utána majd elköltöm neked.
2009. aug. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs ötleted, hogy mire költsd, akkor ne költsd még el! Később vágyhatsz majd valamire, és a fejed vered a falba, hogy elverted a pénzt olyasmire, amire nem is volt igazán szükséged.
2009. aug. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
esetleg nyiss számlát és kösd le.. vagy marad a párna (malac) ha az előzőt nem szeretnéd
2009. aug. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Hát figyelj...ha nem tudod, hogy mire költenéd, ha nincs egy kitűzött célod/vágyad, akkor ne költsd el! Kösd le, vagy őrízd meg, és gyűjtögess még!


Én pl. egy gitárra költeném, és megvennék mellé mindent ami kell (tok, pánt, erősítő, stb.), de ez nem az én döntésem! :)

Szerintem pl. ha szeretnél zenélni, akkor megéri venni egy hangszert és tanulgatni, de ha neked teljesen más a hobbid, álmod, akkor gyűjts még és/vagy váltsd valóra!


De amég tanácstalan vagy, addig szerintem ne költsd el, mert lehet, hogy elköltöd valamire, amire nem is akarod, csak "legyen már elköltve" és megbánod később! :)


Remélem segíthettem!

15/F

2009. aug. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
94%

Hát figyelj...ha nem tudod, hogy mire költenéd, ha nincs egy kitűzött célod/vágyad, akkor ne költsd el! Kösd le, vagy őrízd meg, és gyűjtögess még!


Én pl. egy gitárra költeném, és megvennék mellé mindent ami kell (tok, pánt, erősítő, stb.), de ez nem az én dön

2009. aug. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!