Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megoldani egy olyan válságot,...

Megoldani egy olyan válságot, amiről lerí, hogy szándékosan csinálták itt a Földön? (Bővebben lent. ) 20/F

Figyelt kérdés

Itt most az elmúlt pár évben felbukkant gazdasági válság megoldásáról lenne itt szó. Hogy a kép, amit látok és legyen róla látomásod szeretnék felsorolni pár a világunkat jelenleg uraló szemléletet.


Hozzá is kezdek. Itt most a munkahelyről van szó.


Első: A sok munkanélküli és a versengés alapú gondolkodás


Tudjuk jól mindannyian, hogy nem csak Magyarországon, de a világ többi részén is nagyon magas a munkanélküliség. Ebben egyértelműen látszik az, hogy az emberek maguk is teremtették meg a bajt. Pusztán azzal, hogy figyelmetlenek, nemtörődömök, lusták és egoisták voltak.


Itt van a bili egyik oldala. Nagyon sok munkaóra gyenge fizetésért. Vagyis 12(16) órázás és alacsony bérezés. 70-80.000 forint, de még abból is vonnak. Ez teljesen nem normális és egy nagy hülyeség is.


A sok közgazdász/politikus/bankár stb. is itt mondja az értelmetlenül értelmetlenebbnek mondott és unalmasan előadott szavakat, mint a recesszió, a piacok hangulata és még lehetne sorolni, hogy mi. Ezek a szavak ostobaságok, mert mi hoztuk őket létre és értelmet adtunk olyasmiknek, amik életeket tesznek tönkre. Kortól nemtől függetlenül.


Csodálkoznak, hogy nem akarnak sokan elmenni dolgozni? Azért nem mennek el dolgozni sokan, mert ezek az emberek nem emberként, hanem gépekként gondolkodnak. Lelketlen szerkezetekként, ami nem normális.


A munkanélküliség egyik oka a versengéses gondolkodásból következik. Annak mi az értelme, hogy versengek a másikkal, amikor a versengésben csak győztes és vesztes van. Miért nem lehet egyszerűen megváltoztatni ezt a szemléletet. ? Mondjuk elhagyva a versengés kifejezést és kicserélni összefogásra. Összefogni annak érdekében, hogy a jelenleg dolgozók terhei csökkenjenek ezzel az elvonások is csökkennének mindenfelé. (Lásd segély, tb, nyugdíj, adók stb.)


Sőt összefogni annak érdekében, hogy a 2 millió hivatalosan agyon gürisztetett munkás óraszáma lecsökkenjen legalább a felére. Nem 8, hanem 5-6 órára. Meg kell változtatnia mindenkinek a szemléletét és felfogni, hogy te magad is felelős vagy mindenért. Te miattad is tart itt a világ nem csak más miatt. A Földi embereknek rengeteg a tanulnivalója. Összefogni feltétel és kompromisszum nélkül. Minden társadalmi osztály tagjának. Ha szegény, ha gazdag akkor is. Mi olyan nehéz ebben. ?


Magyarországon hatalmas szemléletváltás kell. Nem csak a fiatalok, de minden egyes korosztály részéről. Etnikai és párttól függetlenül is. Kérdezem én akkor is. Mi ezen olyan nehéz. ?


Az a nehéz, hogy használjad a saját tökéletes képességeidet annak érdekében, hogy eltakarítsd a mostani sz*rt és teremts helyette egy tökéletes tiszta belső és külső világot is. ?


Ez a gondolatsor éppen azért jött nekem, mert éppen állást keresek még mindig(fél éve) és érzem, hogy az Isten mindenkinek ad, aki kér. Csak érettségim van, mert nem érzem értelmét annak, hogy olyan szemléleteket kövessek, amik csak arra jól, hogy lehúzzák egymást az emberek ebben a világban.


Ebben a világban azért születtem meg, mert teremteni és tapasztalni akarok. És én azt érzem és tapasztalom, hogy a világ megváltását csak is belülről lehet elindítani. Azzal lehet elindítani, hogy megérted a létezésed lényegét és tisztán látva a belsődet megismerve teljesen önmagadat. Tudod mire vagy képes és mire nem. Ebből csak egy dolgot szeretnék kiemelni, amit tudok.


Ez a dolog nem más mint az, hogy tudok szeretni mindent és mindenkit feltétel nélkül.


És mivel szeretek mindenkit beleértve saját magamat is. Szeretném, ha ez a világ megváltozna pusztán attól, hogy merünk gondolni arra, hogy a világban ezeknek a szemléleteknek a megvizsgálása által kiderítjük mi az, ami szolgál és mi az, ami nem szolgál minket.


Engem például nem szolgál az, hogy nem kapok munkát. Ezért is kér engem a létezés arra, hogy osszam meg a gondolataimat a magam módján. És most itt is vagyok.


Visszatérve a megoldásra ennek. Józan paraszti ésszel és szívvel is felmérve. Mindenkinek adni kell valamilyen munkát. Jó a közmunka programos badarságot mellőzzük, mert annak annyi az értelme, ha egy tacskót most elakarok dobni a Balaton egyik oldaláról a másikra anélkül, hogy az a szerencsétlen állat elkezdjen kacsázni. Most a jelenleg fennálló elit pontosan ezt teszi és biztosan nincs tisztában az ok-okozattal, hogy mi miért ilyen. De róluk többet nem mondok semmit, mert ez nem az én dolgom.


A munkára visszatérve. A munkahelyeknek szemléletet kell váltani. El kell feledni a közgazdász fantázián alapuló az ember a gazdaság című szlogent. Nem szolgálja a létezését se nekünk, se a Földnek. A bonyolult dolgokat el kell felejteni, mert már megszolgálták a céljukat.


Minden a jelenlegi világunkban teljes körű elengedés kell. El kell engedni a szegény és a gazdag fogalmát. El kell felejteni a pénzt is és helyette csak is a szimbiotikus együttműködésre kell koncentrálni nem csak egymással, de a bolygóval is.


Én azt látom, hogy a munkahelyeken a versengés megy a helyekért, de miért kell versengeni könyörgöm. ? :(


Nem vezet ez sehová csak a káoszhoz és a megosztáshoz. El kell feledni ezt. Minden ember számára tisztességes munkát és tisztességes bért kell társítani. A profitot meg el kell felejteni. Aki csak ebben leli örömét nem érdemel életet ezen a bolygón.


Ez a véleményem. Válaszotok és türelmetek előre is köszönöm!



2013. jan. 5. 10:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Okoskám, a munkabér költségében a munkáltató részéről benne van a TB is!
2013. jan. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 TappancsMancs ***** válasza:

A munkabér költségében benne van de nem úgy írtad bocsi. Az pontosabb nevén bérköltség. Ott munkabért írtál.


"elmegy a munkabérre, benzinre, felszerelésre"

2013. jan. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 TappancsMancs ***** válasza:
A vállalkozás valódi vagy csak úgy írtad?
2013. jan. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!