Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megoldani egy olyan válságot,...

Megoldani egy olyan válságot, amiről lerí, hogy szándékosan csinálták itt a Földön? (Bővebben lent. ) 20/F

Figyelt kérdés

Itt most az elmúlt pár évben felbukkant gazdasági válság megoldásáról lenne itt szó. Hogy a kép, amit látok és legyen róla látomásod szeretnék felsorolni pár a világunkat jelenleg uraló szemléletet.


Hozzá is kezdek. Itt most a munkahelyről van szó.


Első: A sok munkanélküli és a versengés alapú gondolkodás


Tudjuk jól mindannyian, hogy nem csak Magyarországon, de a világ többi részén is nagyon magas a munkanélküliség. Ebben egyértelműen látszik az, hogy az emberek maguk is teremtették meg a bajt. Pusztán azzal, hogy figyelmetlenek, nemtörődömök, lusták és egoisták voltak.


Itt van a bili egyik oldala. Nagyon sok munkaóra gyenge fizetésért. Vagyis 12(16) órázás és alacsony bérezés. 70-80.000 forint, de még abból is vonnak. Ez teljesen nem normális és egy nagy hülyeség is.


A sok közgazdász/politikus/bankár stb. is itt mondja az értelmetlenül értelmetlenebbnek mondott és unalmasan előadott szavakat, mint a recesszió, a piacok hangulata és még lehetne sorolni, hogy mi. Ezek a szavak ostobaságok, mert mi hoztuk őket létre és értelmet adtunk olyasmiknek, amik életeket tesznek tönkre. Kortól nemtől függetlenül.


Csodálkoznak, hogy nem akarnak sokan elmenni dolgozni? Azért nem mennek el dolgozni sokan, mert ezek az emberek nem emberként, hanem gépekként gondolkodnak. Lelketlen szerkezetekként, ami nem normális.


A munkanélküliség egyik oka a versengéses gondolkodásból következik. Annak mi az értelme, hogy versengek a másikkal, amikor a versengésben csak győztes és vesztes van. Miért nem lehet egyszerűen megváltoztatni ezt a szemléletet. ? Mondjuk elhagyva a versengés kifejezést és kicserélni összefogásra. Összefogni annak érdekében, hogy a jelenleg dolgozók terhei csökkenjenek ezzel az elvonások is csökkennének mindenfelé. (Lásd segély, tb, nyugdíj, adók stb.)


Sőt összefogni annak érdekében, hogy a 2 millió hivatalosan agyon gürisztetett munkás óraszáma lecsökkenjen legalább a felére. Nem 8, hanem 5-6 órára. Meg kell változtatnia mindenkinek a szemléletét és felfogni, hogy te magad is felelős vagy mindenért. Te miattad is tart itt a világ nem csak más miatt. A Földi embereknek rengeteg a tanulnivalója. Összefogni feltétel és kompromisszum nélkül. Minden társadalmi osztály tagjának. Ha szegény, ha gazdag akkor is. Mi olyan nehéz ebben. ?


Magyarországon hatalmas szemléletváltás kell. Nem csak a fiatalok, de minden egyes korosztály részéről. Etnikai és párttól függetlenül is. Kérdezem én akkor is. Mi ezen olyan nehéz. ?


Az a nehéz, hogy használjad a saját tökéletes képességeidet annak érdekében, hogy eltakarítsd a mostani sz*rt és teremts helyette egy tökéletes tiszta belső és külső világot is. ?


Ez a gondolatsor éppen azért jött nekem, mert éppen állást keresek még mindig(fél éve) és érzem, hogy az Isten mindenkinek ad, aki kér. Csak érettségim van, mert nem érzem értelmét annak, hogy olyan szemléleteket kövessek, amik csak arra jól, hogy lehúzzák egymást az emberek ebben a világban.


Ebben a világban azért születtem meg, mert teremteni és tapasztalni akarok. És én azt érzem és tapasztalom, hogy a világ megváltását csak is belülről lehet elindítani. Azzal lehet elindítani, hogy megérted a létezésed lényegét és tisztán látva a belsődet megismerve teljesen önmagadat. Tudod mire vagy képes és mire nem. Ebből csak egy dolgot szeretnék kiemelni, amit tudok.


Ez a dolog nem más mint az, hogy tudok szeretni mindent és mindenkit feltétel nélkül.


És mivel szeretek mindenkit beleértve saját magamat is. Szeretném, ha ez a világ megváltozna pusztán attól, hogy merünk gondolni arra, hogy a világban ezeknek a szemléleteknek a megvizsgálása által kiderítjük mi az, ami szolgál és mi az, ami nem szolgál minket.


Engem például nem szolgál az, hogy nem kapok munkát. Ezért is kér engem a létezés arra, hogy osszam meg a gondolataimat a magam módján. És most itt is vagyok.


Visszatérve a megoldásra ennek. Józan paraszti ésszel és szívvel is felmérve. Mindenkinek adni kell valamilyen munkát. Jó a közmunka programos badarságot mellőzzük, mert annak annyi az értelme, ha egy tacskót most elakarok dobni a Balaton egyik oldaláról a másikra anélkül, hogy az a szerencsétlen állat elkezdjen kacsázni. Most a jelenleg fennálló elit pontosan ezt teszi és biztosan nincs tisztában az ok-okozattal, hogy mi miért ilyen. De róluk többet nem mondok semmit, mert ez nem az én dolgom.


A munkára visszatérve. A munkahelyeknek szemléletet kell váltani. El kell feledni a közgazdász fantázián alapuló az ember a gazdaság című szlogent. Nem szolgálja a létezését se nekünk, se a Földnek. A bonyolult dolgokat el kell felejteni, mert már megszolgálták a céljukat.


Minden a jelenlegi világunkban teljes körű elengedés kell. El kell engedni a szegény és a gazdag fogalmát. El kell felejteni a pénzt is és helyette csak is a szimbiotikus együttműködésre kell koncentrálni nem csak egymással, de a bolygóval is.


Én azt látom, hogy a munkahelyeken a versengés megy a helyekért, de miért kell versengeni könyörgöm. ? :(


Nem vezet ez sehová csak a káoszhoz és a megosztáshoz. El kell feledni ezt. Minden ember számára tisztességes munkát és tisztességes bért kell társítani. A profitot meg el kell felejteni. Aki csak ebben leli örömét nem érdemel életet ezen a bolygón.


Ez a véleményem. Válaszotok és türelmetek előre is köszönöm!



2013. jan. 5. 10:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Először is iszonyatosan demagóg a szöveged, másrészt az ember alaptermészete a versengés, a másik legyőzése (survival of the fittest) stb. egyszerűen így vagyunk összerakva. Min. 90% ennek tetejébe önző is, mindent magának akar.

A természet törvénye is ez, az erősebb, az okosabb túlél, a gyenge elpusztul. Mindig is voltak és lesznek győztesek és vesztesek, csak manapság több a vesztes.

Ezt minél előbb elfogadod, annál könnyebb életed lesz.

2013. jan. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én látom, hogy te egy nagyon okos ember vagy, akinek jó meglátásai vannak a gazdaság és munkaerőpiac területén. Tudnál nekem segíteni?


Van egy cégem. Öt alkalmazottam van, takarítással foglalkozunk. Én szervezem a munkát, az adminisztrációt, de ugyanúgy ott vagyok velük és csinálom: autóvezetés, eszközök beszerzése, de szoktam felmosni is, törölgetni stb.


A havi bevételünk 1 millió Ft környékén van. Ez teljes egészében elmegy a munkabérre, benzinre, felszerelésre.


Mit csináljak, hogy ne a minimálbért kelljen fizetnem, hanem nettó havi 150-200 ezret mindenkinek?


Több bevétel? Csak úgy lehetséges, ha több ügyfelünk van, vagy árat emelünk a jelenlegieknek. Több ügyfelet már nem tudunk bevállalni, mert nincs szabad kapacitásunk, ha pedig árat emelünk, akkor elkopnak az ügyfelek, mert van a városban még 7 cég, amelyik nálunk már most is olcsóbban dolgozik (a szolgáltatásuk pedig ugyanaz a minőség).


Na, szerinted mi legyen?

2013. jan. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik ez az elmélet. Én is zseretném, ha mindez megváltozna, de az emberi természet miatt ez nem lehetséges még. Sokat kell fejlődni-e az emberiségnek.
2013. jan. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak!


Te élő példája vagy a jövő embereinek, mert az általunk elgondolt és megvalósuló jövő társadalmában a munkahelyek értelmében is egyenlőség lesz megbecsülés, bérezés és még az összes ilyen dolog tekintetében.


Figyelj! Ahogy írtad te is csinálsz mindent! Kezdj el egy stratégiát kidolgozni, hogy mibe mi kerül. Tudod benzin, felszerelés, munkadíj stb. Ezeket prioritásba kell szervezni.


Amint ez megvan. A jó Isten segedelmét és kérd. Ő mint írtam mindenkinek segít, aki kér és meg is köszöni utána. :) Amióta van némi élet tapasztalatom az iskolákból és láttam sok-sok embert. Sokan gonoszkodtak velem pusztán azért, mert emberségesen gondolkodtam és gondolkodom. De nem álltam le ön sajnálkozni, mert az csak lehúzott volna. Sőt benne is voltam egy rövid ideig ebben a korszakban, de kilábaltam belőle és azóta sokkal másképpen látom az életet is.


Elsődlegesen megkérdezem. Mi a te cégeddel a szándékod és a célod, hogy te ezt létrehívtad? :) Mit akarsz te belőle adni a belsődből fakadva az emberek számára? :)


Mert csak az alapján tudok segíteni, ha tudom is a helyzetet.

2013. jan. 6. 08:15
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi a célom vele? Megtisztítani a világot természetesen :)
2013. jan. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Először is iszonyatosan demagóg a szöveged, másrészt az ember alaptermészete a versengés, a másik legyőzése (survival of the fittest) stb. egyszerűen így vagyunk összerakva. Min. 90% ennek tetejébe önző is, mindent magának akar.

A természet törvénye is ez, az erősebb, az okosabb túlél, a gyenge elpusztul. Mindig is voltak és lesznek győztesek és vesztesek, csak manapság több a vesztes.

Ezt minél előbb elfogadod, annál könnyebb életed lesz.


Elsőnek: Aki így gondolkodik annak ez a meglátása, de ezek ellenére nem fogom megváltoztatni másnak a kedvéért a nézeteimet, mert én így érzem, hogy az emberiség ebbe az irányba halad, ahol az általam leírt forma jön. Egyre több ember szeméből olvasom ki, hogy végre gondolkozik, hogy nem okés ez egyáltalán és változtatni kéne. Persze ez csak szikra, de mint tudjuk a szikra is képes lángra lobbanni.


Miért volna demagóg a szövegem? Pusztán a véleményem kifejtése miatt? Én csak azt írtam le, hogy mi az én elgondolásom és mi a meglátásom is a megoldásra. Az intelligencia is valójában abból következik, hogy egy ember amikor lát egy problémát.


Azt ő előbb felméri töviről hegyire. Végül elkezdi kidolgozni a megoldást és megvizsgál minden lehetséges megoldást. Amint ezt gyorsan és alaposan elvégezte azonnal eljön a megfontolt és átgondolt cselekvés ideje. Magyarul nem szalad fejjel a falnak. Kitapasztalja, hogy mi működik és mi nem. Ebből jön a tapasztalat, ami az emlékezetébe elraktározódik és ezt mindig, ha valami baj van akkor fel tudja használni. Mert hiszen ez gyakorlott és tapasztalt dolog. A tapasztalat mellé ezáltal bölcsesség is társul. Aztán a bölcsesség ekkor elővehető. Ebből jön az intelligencia is. Ezeknek a dolgoknak az összetevője az intelligencia.


Ezért is mivel ezekből kifolyólag foglalkoztam ezzel az iskolai éveim alatt is. Azt éreztem a versengés egy baromság. Aki verseng az belepusztul. Szerintem ez nem normális. A lét nem arról szól, hogy mániákusan létezel és mindenütt te magad tartod felsőbbrendűnek és a többieket alsóbbnak. Ez egoizmus. A dolgokat magadnak harácsolod és a többieket magasról lesz*rod. Ez nincs így rendjén szerintem.


De te neked ez a meglátásod. Ez a tied. Örülök neki, hogy neked is van egy saját elgondolásod. Erről szól a létezés és nem pedig arról, hogy az egyénit lejjebb degradáljuk tömeges gagyisággá. Az élet értelme szerintem az, hogy szeress és alkoss. :)


Én ezt látom. A szeretetem és tudatom kifejlesztése és kiterjesztése másokra. :) Ez. Nem más.

2013. jan. 6. 08:27
 7/13 A kérdező kommentje:
Hatodik: Nem ok nélkül beszélgetünk most akkor erről. :)
2013. jan. 6. 08:34
 8/13 anonim ***** válasza:

"Nagyon sok munkaóra gyenge fizetésért. Vagyis 12(16) órázás és alacsony bérezés. 70-80.000 forint, de még abból is vonnak. Ez teljesen nem normális és egy nagy hülyeség is."


Pedig pont ennyi a reális fizetés. Ha több lenne, akkor a többiek magasabb fizetése értéktelenedne el. Egyébként a piacot lehet befolyásolni: ha úgy gondolod, hogy 80ezer forintos fizetés kevés, akkor ADJ az embereknek többet (igen, TE!!). De ne más f***ával verd a csalánt (értsd: ne másoktól várd el, hogy neked - vagy a többieknek - többet adjanak).



"A sok közgazdász/politikus/bankár stb. is itt mondja az értelmetlenül értelmetlenebbnek mondott és unalmasan előadott szavakat, mint a recesszió, a piacok hangulata és még lehetne sorolni, hogy mi. Ezek a szavak ostobaságok, mert mi hoztuk őket létre és értelmet adtunk olyasmiknek, amik életeket tesznek tönkre. Kortól nemtől függetlenül."


Pedig ha értenéd a jelentésüket, akkor nem gondolnád, hogy ostobaságok. A recesszió nem tesz "életeket tönkre" vagy ha igen akkor az a világ fejlődését okozza (tisztul az emberiség, mert a gyengék elpusztulnak). A hátráltatás pont az lenne, ha megmaradnának, mert akkor nem kellene teljesíteni és a világ lustaságba süppedne.



"A munkanélküliség egyik oka a versengéses gondolkodásból következik. Annak mi az értelme, hogy versengek a másikkal, amikor a versengésben csak győztes és vesztes van."


Az, hogy győzhetsz. Ezáltal magasabb életszínvonalon élhetsz, jobban érezheted magad, körülveheted magad kütyükkel. Ha nem tetszik ez az életforma választhatod a nem versenyzést is. Te kit választanál barátodnak szívesebben, aki időnként keres téged, hogy mi van veled, néha megajándékoz, akivel jókat beszélgettek (tehát aki "versenyez") vagy aki tudomást sem vesz rólad, figyelemre sem méltat (tehát nem versenyez)?



"Miért nem lehet egyszerűen megváltoztatni ezt a szemléletet. ? Mondjuk elhagyva a versengés kifejezést és kicserélni összefogásra."


Lehet. De az összefogás is versenyzés (a nem összefogás ellen).



"Összefogni annak érdekében, hogy a jelenleg dolgozók terhei csökkenjenek ezzel az elvonások is csökkennének mindenfelé. (Lásd segély, tb, nyugdíj, adók stb.)

Sőt összefogni annak érdekében, hogy a 2 millió hivatalosan agyon gürisztetett munkás óraszáma lecsökkenjen legalább a felére. Nem 8, hanem 5-6 órára."


Tehát minden ember dolgozzon kevesebbet, hogy ezáltal több ember tudjon "keveset" dolgozni? Ez jó ötlet, bár kíváncsi vagyok hogy magyaráznád meg az átlagembernek, hogy mostantól kevesebbet dolgozik, de kevesebbet is keres (ezáltal nem tud minőségi ételeket megvenni, nem jut elegendő pénze szórakozásra, stb). Illetve arra is kíváncsi vagyok, hogy miképp találsz megfelelő mennyiségű képzett munkaerőt.



"Összefogni feltétel és kompromisszum nélkül. Minden társadalmi osztály tagjának. Ha szegény, ha gazdag akkor is. Mi olyan nehéz ebben. ? "


Az, hogy a felek ellenérdekeltek. Az igények mesterségesen generáltak, sokszor egy jobb státuszban vagy jobb kütyüben (autóban, házban) öltenek testet (és nem is biztos, hogy ez így rossz). Arra próbálsz meg rávenni egy gazdagot, hogy mondjon le a kiváltságos státuszáról (ami által többnek érzi magát) azért, hogy egy szegény jobban érezze magát? Pont azért lett gazdag, hogy többnek érezze! Pont azért tanult, volt kreatív, dolgozott többet - és most jössz te, aki megmagyarázod neki, hogy össze kell fognia azért, hogy a nem kreatív, tanulatlan, lusta embernek is több legyen.



"Ez a gondolatsor éppen azért jött nekem, mert éppen állást keresek még mindig(fél éve) és érzem, hogy az Isten mindenkinek ad, aki kér."


Ezek szerint fél éve nem kérsz?



"Csak érettségim van, mert nem érzem értelmét annak, hogy olyan szemléleteket kövessek, amik csak arra jól, hogy lehúzzák egymást az emberek ebben a világban. "


Ez akár előny is lehet, bár a cinikusok megjegyezhetik, hogy talán ha nem csak érettségid lenne, akkor lehetne állásod is.



"Ebből csak egy dolgot szeretnék kiemelni, amit tudok.

Ez a dolog nem más mint az, hogy tudok szeretni mindent és mindenkit feltétel nélkül. "


Pedig nekem pont úgy tűnik, hogy ezt a mostani rendszert nem tudod szeretni, még feltételekkel sem.



"Engem például nem szolgál az, hogy nem kapok munkát. Ezért is kér engem a létezés arra, hogy osszam meg a gondolataimat a magam módján. És most itt is vagyok. "


Nem biztos, hogy ez a legjobb fórum erre. Egy expressz újsággal, az iskolapaddal vagy egy gerilla önéletrajzzal vagy kicsit több alázattal lehet, hogy többre mennél. Vagy például kezdhetnéd azzal, hogy nem másokat (a rendszert, a recessziót, a versenygést, a gazdagokat) hibáztatsz, hanem elfogadod a felelősségedet és kezedbe veszed a sorsodat.



"Mindenkinek adni kell valamilyen munkát."


Nem, nem kell. Egyrészt nem kell annak, aki nem akar, másrészt nem munkát ADNI kell, hanem mindenkinek MAGÁNAK KELL TEREMTENI. Aki nem képes vállalkozni, annak el kell menni mások alkalmazásába.



"El kell feledni a közgazdász fantázián alapuló az ember a gazdaság című szlogent."


Nincs is ilyen szlogen. A gazdaság van értünk. Azért van annyi termék és szolgáltatás. Az a vállalkozás tud talpon maradni, ami igényeket elégít ki.



"El kell engedni a szegény és a gazdag fogalmát. El kell felejteni a pénzt is és helyette csak is a szimbiotikus együttműködésre kell koncentrálni nem csak egymással, de a bolygóval is. "


Hajrá! Te kezded! (Mostantól ne fogadj el fizetést sehol, csak próbálj segíteni.)



"Én azt látom, hogy a munkahelyeken a versengés megy a helyekért, de miért kell versengeni könyörgöm. ? :( "


Az erőforrások végessége miatt. Ha 1 betöltendő pozícióra van 3 jelentkező, akkor is csak egyet lehet felvenni. Célszerű azt, aki legjobban megfelel a cég tervének.



"Minden ember számára tisztességes munkát és tisztességes bért kell társítani."


És mennyi az a tisztességes bér?

- Kétszer ennyi mindenkinek? Akkor mindennek az ára is kétszeresére növekedne tehát nem lenne valódi árszintemelkedés.

- Vagy csippentsünk le a gazdagok keresetéből és adjuk a szegényeknek? Akkor megszűnik a piac és a munkát differenciálása, nem lesz értelme tanulni, illetve jobban/többet dolgozni ha mindenki (majdnem) egyenlő bért kap.



"A profitot meg el kell felejteni. Aki csak ebben leli örömét nem érdemel életet ezen a bolygón."


A vállalkozó profitja részben az ő fizetése. Korábban írtad, hogy tisztességes bért kell társítani. A vállalkozó akkor kap tisztességes bért, ha sok a profitja.

Vagy mi lenne, ha a munkavállalók felejtenék el a profitot? Dolgozzon mindenki ingyen!

Egyébként ugyanazt mondom, amit korábban: hajrá, te kezded! Vállalkozz és felejtsd el a profitot.



"Aki csak ebben leli örömét nem érdemel életet ezen a bolygón. "


De azért ugye szereted, mégha meg is kell halnia? Feltétel nélkül gondolom...

2013. jan. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nyolcadik: Kedves barátom! Ezek a dolgok, amiket leírtál csak a jelenleg is fennálló olyan rendszert tartják fenn, ami tönkreteszi az emberek életét. Akár tudatosan, akár tudattalanul. Én ezt látom. Neked lehet, hogy jobb. Kívánom mindenkinek, hogy jobb legyen!


De, hogy a megjegyzéseidre is rátérjek. :)


Nekem ezekről a dolgokról ezek az én meglátásaim. A környezetemben is amikor vizsgálódtam még mielőtt feltettem a kérdést akkor ezek voltak az elmémben.


Minden élet egy érték. Az Isten szemében egyforma. Egyik sincs kivételezetten. De, mint itt a Földön rengeteg ember, aki él azok egymással hatással vannak egymásra energetikai szempontból. Akár tudnak róla, akár nem.


Győzni úgy is lehet, hogy mindenki csak nyer. Az emberiség és a bolygó is csak nyer. Magyarul mellőzük a vereséget. Én azt választom a barátomnak, akivel egy hullámhosszon vagyok és arról a személyről azt érzem, hogy a létezés közös dolgot szán nekünk. Ez lehet bármilyen formájú lecke az életből. Ez akár lehet az is, hogy van mindkettőnknek olyan tulajdonsága, ami zavarhatja a másikat, de meg kell tanulnunk tolerálni illetve kitapasztalni, hogy az a két tulajdonság pontosabban milyen. Én a barátságot nem versengésnek, hanem társas együttlétnek gondolom, ahol mind a két vagy esetleg tö9bb fél jól érzi magát.


A magasabb életszínvonal az által is elérhető, hogy egymást segítjük és tapossuk el a sárba. Rengeteg dologról lemondtam, amik csak visszahúztak. Ilyen dolgok például a pénz. A suliban is csak amiatt néztek le engem, mert nem jártam el bulizni, mert egyszerűen nem érdekelt. Nem foglalkoztam vele egészen 17 éves koromig, mert nem éreztem szükségét és különben sem volt miért. Nem ittam, nem cigiztem, nem balhéztam (Na jó! Az önvédelmet nem tudom balhénak nevezni amikor az osztálytársaid tönkreteszik a másik vagy a te cuccaid és amikor megakarod védeni magad. Te vagy a szemét és még nekik áll feljebb. De ez még nem azt jelenti ,hogy nekem emiatt utálnom kellene őket. Elengedtem őket, mert lerendeztem a dolgom velük.) és nem drogoztam. Angliában is van egy ember, aki önkéntes alapon lett hajléktalan, de ellássa saját magát és csak kertészkedik. A megtermelt árut meg eladja vagy elcseréli. És tökéletesnek érzi az életét.


Mire jók a kütyük? Csak segédeszközöknek, amiket az ember szélsőségesen túlfejlesztett. Megöli vele a saját belsőjét tudattalanul. Azt gondolja, hogy ő attól több. Pedig ez csak illúzió. Addig meg agyon cicomázza a külsejét. Most tökmindegy milyen értelemben veszed ezt.


Azért nem boldogok az emberek, mert nem adják a valódi önmagukat. Most tök mindegy, hogy milyen tekintetben gondolunk erre. Aki őszinte önmagával és másokkal is az olyan emberré válik, akit nem fog annyi baj illetve pofon érni az élettől. Mint azt, aki illúziókba illetve pótcselekvésekbe menekül.


Az eugenista elgondolásokkal nem tudok egyáltalán egyetérteni, mert minden élőlény úgy tökéletes önmagában, ahogy van. Mindegyik entitásnak megvan a maga fejlődési szintje. A fejlődés nem véletlenszerű, hanem csak az az egyén puszta döntése által van kiszabva. Ez lehet akár egy kicsi jelentéktelen baktérium is, amelyik tud egy nagyon jó döntést hozni.


Az összefogás mitől versengés, ha nincs miért és kivel versenyezni? A versengések okozzák ebben a világban a káoszt és a békétlenséget az emberek között.


Az, hogy a 500-600%-os profit lemegy 50-60%-ra az szerintem tökéletesen korrekt. Ez a korrekt és nem pedig a halálba hajszolás! A fizetés emelések és árcsökkentések pedig ezt eredményeznék és ezzel a problémáinknak az egyik fele eltűnne.


Minek annyi gyár, ha minden embernek volna munkahelye? Csak pusztán beosztásos alapon. Mindenki köteles lenne dolgozni, de csak is azt, amit szeret csinálni. Lusta ember nem létezik. Mindenkinek van pedig egy álma, hogy van egy kedvenc munkaköre, amit pedig szívesen csinálna. Még akár ingyen is. Csak hát sajnos a jelenlegi állapotok mellett nem fogja meglelni a pontos helyét.


Itt tényleg hatalmas gondok vannak. Nem csak egy emberre lebontva. Hanem az egész bolygón ez így van. Ami nem jó. Ezért is kellene végighallgatni a sok hőzöngőnek, hogy az egóból vissza kéne venni és meghallgatni azokat, akik legalább kigondolnak valamit, de még azt sem. Inkább letámadják, mert a segge alól ki lesz tolva a fotel és fél attól, hogy egy szelet pizzaszelettel kevesebbet eszik pár hónapig.


A minőségi ételek árát le kell nyomni ezzel együtt az adókat is és akkor marad még a szórakozásra is költeni való. Az, hogy 3-4 hónapig 20-40%-al kevesebb lesz a pénzed az szerintem elfogadható áldozat. De nem örökös áldozat, hanem átmeneti.


Én az átlag embernek úgy magyaráznám ezt el, hogy előbb szépen részletekbe menően amellett, hogy el is veszít rövidtávon mellékes dolgokat. Felhívnám a figyelmét a főbb érvényű dolgokra. Az egyik ilyen főbb dolog, hogy 3-4 hónapig alapfokon nélkülözze az extrákat. Az szerintem teljesen elfogadható áldozat. Az embereknek meg kell tapasztalnia azt, hogy milyen az, hogy ő maga is felelős mindenért. Elsősorban csak önmagáért. Ez természetesen nem zsarolás, hanem egy tényállás, hogy az aránytalan és szélsőséges dolgok csak tönkreteszik az embereket és a bolygót. Ehhez nem kell az agenda 21-es baromságokat bevetni, mert nincs értelme és hasznuk sem.


Egy gazdag embernek meg kell mutatni, hogy milyen az, hogy neki is felelőssége van. Az alapítványos pénznyelőket és ilyesmiket el kell hagyni, mert azok csalások. Én a gazdagságot nem nevezem kiváltságnak. Az mindenkiben jelen van a tudása által. A pénz az másodlagos és harmadlagos dolog. De ez persze csak az én meglátásom. De én ezek tudatában is boldog és sikeres életet élek.


A Teremtőtől mindig kértem és adott is, amit természetesen mindig hálásan fogadok és meg is köszönök. Ő látja a lelkem.


A mostani rendszer szeretném megváltoztatni. Nem pedig megsemmisíteni. Ez is pusztán csak nézőpont kérdése. Mindennek megvan a maga ok-okozati összefüggése.


A kezembe vettem azzal a sorsomat, hogy a tömeges asszimilációra törő dolgokat nem veszem át, hanem a magam meglátása és gondolkodása szerint cselekszem. Sokan ezért nem is kedvelnek, de emellett sokan szintén mellém állnak, ha bajér.


Tehát te az esetek többségében szinte ugyanazokat mondod. Csak én kicsi másképp fogalmazom meg azokat a dolgokat a munkaadás és munkateremtés területén.


Miért ne lehetne politikusok, pártok és irányítás helyett csak egy dolgot csinálni. Simán csak vezetni. Vezetni és irányítani két különböző dolog. De jó ez a magyar nyelv.


Az erőforrások fogalma is kicsit tág fogalom. Én magát a kozmikus energiát, ami végtelen és nem a kezem által megfogható fémeket, köveket, kristályokat és a nem vagy lassan újratermelődő dolgokat nevezem nyersanyagnak. Nyersanyag az bárhonnan szerezhető. Csak pontosabban tudni kell, hogy minek mi a köze a másikhoz.


Az, hogy hárman versengenek egy pocizóiért az csak stresszt, aggódást, önbizalomhiányt, csalódottságot és haragot eredményez csak. Ami miatt csak rövidül az élet. Amikor pedig ezzel az emberi testtel már egy csomó genetikus egy millió tanulmányt megírt, hogy az ember nem csak 80-90 évig tudna elélni, hanem akár 1000-ig is. Csak hát sokan az emberek közül a tudatküszöbjük miatt nem értik meg, hogy miért vagyunk felelősek önmagunkért és a bolygónkért is. Sőt nem érdeke a lobbiknak ,hogy neked jó legyen. Ezért ezek megváltoztatása érdekében lépek harcra, hogy változást hozzak.


Tudom egyedül kevés vagyok és egy fecske nem csinál nyarat, de azaz erőfeszítés hosszútávon az emberiség számára mégis elfogja hozni azt a változást, ami nekünk most teljesen kézenfekvő.

2013. jan. 6. 12:18
 10/13 TappancsMancs ***** válasza:

Második válaszoló, takarító cég, öt alakalmazottal, cégvezető is takarít, havi árbevétel 1 millió kb ami teljes egészében elmegy a munkabérre, benzinre, felszerelésre.


Elsőre ez fura kicsit. Ha az árbevétel a fenti hármat teljes egészében elviszi (munkabér, benzin, felszerelés) akkor nem fizetsz adót tbt és adócsaló lennél. Már ha valóban van céged? Ha ennél pontosabban tételesebben írnád, mondjuk 10 ezres kerekítéssel mire mennyi megy el akkor át lehetne nézni mit hogy csinálhatnál másképpen.

2013. jan. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!