Van még mit tenni?

Figyelt kérdés

Pár nap.és viszik a gázórát...

Az elmúlt év tavaszán gázóracsere volt,és így nem bírtam apránként bediktálgatni az óraállást(egész évben 100~120m3-ként "elfogyott volna)--így a 85ezres számlára a nyár elején kértem részletfizetést-védett fogyasztónak jelentkeztem. a törlesztőket fizettem.

Novemberben,az évi leolvasáskor keletkezett 35ezres számlát nem tudom,nincs miből befizetni.

Bent voltam a GDF-nél, azt mondták,hogy igaz,hogy évente 1x kérhetek részletfizetést,DE csak az előzőhöz képest 1! évvel.

Így a tavalyibó maradtat hozzávették a mostanihoz,már arra(tavalyi) sem jár a részletfizetés, majd'60ezer.


Semmiféle megoldást nem mondott az ügyintéző,csak foghegyről,hogy ki van adva kikapcsolásra.


Tényleg nincs tovább?


2013. jan. 9. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Most tényleg csodálkozol azon, hogy használsz egy szolgáltatást amiért nem fizetsz és a gonosz cégnek ez nem tetszik?
2013. jan. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tudsz olvasni?

-Nem csodálkozom...nincs már munkám,nincs(alig van) pénzem.

-"van még..."című kérdésre nagy segítség a válaszod!

2013. jan. 9. 13:23
 3/11 anonim ***** válasza:

Van még? - nincs


Az tán a gázművek hibája, hogy nincs munkád? Naugye. Menj ki fát vágni (gáz nélkül úgyis kelleni fog) és vezesd le ott a feszültséget. Jót fog tenni.

2013. jan. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem <nem akar>...hanem <nem tud egyben> fizetni...sajnos az ismerős szakmabeliek között is egyre több van ilyen.


Keresd meg az ügyfélszolgálat vezetőjét,azzal beszélj.

Esetleg az önkormányzat szociális irodáját,ott mit mondanak.


A szolgáltatónak se jó ez,hisz ha el is viszik az órádat,akkor sem bírod kifizetni egyben.

Megegyezésre kell törekedni velük.

2013. jan. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

nyomdasz


De, a szolgáltatónak jó, ha elviszi az órát, mert lehet, hogy nem tud a vételező továbbra sem fizetni (úgyis átveszi behajtó majd végrehajtó a tartozást), de NEM IS HASZNÁL TÖBB GÁZT INGYEN!

2013. jan. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy ne egy sima ügyintézővel beszélj, hanem egy "feljebbvalóval".

Hivatkozz arra, hogy a fizetési szándék meg van benned, csak éppen most jelenleg meg vagy szorulva. Erre kérsz bármilyen kedvező megoldást.

Próba szerencse!

2013. jan. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Végre valaki!

Köszi...ma kigugliztam az ügyfélszolgálat vezetőjének nevét,fehívtam,és kértem tőle 5 percet...hétfő reggel 8-ra megyek be.

Egyszerűen NINCS miből,-12~15ezernél nem tudok többet fizetni,de azt(eddig is fizettem)és AKAROM minden hónapban.


72%-os...ennyi szociális érzékenységgel ne...-...áhh,hagyjuk,kár...

2013. jan. 11. 17:09
 8/11 anonim ***** válasza:

Szociális érzékenység?


És mikor majd a gázműveknél leépítés lesz és az utcára küldenek 50 embert, mert a sok "jajj nem tudok fizetni mert nincs miből" miatt veszteséges lesz a cég? Akkor is szociálisan érzékeny leszel és befogadod őket? Adsz nekik vacsorát? Befizeted majd a számláikat?


Tudom, akkor sem a te hibád lesz, hanem a görény gázműveké, hiszen csökkenthette volna a vezér igazgató fizetését pl...

2013. jan. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne essetek egymásnak légyszíves!


Én különbséget teszek olyan ember között, aki pofátlanul kihasznál dolgokat, és úgy érzi, neki ez jár ingyen, és olyan ember között, aki egyszerűen "átmenetileg" megszorult, és ha nem kap egy icipici esélyt a felszínen maradásra, még rosszabb helyzetbe kerül, pedig a fizetési szándék meg van benne.

Én úgy gondolom, a kérdező ezek közé tartozik, a cég pedig döntse el maga, hogy van-e méltányosságra lehetősége. Egy gázfogyasztó...

2013. jan. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsóhoz csatlakoznék, érdemes árnyalni a kérdést. Ne hari, de nem bírom ki: nem légyszíves, hanem legyetek szívesek! Első verzió többesszámú megszólítás után hülyén hangzik.;)

Kérdező faüzemre nem tud átállni? Mint hosszabbtávú megoldás..

2013. jan. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!